Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan, Örgütlenme Uzmanı Mehrali Yücedağ, Real Direnişçisi Yaşar Kara ve sendika çalışanı Mustafa Aslan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz

Türkiye İşçi Sınıfının yüz akı, Devrimci Sınıf Sendikacılığının Türkiye’deki biricik temsilcisi, Dünyadaki Sınıf Temelli Sendikal Hareketin ülkemizdeki bayraktarlığını yapan Nakliyat-İş Sendikası’nın Genel Başkanı, Dünya Sendikalar Federasyonu (DSF) Başkanlık Kurulu Üyesi ve DSF’ye bağlı Taşımacılık İşçileri Enternasyonali (TUI Transport) Genel Sekreteri Ali Rıza Küçükosmanoğlu’yla birlikte Nakliyat-İş Genel Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan ve Örgütlenme Uzmanı Merhrali Yücedağ’ın yaptırmış oldukları Kovid-19 testlerinin sonucu pozitif çıktı.

Ali Rıza Küçükosmanoğlu önderliğindeki Nakliyat-İş Sendikası, AKP’giller iktidarının gereken tedbirleri almayıp milyonlarca işçiyi kendi kaderiyle baş başa bıraktığı pandemi koşullarında, İşçi Sınıfı Mücadelesini bir an olsun sekteye uğratmadı. Halk düşmanı AKP’giller’in bir taraftan işçileri, emekçileri toplu taşıma araçlarına, kalabalık ortamlarda çalışmaya mahkûm edip bir taraftan da her zamanki riyakârlıklarıyla fırsat bu fırsat diyerek sendikal mücadeleyi engelleme girişimlerine karşı “İşçi Sınıfı mücadelesi karantinaya alınamaz” diyerek mücadeleye gece gündüz demeden devam eden yine Ali Başkan önderliğindeki Nakliyat-İş Sendikası oldu.

AKP’giller iktidarının altı boş bir şekilde, ikiyüzlüce diline doladığı “evde kal” çağrısını mücadele kaçkınlığı için kılıf olarak kullanan, gerçekten de “evde kalan” yani arazi olan; milyonlarca işçinin Parababaları tarafından işten atıldığı, çalışma koşullarının ve iş yükünün ağırlaştığı koşullarda utanmadan “Hükümetten toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin askıya alınmasını biz talep ettik” diyebilen sağlı sollu sarı sendikalara inat hep alanlardaydı Ali Başkan ve Nakliyat-İş Sendikası.

Ali Başkan ve ekibi, 13 yıldır hakları gasp edilen ve Nakliyat-İş öncülüğünde direnişe başlayan, direnişlerini fabrika önünde çadır kurarak sürdürmekte olan Uzel Makina İşçilerine önderlik etmeye devam etti. Parababalarının tazminatlarını gasp ettiği, “Tazminat haktır, gasp edilemez” sloganıyla yine Nakliyat-İş öncülüğünde direnen Uyum-Makro Market ve Real Market İşçilerinin Direnişlerine önderlik etmeye devam etti. Muğla Tüvtürk, Kastamonu Reysaş Tüvtürk, Şanlıurfa Polçak Tüvtürk, Milas Kömürcüoğlu/Çınartaş Direnişlerine, Samsun-Çorum Ambarı Grevine önderlik etmeye devam etti.

Çünkü Ali Başkan ve ekibi, ciğeri beş para etmez Parababaları ve sarı sendikacılar ne yaparlarsa yapsınlar, İşçi Sınıfı Mücadelesinin eninde sonunda zafer kazanacağından bir an bile kuşku duymadılar. Parababalarının karşısına kendi mekânlarında dikilip “Yok öyle dava! Burası dağ başı değil!” diyen Ali Başkan için “Hikâyenin özeti buydu.”

Türkiye İşçi Sınıfı Mücadelesine sayısız İşgal, Grev, Direniş armağan eden, anlı şanlı nice patrona diz çöktüren Nakliyat-İş Sendikası’nın Önderi Ali Başkan ve virüsle enfekte olan mücadele arkadaşları alanlara kısa süre sonra yeniden dönecek, Parababalarını tir tir titretmeye devam edecektir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak başta Ali Rıza KüçükosmanoğluHakan Arslan, Mehrali Yücedağ, Yaşar Kara ve Mustafa Aslan olmak üzere salgın nedeniyle sağlık problemleri yaşayan tüm işçilere ve emekçilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Zafer mutlaka İşçi Sınıfının olacaktır!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

22 Eylül 2020

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email