Mustafa Kemal’i ve Kuvayimilliye Ruhunu Müfredattan Kaldırabilirsiniz Ama Yüreğimizden Söküp Atmaya Gücünüz Yetmez!

Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurulan Laik Cumhuriyet’in tüm değerlerine  saldırmayı kendine birinci görev edinmiş, sendika suretli, AKP’giller’in noteri Eğitim Bir Sen (Hükümet Sen) yaptığı çalıştay sonucunu basın ile paylaştı.

50 sözde akademisyen ve 400 sözde öğretmenin hazırladığı raporda, müfredat değişikliğine yönelik yaptıkları önerilerde neler yok ki… Ne ararsan var!

-15 Temmuz eğitim programlarında yer almalıdır.

2013’ün Aralık’ına kadar ihanet yollarında beraber yürüyen, yağmurda beraber ıslanan iki gerici gücün Ganimet Paylaşımında anlaşamayınca birbirine düştüğünü ve 15 Temmuz’da da bu kapışmanın en kanlı tezahürünü yaşadığımızı hep söyledik. Bu öneriyi yapmalarındaki amaç, efendilerine hizmette sınır tanımadıklarını ve “cihan lideri”nin tartışmasız “başkomutan” olduğunu yere göğe yazma derdinde olmalarıdır.  Yani Mustafa Kemal yerine Tayyip Erdoğan’ı koymaktır ve zamanla gerçek Başkomutan Mustafa Kemal’in izini tozunu silip unutturmaktır.

-İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi ortaokul ve lise müfredatından çıkarılmalı.

Çıkarılsın ki gözden uzak olan gönülden de ırak olsun. Nasıl olsa gençlerde okuma, araştırma, sorgulama yeteneklerini 4+4+4 sisteminizle beraber kerte kerte yok ettiniz. Müfredatta olmaz, dolayısıyla sınavlarda çıkmazsa tarihimizi öğrenmek nafile bir çaba olur! Buna eminsiniz.

Din ve ahlak eğitimi 1. sınıftan itibaren verilmeli.

Zaten fiilen yasal veya yasa dışı dernek, vakıf ve yurtlarınız eliyle anasınıfı hatta kreş çocuklarından başlayarak CIA dinini öğretip duruyorsunuz. Gerçek İslam'ın kurallarından korkarsınız. Varsa yoksa dindar maskesi altında kindar nesiller yetiştirmektir hedefiniz. Sizden olmayanın kellesi uçurulaaa. İstersiniz ki tertemiz beyinler bilim, fen, teknoloji öğrenmesin, kafaca aydınlanmasınlar. Devlet eliyle 6 yaşından itibaren bu aydınlanmanın önüne geçilsin.

Öğrencilerin Kur’an’ı Türkçe seslerle seslendiremedikleri için Kur’an okuma öğretim programları yapılandırılmalı.

Anadilini dahi doğru dürüst öğrenmeden, Arapça Kur’an öğrenmelidir çocuk, bu kafaya göre.

Daha önce de defalarca karma eğitimin sonlandırılması gerektiğini, kızlı erkekli aynı sınıflarda eğitim görmenin bir dayatma olduğunu söylemişti bu sendika suretli kurum. Biz insanca bakarız çocuklarımıza, gençlerimze; onlar sapıkça. Bu yüzden derler böyle.

Yine bu sendikanın Nevşehir Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İskender Çınar Facebook hesabında şöyle yazmıştır: “İlk laik şeytandır. Dünyada ne kadar hırsız, pez…. varsa laiktir.”

Bu 4. tür yaratık ayrıca “Nasıl dinsizleştirildik” başlığı altında medreselerin kapatılması, Hilafetin kaldırılması, Arapça ezanın yasaklanması, ezanın Türkçeleştirilmesi ve laiklik ilkesinin Anayasaya girdiği yılları paylaşarak 2024  yılında Hilafetin geri geleceğini ve diğer tüm başlıkların bununla beraber çözüleceğini belirtmiştir. Yani Hilafet geldikten sonra diğerlerini söylemeye bile gerek yoki, demiştir.

Biz laikliğe savaş açmış bu zihniyeti çok iyi tanıyoruz. Bunlardır Ensar'da minicik bedenlere tecavüz edenler… Bunlardır Aladağ'da kızlarımızın diri diri yanarak can vermesine sebep olanlar… Bunlardır El-Bab'da iki Türk askerlerini canice işkence ettikten sonar diri diri yakanlar…

Ama bu 4. tür sendikacı suretli kişiler de şunu unutmasınlar:

Bu ülkenin bir 1919 Ruhu var.  Bağımsızlığı tırnaklarıyla kazıyarak kazanmış, Emperyalizmi tokatlamış, birçok mazlum ulusa moral ve örnek olmuş bir Tarihi var. Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımızın önderi Mustafa Kemal ve onun geleneğini takip eden antiemperyalist, yutrsever, halkseverler var.

Ve bizler, yani bu ülkenin İkinci Kuvayimilliyecileri teslim olmadık, olmayacağız. Siz laikliğe ve Mustafa Kemal’e savaş açtıysanız, biz de Ortaçağ karanlığına, karanlığınıza savaş açtık. Bu topraklarda yaşadığımız sürece, çocuklarımızın bedenlerini ve beyinlerini kirletmenize izin vermeyeceğiz. İkinci Kurtuluş Savaşçıları son sözü söyleyecek. 06.01.2017

Laiklik Aklın Özgürlüğüdür!
Kahrolsun Ortaçağcı Gericilik!

Halkçı Kamu Emekçileri

Print Friendly, PDF & Email