MUTAŞ İŞÇİSİ YALNIZ DEGİLDİR!

MUTAŞ İŞÇİSİ YALNIZ DEGİLDİR!

 Gebze’de kurulu olan Mutaş Demir Çelik İşçileri direnişlerinin 63’üncü gününde işyerini işgal etti.

 Mutaş İşçileri DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atıldı. İşveren, çoğunluğu 10 ila 14 yıldır çalışan işçileri hukuksuz gerekçelerle tazminatsız olarak işten çıkardı. Atılan işçiler 25 Ağustos’tan beri  işyeri önünde direnişteler. İşlerine sendikalı olarak geri dönmek, ekmeklerini bir parça daha büyütmek için kararlı bir şekilde mücadele ediyorlar.

Mutaş İşçileri mücadelelerini duyurabilmek ve işlerine sendikalı olarak dönebilmek için direnişlerini bu kez de işgalle taçlandırdı. İşçiler fabrikadan ayrılmazken dışarıda da destekçiler bekleyişlerine devam ediyor.Kurtuluş Partisi İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina, Ümraniye İlçe Başkanı Durmuş PALA ve Ümraniye İlçe Yöneticileri,

 

Gebze İlçe Başkanı Selami Erdoğdu ve İlçe Yöneticileri ile Kurtuluş Partililer de Mutaş İşçilerine destek için fabrika önündeydiler. Ayrıca Nakliyat-İş Sendikası Gebze İlçe Başkanı Erdal Kopal ve Şube Yöneticileri de direnişçi işçileri ve ailelerini yalnız bırakmadı.

 

 

Ailelerin de katıldığı destekçiler fabrika önünde sloganlarla, halaylarla Mutaş İşçilerine desteklerini gösteriyor ve onları yalnız bırakmıyor. Destekçiler, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!”, “Yaşasın Mutaş İşgalimiz!”, “Mutaş İşçisi Yalnız Değildir!” sloganlarını haykırarak Mutaş İşçileriyle dayanışma gösteriyor.

İşgalle taçlanan Mutaş Direnişi zafer kazanacak. Kararlılıkla ve militanca mücadele eden Mutaş İşçilerinin kazanacağına inancımız tamdır.

 

Print Friendly, PDF & Email