Mustafa Kemal, 10 Kasım’da Ankara’da eylemli olarak anıldı

 

Mustafa Kemal, 10 Kasım’da Ankara’da eylemlerle anıldı

“Geldikleri gibi giderler” demişti, Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın önderi Mustafa Kemal, İstanbul’u işgal eden İngiliz Emperyalizminin savaş gemilerine boğazdan bakarken…

Önderlik ettiği Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mız zaferle taçlandı ve Emperyalistler yerli satılmışlarla birlikte geldikleri gibi gönderildi inlerine. Sözün gereği yerine getirilmişti. Emperyalistleri bu topraklardan kovmak için girişilen mücadelede, Mustafa Kemal’in dayandığı iki temel güçten birisi, Türkiye Halkları ise, diğeri de dost-müttefik Sovyetler Birliği ve muzaffer “Bolşevik Devrimi” önderi Lenin Usta idi.

İşte, bugünün İkinci Kurtuluş Savaşçıları olan biz Halkın Kurtuluş Partililer, bu düstura uygun bir görsellikle, artık tüm yurtsever halkımızın takdirini kazanmış Mustafa Kemal-Lenin pankartımızla, “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” yazan bayraklarımızla, 10 Kasım günü düzenlenen mitingde yerimizi aldık. Kızılay’dan Tandoğan’a kadar gerçekleştirdiğimiz yürüyüşümüz görkemliydi. Yolda genç-yaşlı, “kızlı-erkekli” katılım oldu kortejimize yurtsever halkımız içerisinden. İzmir’den yoldaşlarımızla birlikte gelerek bu anlamlı güne katılan köylü emekçi teyzelerimiz de otantik kıyafetleri içinde görülmeye değerdi.

Tandoğan’dan on binler Anıtkabir’e doğru yürüyüşe geçti. Miting ve yürüyüşlerimiz esnasında, Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın önemini ve İkincisini başarma görevinin zorunluluğunu anlatan ajitasyon konuşmalarımızın yanı sıra, Gezi Şehitlerimizi anan sloganlarımızı haykırdık. Bunun yanı sıra “Mustafa Kemal Ölümsüzdür”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Kahrolsun ABD, AB Emperyalizmi”, “Kahrolsun AKP Diktatörlüğü”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam”, “Halkız, Haklıyız, Kazanacağız” sloganlarını sık sık haykırdık.

Anıtkabir önünde Parti Genel Merkezimizce hazırlanmış olan 10 Kasım’la ilgili bildirimizi ve Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın “Cumhuriyet Nedir?” konulu makalesinden binlercesini dağıtarak Kurtuluş Yolu gazetemizin satışını yaptık.

Halkımızdan aldığımız olumlu tepkiler sayesinde, öylesine gururlu bir gün geçirdik ki, Mustafa Kemal’i böyle anmanın doğruluğu bir kez daha somutlanmış oldu, bilincimizde ve yüreğimizde.

O’nun yarım bıraktığı işi tamamlayacak, Ulusal Kurtuluş’u, Sosyal Kurtuluş’la taçlandıracağız.

And olsun!

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email