Ne yaparsanız yapın Gezi İsyanı’mız sürüyor, sürecek

Ne yaparsanız yapın Gezi İsyanı’mız sürüyor, sürecek

Tayyipgiller ne kadar halk düşmanı, ne kadar zalim, aynı zamanda ne kadar korkak olduklarını Gezi İsyanı’mızın yıldönümünde de bir kez daha gösterdiler.

Hatırlayacağımız gibi geçen yıl bugünlerde halklarımız ayağa kalkmış, Türkiye’yi Tayyipgiller’e dar etmiş, Hırsızlar İmparatoru çareyi Afrika’ya topuklamakta bulmuştu. Dalga dalga yayılan direnişimiz Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen eylemlerle Türkiye sınırlarını aşmış, uluslar arası planda takip edilen ve emperyalizme ve yerli uşaklara karşı direnen dünya halklarından destek gören bir direniş haline gelmişti.

İşte bu şanlı direnişimiz Tayyipgiller’de inanılmaz bir korku yarattı, bildiğimiz gibi. Geçen sene olduğu gibi iktidarlarının çatırdamasından korkan Tayyipgiller, en barışçıl gösterilerde bile emirlerindeki zavallı polisleri halkımızın üzerine salmaya başladılar, tazyikli sularıyla, biber gazlarıyla, TOMA’larıyla’.

Gezi İsyanı’mızın yıldönümünde Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla Gezi Direnişçileri olarak bugün yine Taksim’e akın ettik. 25 bin polise, 50 TOMA’ya, akreplere, polis oldukları bile şüpheli Ninja benzeri ve değnekçileri andıran görünümleriyle sağa sola saldıran sivil uşaklarına rağmen yine hep bir ağızdan Gezi İsyanı’mızla özdeşleşen “Her yer Taksim Her Yer Direniş”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganlarımızı attık.

Tayyipgiller, bugün de yine halkımızı terörize etmek için İstanbul’da sıkıyönetim ilan etti. Trafiği kilitledi, vapur ve metro seferlerini iptal etti, esnafları mağdur etti.

Saat 17.00’dan itibaren toplanmaya başlayan direnişçilere emrindeki silahlı uşaklarını yine saldırttı. Her köşe başını tutan polis birçok direnişçiyi yaraladı. Aralarında Partimizin Gebze İlçe Başkanı ve bir üyemizin de bulunduğu çok sayıda direnişçiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan arkadaşlarımız hâlâ Vatan Emniyet Müdürlüğünde alıkonmaktadır.

Ayrıca bir yoldaşımızın da aralarında bulunduğu, İzmir’de de çok sayıda gözaltılar var.

Biliyoruz ki Tayyipgiller’in tüm bu çabaları boşunadır. Halkımıza yönelik gerçekleştirdikleri bu aşağılık saldırılar, yaşadıkları korkaklık psikolojisinin dışavurumudur. Gezi Direnişi’miz olup bitmiş bir olay değil, halklarımızın daha yaşanabilir bir ülkeye kavuşacağı günleri yakınlaştıran bir süreçtir. Dolayısıyla bitmemiştir ve zafer kazanana kadar bitmeyecektir. Eninde sonunda zafer biz direnenlerin olacaktır. 31.05.2014

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi 

Print Friendly, PDF & Email