Özelleştirmeye Karşı Ankara’ya Yürüyen Yatağan İşçileri’ne İzmir’de Destek Verdik

 

Özelleştirmeye Karşı Ankara’ya Yürüyen

Yatağan İşçileri’ne İzmir’de Destek Verdik

Muğla Yatağan’da bulunan Termik Santral ve Kömür İşletmelerinin özelleştirme kapsamına alınmasına karşı direniş başlatan enerji ve maden işçileri, yürüyüşlerinin ikinci gününde (08 Ekim 2013’de) İzmir’deydiler. 

Aydın’da polisinin barikatlı ve joplu engelini kararlı duruşlarıyla aşan direnişçi işçiler, saat 16:00 sularında İzmir Basmane Meydanına geldiler. Burada Soma Kömür İşçilerinin de yoğun katılımı vardı. Ayrıca Partimiz ve çeşitli sendikalarla demokratik kitle örgütlerinin ve diğer partilerin de destek verdiği eylemde Konak’a kadar yüründü. Yürüyüş boyunca; “Hükümet İstifa”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Her Yer Yatağan Her Yer Direniş”, “Ankara Yolumuz Ölüm Olsa Sonumuz” gibi sloganlar atıldı.

Konak Meydanı’nda direnişçi işçilerin lideri olan Maden İş Yatağan Şube Başkanı Süleyman GİRGİN tarafından bir konuşma yapıldı. Ardından da Türk-İş Ege Bölge Temsilcisi tarafından ortak basın açıklaması okundu.

            Şehir merkezlerinde sembolik olarak yürüyen, şehirlerarasını da otobüslerle kateden işçiler, geceyi Gaziemir Belediyesi’nin temin ettiği spor salonunda geçirerek, ertesi gün Uşak’a doğru yürüyüşe geçtiler.

İzmir İl Başkanımız tarafından Yatağan’daki direniş çadırlarında da ziyaret edilen Yatağan işçilerinin AB-D Emperyalizmi ve yerli satılmışlar cephesinin “özelleştirme” adlı yağma ve talanına karşı başlattığı haklı mücadeleyi Partimiz her zaman desteklemeye devam edecektir.

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer   

Print Friendly, PDF & Email