ORHAN ŞİMŞEK YOLDAŞ’I KAYBETTİK, MÜCADELEMİZDE YAŞAYACAK

ORHAN ŞİMŞEK YOLDAŞ’I KAYBETTİK, MÜCADELEMİZDE YAŞAYACAK 

Orhan Şimşek Yoldaş’ı 20.07.2011 tarihinde kaybettik.

Orhan Şimşek, genç yaşlarında Türkiye İşçi Partisi (TİP) saflarında İşçi Köylü Gönüllüsü olarak çalışmış bir işçi arkadaştı. Kanlı Pazar’da İstanbul’da Şeriatçıların hain saldırısına direnen Orhan Şimşek’i, İsmet Demir ve Necmettin Giritlioğlu ile birlikte omuz omuza İzmir-Aliağa PETKİM Direnişi’nde görüyoruz.

1970 yılındaki İPSD İzmir Mitingi’nin düzenleyicilerinden olan Orhan Şimşek, bir Proletarya Sosyalistiydi. 12 Mart ve 12 Eylül Faşizminin işkenceli sorgularından onuruyla çıkmıştır.

Örgütlü mücadeleye inanan, alçakgönüllü, bilinçli, kararlı bir devrimciydi. Kurtuluş Yolu’nu okur ve okutur, Eneski sosyalistlerin Kurtuluş Partisi’nde örgütlü mücadele vermesi gerektiğini savunurdu.

21.07.2011 tarihinde Karabağlar Mezarlığı’nda toprağa verdiğimiz Orhan Şimşek Yoldaş’ın cenazesinde, HKP İzmir İl Sekreteri Levent Çelik Yoldaş bir konuşma yaparak, Orhan Yoldaş’ın devrimci kişiliğini, mücadelesini, yaşamından kesitlerle anlattı.

Söz veriyoruz; Türkiye Halklarını örgütleyerek Demokratik Halk Devrimini başararak, göremediğin o Güzel Gün’de birlikte seni anacağız.

Orhan Şimşek Yoldaş Mücadelemizde Yaşayacak!

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email