Muharrem İnce, gerçekten “incelik” ediyor. İncece siyaset izliyor.

Muharrem İnce, gerçekten “incelik” ediyor. İncece siyaset izliyor.

2 gün önce yaptığı Osmaniye Mitinginde bakın ne demiş:

 “Amerika Birleşik Devletleri’yle sorunlarımız var. Ama Amerika Birleşik Devletleri bizim müttefikimiz. Kararlı bir şekilde Bosna’da, Kosova’da nasıl işbirliği yaptıysak, aynı konularda sürdüreceğiz.

“Hedefimiz Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sokmak.”

Saygıdeğer arkadaşlar;

1950’den beri tüm Amerikancı Parababaları partileri hep aynı sözleri tekrarlayıp durdular, değil mi?

Şimdi bu “ince” vatandaş yeni bir şey mi söylemiş oluyor?

Hayır.

Sadece bu da diğerleri gibi, yani Meclisteki Amerikancı Beşli Çete’nin geri kalan liderleri gibi ABD’li ve AB’li efendilerine sadakatini sunmuş oluyor.

“Hizmete hazırım, emrinize amadeyim, saygıdeğer efendilerim”, demiş oluyor.

Birilerinin bu soytarıya; ABD Emperyalist Haydudunun BOP Projesini ve Haritasını göstermesi ve sorması gerekiyor:

Amerika’nın ve AB’nin, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Ortadoğu’ya dair, ya da kendi ifadeleriyle bölgedeki 22 ülkenin sınırlarının nasıl değiştirileceğine dair projesi ve haritası budur. 1990’dan bu yana da bu projeyi ve haritayı hayata geçirmek için Ortadoğu’yu Cehenneme çevirdi bu Haydut ABD. Sen de bunu mu savunuyorsun?

10 milyona yakın da masum insan katletti Ortadoğu’da. Yakıp yıktı ülkeleri. İyi mi yaptı sence?

Devam ediyor Hafız Hödük:

“Kararlı bir şekilde Bosna’da, Kosova’da nasıl işbirliği yaptıysak, aynı konularda sürdüreceğiz.”

Be soytarı!

ABD Emperyalist Celladıyla yaptığınız o işbirliği, Yugoslavya’yı tamı tamına 7 parçaya böldü. Yüz binlerce insanın hayatına mal oldu. Ve de en kötüsü, o güne dek Sosyalist bir düzen içinde, kardeşçe yaşayan halklar, aralarında hiçbir etnik sorun çıkmamış olan halklar birbirine karşı düşmanlaştırıldı, birbiriyle savaştırıldı, aralarına belki de on yıllar boyu sürecek kin ve nefret tohumları ekildi.

Sen buna iyi diyorsun ha?

Aynı paralelde sürdürecekmişsin ABD’yle, AB’yle ilişkileri, öyle mi?

Eeey Amerikan uşağı!

Eeey halkların düşmanı!

Sen Tayyipgiller’in laikçi versiyonundan başka hiçbir şey değilsin.

Amerika’yla sorunlar nereden kaynaklandı?

BOP’un Eşbaşkanı Kaçak Saraylı Hafız’ın yıllar boyu o projenin uygulanması için verdiği hizmetin kendini bitişe götürdüğünü görmesinden kaynaklandı.

7 Haziran 2015 Seçimlerinde gördü ki Tayyip, o projede hizmete devam etmek, kendinin iktidardan tepetaklak edilip yuvarlanmasına yol açacak. Bu sebeple işi milliyetçiliğe döktü. Daha önce “ayaklar altına aldık” dediği milliyetçiliği, eğildi, tutup kaldırdı, başının üzerine koydu.

BOP hizmetkârlığında da ayak sürümeye başladı. İşte ABD’yle aranızdaki sorunlar buradan kaynaklandı, İnce Hafız!

Ne diyor İnce Kardeş ayrıca?

“Hedefimiz Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sokmak.”

Şu matematiksel bir kesinlikte bilinmelidir ki, Avrupa Birliği denen emperyalist haydutlar güruhu Türkiye’yi oraya asla tek parça olarak almazlar!

BOP çerçevesinde Türkiye’nin en az üçe bölünmüş halini Avrupa Birliği’nde görmek isterler. Türkiye o hale getirilinceye kadar da Türkiye’yi oyalarlar ve kullanırlar, bugüne dek olduğu gibi. Çünkü onlar da Türkiye’nin düşmanları arasındadır.

Hiç unutmamamız gerekir ki ABD’nin de, AB’nin de bizim hakkımızdaki değişmez niyeti ve kararı “Yeni Sevr”dir.

Türkiye bunların kucağına doğru koştukça o Cehenneme, o bataklığa adım adım yaklaşmış olur sadece. Sonunda da oraya düşüp boğulur…

Bunlar bir de arasıra, göstermelik olarak, Atatürk’ten söz ederler, değil mi?

Oysa ne demişti Mustafa Kemal, Birinci Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın ölüm kalım günlerinde?

“Ya istiklal, ya ölüm!”

Ve başka ne demişti?

“Fakat varlığımıza sataşan (tasallut eden) bütün Batı dünyası, Amerika da içinde olduğu halde, tabiatıyla büyük bir kuvvet teşkil ediyor.” (Mustafa Kemal, Aktaran: Fethi Naci, Atatürk’ün Temel Görüşleri, s. 46)

Meclisteki Amerikancı Beşli Çete ne diyor?

Amerika müttefikimizdir. NATO ortak örgütümüzdür. Avrupa Birliği’ne girmek hedefimizdir…

Yani Mustafa Kemal ne demişse bunlar 180 derece tersini söylüyorlar. Ve söylemekle de kalmıyorlar; yapıyorlar da ayrıca…

Ondan sonra da “Biz Atatürkçüyüz”, diyorlar.

Hadi be!..

Milleti ahmak mı sanıyorsunuz, düzenbazlar!..

Biz bu tarz eleştirilerde bulununca, bazıları diyor ki; “Niye muhalefeti eleştiriyorsunuz?”

Yahu bunlar muhalefet filan değil be…

Meclisteki bu Amerikancı Beşli Çete’nin tamamı ABD tarafından oraya getirtilip oturtulan ve demokrasicilik oyunu oynatılan kuklalardır, piyonlardır.

Bu ipli kuklaların hiçbiri kendi aklıyla, iradesiyle düşünüp davranmaz, davranamaz. Bunları Sam Amcalarının CIA’sı oynatır. CIA’nın yazdığı ihanet oyununun oyuncularıdır bunlar. Hepsi kendilerine düşen rolü oynamaktadırlar. Aynı senaryoya bağlıdırlar, aynı oyunun ekibine dahildirler.

Diğer aday, İyi Parti Şefi Meral Akşener Hanımefendi ne diyordu programında?

“NATO

“Türkiye, İkinci Dünya savaşından sonra kurulan dünya düzeni içinde Batı kurumları içinde yer almıştır. Ülkemizin savunma politikası da Batı güvenlik sistemine entegre edilmiştir. Savunma politikasında en üst şemsiye olarak NATO bulunmaktadır. NATO bir siyasi yapılanma olup üyelerinin müşterek savunma ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Türkiye’nin NATO şemsiyesinde olması milli politikalar ve stratejiler uygulamasına engel olmadığı gibi İttifak üyeliğimiz diğer ittifak ve mekanizmalardaki ülkelerle kendi milli çıkar ve ulusal güvenliğimizin gereği olarak kurulacak ilişkilere ve iş birliği çabalarına da aykırı değildir.” (http://www.yenicaggazetesi.com.tr/iyi-partinin-program-ve-tuzugu-ilk-kez-yenicagda-175673h.htm)

Görüyorsunuz; hanımlar beyler, parti programlarına varıncaya kadar bağlanmışlar, Amerika tarafından.

Nasıl laf çevirip gargara yapıyorlar, Amerika’yı, NATO’yu savunabilmek için, değil mi?

Hep söylediğimiz gibi, bunlar Türk Halkının da, Kürt Halkının da, Bölge Arap-Fars Halklarının da düşmanları cephesindedir. Vatanın ve milletin düşmanıdır bunlar. Amerikan hizmetkârıdırlar, Amerikan kuklasıdırlar. Ruhlarını satmışlardır Amerika’ya…

Düzelmezler, iflah olmazlar…

Sadece toprak ıslah eder bunları…

Ve diyelim ki son söz olarak;

 “Katil Amerika, Ortadoğu’dan defol” diyemeyen her siyasi, her aydın, her akademisyen, her sanatçı, her gazeteci ya gafildir, ya korkaktır, ya da haindir…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

22 Mayıs 2018
Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email