Önce Cübbeli Ahmet sonra Diyanet; Ortaçağcılar kadın düşmanlığı yapmaya devam ediyor

Önce Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü adlı Ortaçağcı ve ardından Diyanet TV peş peşe kadınları aşağıladılar, kadın düşmanlıklarını bir kez daha gösterdiler.

Ortaçağcı Cübbeli Ahmet, Youtube hesabı için çektiği videoda kendi aşağılık zihniyetini ortaya koyuyor:

“Müslüman kadına, islamın dışı bir dinden kadın aynı yabancı erkek hükmündedir. Müslüman kadın, kafire kadınların yanında da erkek varmış gibi oturacak”

Demek iki ayağı üzerinde yürüyen her canlıya şehvet kaynağı olarak bakıyor bu gerici. Böyle baktığı için de kadınların bile birbirinden çekinmesini tembihliyor, kendi iğrenç dünyasını kadınlar üzerinden ele veriyor.

Dün basında çıkan haberlere göre, geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kanalı olan Diyanet TV’ye program konuğu olarak katılan Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi İdris Bozkurt, sorulan bir soruya verdiği yanıtta, “Hepimiz kabul edelim, pantolon dediğimiz şeyler, daracık şeyler oluyor. Hele hele kadınlarımızda… Son zamanlarda da tayt şeklinde pantolonları tasvip etmek, toplumun huzuruna onunla çıkmak tasvip edilir şeyler değil. Dini kuralların ihlalidir” diyor. Bu sözlerle kadınların giydiği pantolona, tayta gösterdikleri tahammülsüzlüğü, bunun üzerinden yaptıkları kadın düşmanlığını kusuyorlar. Kadını sadece erkeğe hizmet edecek, yatak odasıyla mutfak arasında ömür çürütecek bir varlık olarak gördükleri için, kadınlarına kılığına kıyafetine kadar herşeyine karışma cüretini gösteriyorlar.

Bunlar AKP’giller’in Muaviye-Yezid Dininin/CIA-Pentagon Dininin Sözde Din Adamları. Sözde “fetva”lar veriyorlar. Yani din alıp satıyorlar. AKP’giller’in şakşakçılığını yapıyorlar.

İşte, ABD Emperyalistleriyle birlikte Laik Cumhuriyet’in köküne kibrit suyu dökülünce, bu Ortaçcağcılar da iyice palazlandılar. Her yerde ve her platformda kadınları aşağılayan, şeriat kurallarını dayatan açıklamalar yapmaktan çekinmiyorlar.

Bre gafiller, bre hainler, bre din simsarları, kadın düşmanları, bu kadınları kaçıncı aşağılamanız, yetti artık bu kadın düşmanlığınız. Sizin gibi hiçbir ahlaki, insani, vicdani değer taşımayan Ortaçağcılar yüzünden ülkemizde kadına şiddet ve kadın cinayetleri Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar arttı. O karanlık yılan yuvası tarikatlarınızda çocuklarımıza ne büyük acılar yaşattınız, dünyalarını kararttınız. Yetti artık.

Kadınları diri diri yakan, bu da yetmeyip üstüne beton döken caniler yarattınız. Bir de onları hiçbir utanma ve vicdani rahatsızlık duymadan salıveren yargıçlar, savcılar yarattınız.

İnsanlarımızı çürüttünüz, kadınlarımızı canlarından bezdirdiniz.

Ama sonunuz yakındır. Halkımız sizin gerçek iç yüzünüzü görmeye başladı.

Sizin kuzu postuna bürünmüş kurt olduğunuzu, IŞID benzeri kafa kesen, baş yaran, kadın düşmanı Ortaçağcılığınızı biz Kurtuluş Partili Kadınlar başından beri gördük ve size karşı hep mücadele ettik. Tıpkı Kuvayimilliyeci atalarımızın bir yandan dış düşman Batılı Emrperyalistlere karşı mücadele ederken bir yandan da içeride sizin atalarınız olan ve emperyalistlerle işbirliği yapan hain Ortaçcağcılara karşı mücadele ettikleri gibi.

Biz Kurtuluş Partili Kadınlar bu mücadelede hep vardık, var olacağız. Kadınlarımızı, çocuklarımızı sizin kanlı ve çirkin ellerinize bırakmayacağız. Mücadelemiz sizin iktidardaki ve toplumdaki varlığınız son buluncaya kadar devam edecek.

20.08.2022

Kurtuluş Partili Kadınlar

Print Friendly, PDF & Email