Nakliyat-İş’e polis saldırısı

nakliyat-is_cankaya_belediyesiNakliyat-İş’e polis saldırısı

Norm Altaş İşçileri Direnişlerini Çankaya Belediyesinin önüne taşıdılar

Nakliyat-İş Sendikası’nda örgütlendikleri için işten atılan 90 işçi, 1 Ağustos itibaren Mamak’ta şantiye önünde sürdükleri direnişleri Kızılay’daki Çankaya Belediyesi önüne taşıdılar.

“Taşerona köle olmayacağız”, “Atılan İşçiler Geri Alınsın”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “Zafer Direnen İşçilerin Olacak”, “İşçiler Burada Alper Başkan Nerede”, “Vur Vur İnlesin Alper Başkan Dinlesin” sloganlarıyla Çankaya Belediyesi önüne gelen işçiler ve Nakliyat-İş yöneticileri burada bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Genel Başkan Ali Rıza Küçükosmanoğlu gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Sosyal Demokrat Belediyecilik yapma iddiasında olan CHP’li Çankaya Belediyesinin işçiyi ekmeğinden ettiğini, işçi düşmanı AKP’nin çıkarttığı ve arkasında durduğu yasaların arkasına sığındığını, her ihale döneminde işçiyi işten çıkartarak mağdur ettiğini, Belediyenin işçilerin kendilerinden bağımsız, özgür iradeleriyle Nakliyat-İş’te örgütlenmelerinden rahatsız olduğunu, ama artık istedikleri gibi rahatlıkla işçiyle oynayamayacaklarını, artık rahatlıkla at oynatamayacaklarını, çünkü artık DİSK/Nakliyat-İş’in burada örgütlü olduğunu, işçiler geri alınıncaya kadar mücadeleyi devam ettireceklerini söyledi.

Oturma eyleminin ardından işçiler Sendika yöneticileriyle birlikte çadır kurup direnişlerini devam ettirmek istediler. Ama AKP’nin Polisi işçilerin son derece meşru ve en haklı etkinliğine izin vermedi. Emekçilerin en ufak hak arama eylemine yaptığı gibi saldırdı ve kalkanlarıyla işçileri ve işçi önderlerini Çankaya Belediyesinin önünden sürdü.İşçiler ve bu direnişe destek sunan işçi dostlarını gözaltına aldı AKP’nin Polisi. Sadece insanları değil kurulmak istenen çadır ve döviz sopaları da gözaltına alındı.

Baskılar yıldıramadı, işkolu barajları yıldıramadı, gaz, cop, biber spreyleri, gözaltılar durduramadı, bundan sonra da ne yaparlarsa yapsınlar, hangi iç güvenlik paketini çıkartırlarsa çıkartsınlar, gerçek Devrimci Sendikacıların önderliğinde verilen mücadeleyi hiçbir güç durduramaz. Tarihte örneği yok. Hak alma mücadelesinde direnenler her zaman kazanmışlardır. Norm-Altaş işçileri de kazanacak direndikleri için. Norm Altaş işçileri de işçi sınıfının şanlı tarihinde yerlerini alacak, onurla, gururla. Sosyal Demokrat geçinen CHP’li Çankaya Belediyesi bunu çok iyi bilsin.

Başka yolu yok. İşçiler Nakliyat-İş’in önderliğinde direnecek ve kazanacak. Bu işyerine sendika girecek. Bu örgütlü güce direnmeleri işçilerin yüzüne bakamayacak, insan içine çıkamayacak duruma getirecektir bu işçi düşmanlarını.

İşçilerin Birliği Sermayeyi yenmiştir her zaman. Sosyal Demokrat geçinen bir belediyeyi darma duman eder işçilerin birliği. Hele bu birliği sağlayan Devrimci Mücadele gelenekli Nakliyat-İş ise Çankaya Belediyesi yöneticilerinin bir kez daha oturup düşünmeleri gerekir. 07.08.2015

Yaşasın DİSK Yaşasın Nakliyat-İş

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email