Newroz, zalimin zulmüne yakılan isyan ateşidir

Mitolojide Dehak, Kürt Halkını ezip sömüren zalim bir hükümdardır.

Günümüzde Dehak, Dünya Halklarını ezip sömüren, kan döken insan soyunun en büyük düşmanı kanlı zalim AB-D Emperyalist haydutlarıdır.

Mitolojide; kibriyle her geçen gün halkına daha fazla zulmeden Dehak’ın iki omuz başında iki yılan başı çıkar. Dehak bu durumdan kurtulmak için büyücülerin tavsiyeleri gereği, her gün iki Kürt gencinin beynini omuzlarında çıkan yılanlara yedirmeye başlar.

Günümüzde; dünyanın efendisi bizleriz kibriyle dünya halklarına her geçen gün daha fazla zulmeden AB-D Emperyalistlerinin yılan başları, kendilerini satılığa çıkartan, devşirilme potansiyeli olan işbirlikçilerdir. AB-D Emperyalistleri ülkelerdeki ruhlarını satın aldığı bu yılan başlarından kurtulmak için değil tam tersine onları beslemek, daha da semirmelerini sağlamak için, Devrimcileri, Yurtseverleri, Emperyalizme karşı mücadele eden Halkları, bu insanlığını terk edenlere kurban ederler.

Mitolojide Dehak’ın zulümlerinden usanan halk, sonunda dayanamaz ve Demirci Kawa önderliğinde ayaklanır. Kawa, Dehak’ı öldürür ve sarayını ateşe verir. İşte o gün Kürt Halkı bu zulümden kurtuluşunu ateşler yakarak, halaylar çekerek kutlar.

Günümüzde, geçmişte, her zaman halklar zalimin zulmünden usanmış, baş kaldırmış ve isyan etmişlerdir ve de edeceklerdir. Ta ki zalimler Tarihin çöplüğüne atılıncaya kadar… Zalimlerin zulmü tüm dünyada ortadan kalkıncaya kadar insanlığın zulme karşı yürüyüşü, tek bir sosyalist aile olma mücadelesi devam edecektir. Çünkü insan sürekli koyun gibi güdülemez, eninde sonunda isyan eder, hayvanlığa. Yeter artık, der zalimin zulmüne ve ayağa kalkar yürür zalimin üstüne.

Spartaküs önderliğinde ayaklanır insan yerine konmayan köleler efendilerinin zulmüne. Dar ederler dünyayı onlara. Ve Tarihin kaydettiği ilk Devrimci olan Spartaküs öldürülemez, Halkların zalime karşı savaşında yaşamaya, Halklara umut olmaya, yol göstermeye devam eder.

Şeyh Bedrettin ve yoldaşları Börklüce Mustafa, Torlak Kemal önderliğinde ayaklanır,  Aydın’ın Türk köylüleri, Sakızlı Rum gemiciler, Yahudi esnafları, zalimin zulmüne karşı. Dar ederler savaş meydanlarını zalimin askerlerine, Ortaklar’ı kurarlar Halkların örnek aldığı.

Lenin önderliğinde ayaklanır Sovyet Halkları zalimin zulmüne karşı ve Halkların gözbebeği yüce Sosyalizmi Dünya Halkları için elle tutulur, gözle görülür kılarlar. Umut olurlar insanlığa.

Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyeciler önderliğinde ayaklanır Türk ve Kürt Halkı, zalimin zulmüne ve Emperyalist Yedi Düvele karşı ilk olarak zaferle taçlandırırlar Ulusal Kurtuluş Mücadelesini. Umut olurlar Mazlum Halklara.

Fidel-Che-Raul-Camilio önderliğinde ayaklanır Küba Halkı, zalimin zulmüne karşı. Kanlı Zalim ABD Haydudunun burnunun dibinde kurarlar Sosyalist Küba’yı ve bıkmadan, yılmadan, onurlarından taviz vermeden, gururla dalgalandırırlar yıllardır.

Chavez önderliğinde ayaklanır Venezuela Halkı zalimin zulmüne karşı ve Latin Amerika’dan sol rüzgarlar estirirler, gericilik alıp başını gitmişken. Dünya Halkları için umut olurlar.

Beşar Esad önderliğinde karşı koyar Suriye Halkı AB-D Emperyalistlerinin zulmüne, teslim olmazlar onların askeri gücüne. Ve topuklamak zorunda kalır AB-D Emperyalist Haydutları Suriye’den.

Newroz “Yenigün”dür. Tüm Ortadoğu ve Asya Halkları için yaşamın yeniden başlamasının ve zalime karşı girişilen savaşta kazanılan zaferle gelen mutluluğun sembolüdür, NEWROZ.

Newroz bugün, “Katil AB-D Ortadoğu’dan ve ülkemizden defol!” diyebilmektir.

Newroz bugün, insanlığın Ortaçağ karanlığına doğru götürülüşüne hayır diyebilmektir.

Newroz bugün, cesaret vatanına sahip olmak, bu vatanla da yurt edindiğimiz vatanın yerli-yabancı Parababalarına peşkeşine karşı koyabilmektir.

Newroz bugün; Edirne’den Çin Sınırına kadar Türk-Kürt Halk Cumhuriyeti’ni savunmaktır.

Newroz bugün; Halkın İktidarı için İkinci Kurtuluş Savaşı vermektir.

Bu ülkenin Kawa’ları bugün İkinci Kurtuluş Savaşçılarıdır. Yani gerçek Devrimcilerdir bugün Kawa’lar. Yani Marks-Engels’in, Lenin’in, Kıvılcımlı’nın gerçek devamcılarıdır. Yani bugünün Dehak’ları AB-D Emperyalistlerinin iltifatlarına mazhar olanlar değil, düşmanlığını kazananlardır Kawa’lar.

Yani Halkın Kurtuluş Partililerdir bugün Kawa’lar.

Yaşamın yeniden başlamasının ve zalime karşı girişilen savaşta kazanılan zaferle gelen mutluluğun sembolü olan Newrozları-Yenigünleri yaratacak olanda HKP’li Kawa’lar olacaktır.

Bimrî Koledarî, Bimrî Zordestî! Kahrolsun Kölelik, Kahrolsun Zulüm!
Newroz Pîroz Be! Newroz Kutlu Olsun!
Bijî Bratîya Gelan Kurd û Tirk! Yaşasın Kürt ve Türk Halklarının Kardeşliği!

21 Mart 2019

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email