MARMARİS’İ GENELEVE ÇEVİREN AMERİKAN SAVAŞ GEMİSİNİ İZMİR’DE KURTULUŞ PARTİLİLER PROTESTO ETTİ.

MAZLUM IRAK-AFGANİSTAN HALKLARINA KAN KUSTURAN ABD SAVAŞ GEMİSİNDEKİ CONİLERİN MARMARİS SOKAKLARINI KİRLETMESİNİ PROTESTO EDİYORUZ,

Üç gündür Marmaris karasularını kirleten Amerikan savaş gemisi ile karaya çıkan seks ve içki düşkünü Amerikan askerlerinin Marmaris’i geneleve çevirmesi İzmir’de Kurtuluş Partililer tarafından protesto edildi.

Konak’ta toplanarak kısa bir yürüyüşle slogan atarak Kemeraltı Çarşısına giren Kurtuluş Partililer adına basın açıklamasını Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Başkanı Av. Tacettin ÇOLAK yaptı.

 

“Yankee Go Home”, “ Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Katil ABD ülkemizden defol”, “Gün Gelecek Devran Dönecek ABD Halklara Hesap Verecek”,“Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganlarının atıldığı protesto eylemi ve basın açıklaması İzmir Halkı tarafından ilgiyle izlendi.

Yapılan Basın Açıklaması:


HKP İzmir İl Örgütü ABD Askerlerini Protesto etti.
Yükleyen kpizmir

YANKEE GO HOME !

Uluslararası Emperyalizmin ağababası ABD, Sosyalist Kamp’ın yıkılışından bu yana, yaklaşık 20 yıldır emekçi halklara daha azgınca saldırmaktadır. Özellikle Ortadoğu Halkları olmak üzere dünyanın birçok yerinde milyonlarca masum insanı katletmiş, çocukları öksüz kadınları eşsiz bırakmış, şehirleri harabeye çevirmiştir.

ABD, USS Enterprise (CVN 65) adlı savaş gemisini, Irak ve Afganistan’daki katliamlarında hava desteği sağlamak amacıyla 2007 yılının Ağustos ayından beri Basra Körfezi’nde konuşlandırmıştı. İşte bu gemi Salı gününden beri 5 binin üzerindeki Coni ile birlikte Marmaris Körfezi’ne demirlemiştir.

 

 

Amerikan savaş gemisi niçin Akdeniz’de ve ülkemiz karasularında dolaşmaktadır? Şundan: Bilindiği gibi Tunus ve Mısır’da son günlerde ciddi hareketler yaşanıyor. Her iki ülkedeki Amerikancı kukla yönetimlere karşı, görünüşte bir Halk hareketi ortaya çıkmıştır. Ancak ne yazık ki her iki ülkede de bu hareketleri yönlendiren Ortaçağcı ve Amerikan’cı örgütler ya da kişilerdir. Bir başka anlatımla ABD, kendine bağlı kukla yöneticilerin bulunduğu Ortadoğu ülkelerinin bazılarında at değiştirmek istemektedir. İşte bu değişim sırasında, olası kontrol dışı antiemperyalist hareketlere karşı anında müdahalede bulunabilmek ve Ortadoğu Halklarını gözdağı vermek için, sekiz adet nükleer reaktörle çalışan ve içinde 61 uçak, 8 helikopter bulunduran bu gemiyi Akdeniz’de tutmaktadır. Zaten gemi komutanı da kendisine sorulan bu yöndeki soruları yanıtlarken dolaylı olarak bunu kabul etmektedir.

ABD’nin savaş yorgunu Conileri, ülkemizdeki Amerikancı siyasi iktidar sayesinde kutsal vatan topraklarımızı babalarının çiftliği gibi görmektedirler. Kendilerine mülki erkânlı karşılamalar yapılmaktadır. Daha geçtiğimiz günlerde internet sitelerinde yayınlanan bu savaş gemisinin içindeki ahlaksız video görüntülerinin canlıları Salı gününden beri Marmaris sokaklarında hem de “devletimizin olağanüstü güvenlik önlemleri” arasında yaşanmaktadır. Kadınlı erkekli coniler su gibi içki içerek Marmaris sokaklarını adeta genelevine çevirdiler.

Gazetelerin verdiği bilgiye göre; “ABD'liler disko ve eğlence merkezlerini doldurdu. Eğlence mekanları, kadın ve travesti dansçıları yarı çıplak çıkartarak çaldıkları hareketli şarkılarla askerleri eğlendirdi. ABD'li askerler aldıkları aşırı alkolün etkisiyle, iç çamaşırsız sahne alan şov kızlarıyla birlikte dans etti. Bazı diskolar, mekânlarını doldurduktan sonra kapılarını kapatarak partiler düzenledi. Bu partilere de basın mensupları içeriye alınmadı.”

Denizde geminin çevresinde kuş uçurulmadığı gibi şehir merkezinde de halk GBT kontrolünden geçirilmektedir. Kısacası birkaç bin sapık, ahlaksız coninin keyfi için Marmaris Halkı canından bezdirilmektedir. Bu ahlaksızlığı protesto etmek isteyen gençler ise “stratejik müttefikimize” zarar vermekten gözaltına alınmakta, yargılanmaktadırlar.

Tayyipgiller hükümeti kendi vatandaşlarının içki içme ve içkili mekânlarda bulunmalarına ciddi anlamda sınırlamalar getirirken, içki ve seks düşkünü Amerikalı conilerin her türlü ahlaksızlığına koruyuculuk yapmaktadır. Bunların, ağababaları ABD Emperyalizminin kendilerini “delikten aşağıya süpürmesini önlemek için” yapmayacakları ihanet yoktur. Onlar, Ortadoğu’daki kukla yöneticiler gibi üzerlerinin çizilmemesi için kendi halkına yabancı ve düşman olmaktan çekinmemektedir.

Fakat ne yapsalar nafile.. Emekçi halklar sürgit zulme ve ihanete katlanamazlar. Bir gün gelir zalimden ve hainden hesap sormasını bilirler. Ülkemizde de o günler yakındır.. 10/02/2011

Print Friendly, PDF & Email