Nice Katliamı Üzerine:

fransa-da-milli-gun-kutlamasinda-kamyonlu-katliam_ HKPEmperyalist Haydut Devletlerin politikalarının ceremesini masum halklar çekiyor!

14 Temmuz Bastille Kutlamalarına katılan Fransa vatandaşlarının üzerine kamyonla gerçekleştirilen saldırıda 10’u çocuk 84 kişi yaşamını yitirdi. 50’si çocuk 40’ı ağır 100’den fazla kişi de yaralı olarak hastanelerde.

Katliamın ardından AB-D Emperyalistleri temsilcileri demeçlerini vermişler:

Obama, “saldırı karşısında en eski müttefikleri Fransa ile dayanışma içinde olduklarını bildir”miş.

Angela Merkel, “Bu acılı saatlerde bizi Fransız dostlarımızla birleştiren şeyi kelimeler ifade edemez.”, demiş.

Emperyalist örgüt NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Twitter hesabından, “NATO Fransız halkıyla sıkı dayanışma içindedir.” açıklamasını yapmış.

Peki ya Fransa Başbakanı Manuel Valls ne buyurmuş?

“Fransa terörle yaşamak zorunda kalacak, birlik olacağız.”

Nasıl da güzel özetlemiş programını. Malumu ilam etmiş.

Merkel beyan etmiş ki, “Bizi Fransız dostlarımızla birleştiren şeyi kelimeler ifade edemez.” Sizin ifade edemediğiniz ya da etmekten imtina ettiğiniz şeyi biz edelim:

Biz AB-D Emperyalistleri olarak kendi yarattığımız canavar bizi vursa da planımızdan vazgeçmeyeceğiz. Dünyayı bin ülkeli küçük devletçiklere böleceğiz. Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir parçası olarak Ortadoğu’yu parçalayacağız. Bunu yaparken asıl patron ABD Emperyalizmi ile, “en eski müttefikleri”olarak dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz…

Ortadoğu’da ya da Avrupa’nın göbeğinde ölenler olsa da, ölenler çocuklar olsa da bizim umurumuzda olmaz. Asıl amaca ulaşıncaya kadar her yol mubah:

Biz AB-D Emperyalistleri birlik olacağız. Fransa da terörle yaşamak zorunda kalacak.

Bu açıklamaların hiçbirinde zerre kadar insan sevgisi yok. Üzüntü yok. Acı yok. Bunların hepsi birer insan sefaleti. Dolayısı ile böl-parçala-yönet planları için IŞİD’in ya da başka bir şeyin, yarattıkları canavarların da zerre kadar insan sevgisi yok. Acıma duyguları, merhametleri yok. Asıl canı yanan halklar; Fransız Halkı, Ortadoğu Halkları, geçmişte altı parçaya bölünen Yugoslavya Halkları, daha eskide Vietnam Halkı, Cezayir Halkı.

Dünyayı kana bulayan, Halkları düşmanlaştıran, birbirine düşüren, parçalayan AB-D Emperyalistleriyle bizim işimiz. Bu insanlık düşmanlarını insanlığın başına bela olmaktan çıkarmak, ortadan kaldırmak için yıllardır mücadele veriyoruz. Ne sömürge zulmü altında inim inleyen Mazlum Halklarla, ne de Mazlum Halkları yıllardır sömüren Emperyalist devletlerin halklarıyla bir sorunumuz yok. Halkların yaşadığı her acıyı kendimiz yaşamışız gibi hissederiz. İçimiz burkulur, iştahımız kesilir, gözümüz yaşarır, Halklar katliama uğratıldığında. Fransa Halkına yönelik AB-D Emperyalistlerinin yarattığı Ortaçağcı IŞİD’in katliamını lanetliyoruz. Fransa Halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Er veya geç Fransa Halkının da uyanarak kendi Emperyalist Devleti başta olmak üzere bütün emperyalistleri yeryüzünden silip süpürme mücadelesine omuz vereceğine inancımız tam. O günler gelecek. Bütün emperyalistler kendi inlerinde, Dünya Halklarıyla el ele veren kendi halkları tarafından boğulacaklar ve yeryüzünden silinecekler. 15.07.2016

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email