Merdan Yanardağ susmadığı, mücadele ettiği için cezalandırıldı

 

Merdan Yanardağ susmadığı, mücadele ettiği için cezalandırıldı

Bir CIA Operasyonu olan ve uygulayıcıları da Tayyipgiller ve Fethullan Gülen Cemaati olan Ergenekon Davası’nın 5 Ağustos’ta yapılan karar duruşmasında yurtseverlere cezalar yağdırıldı.

Mustafa Kemalci, antiemperyalist, laik, yurtsever, tam bağımsızlıkçı birçok asker, aydın, gazeteci, bilim insanı; Kontrgerilla’nın sınangılı katilleriyle, suç çetesi liderleriyle aynı kefeye konarak düzmece bir “yargı” süreci başlatılmıştı. Bu süreçte tutuksuz yargılanan yurtsever gazeteci Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’a da 12 yıl hapis cezası verilerek hakkında tutuklama kararı çıkartıldı.

Merdan Yanardağ’a verilen bu cezanın nedeni; daha önce AKP ve Cemaat hakkında kitaplar yazarak onları teşhir etmesi ve tabiî yargılandığı bu süreç içerisinde susmayıp, sinmeyip Yurt Gazetesi’ni çıkararak cesurca muhalefetini sürdürmesi ve mücadele etmesiydi.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu tutuklama kararını protesto ediyor ve Merdan Yanardağ’ı destekliyoruz.

Operasyon ilk başlatıldığında bu davayla kesinlikle Kontrgerillanın yargılanmadığını-yargılanmayacağını; bunun bir CIA Operasyonu olduğunu ve kararlılıkla mücadele edilmesi gerektiğini vurgulamıştık. 2008’den bugüne kadar yaşanan süreçler ve verilen kararlar haklılığımızı bir kez daha ortaya koydu.

Ergenekon maskeli CIA Operasyonunun hukuki bir dava olmakla uzaktan yakından ilgisi yoktur. AB-D Emperyalistleri bu davayla, ülkemizdeki ve Ortadoğu’daki planlarına karşı çıkacak tüm namuslu yurtsever, antiemperyalist, Mustafa Kemalci odakları yok etmeyi amaçladılar. Bu yüzden de Merdan Yanardağ gibi yurtsever insanlarımıza cezalar yağdırıldı.

Ama erken sevinmesinler. Bu cezalarla yurtseverlerin, antiemperyalistlerin ideallerini yok edemezler. Tayyipgiller’in ve emperyalistlerin haianane planlarını görmeye başlayan ve Taksim Gezi Direnişi gibi bir destana imza atan halklarımız bunların hesabını soracaktır! 09.08.2013

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

Print Friendly, PDF & Email