Maraş Katliamı’nı Unutmadık, Unutturmayacağız!

Maraş Katliamı’nı Unutmadık, Unutturmayacağız!

Bundan 39 yıl önce, 19-24 Aralık 1978 tarihinde, insanlık tarihinin en korkunç ve en planlı katliamlarından biri yaşandı. CIA ve Kontrgerilla’nın ve planladığı, Ortaçağcı gericiler ve Kontrgerilla’nın özel örgütü MHP’lilerin kullanıldığı; Maraş Katliamı.

Bu katliamda hamile kadınlar, genç-yaşlı, çoluk-çocuk demeden yediden yetmişe 150’ye yakın insanımız hunharca katledildi. İşte onun içindir ki bu bir insanlık suçudur ve insanlığa karşı işlenen suçlar ne affedilir, ne de unutulur.

Bundan 39 yıl önce Maraş’ta yaşanan katliamı gerçekleştirenlerle, AKP’giller arasındaki tek fark aradan geçen 39 yıldır.

Bundan 39 yıl önce “komünistler camiyi bombaladı” yalanını ortaya atıp, bu insanlık dışı katliamı gerçekleştirenlerle, bugün Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren, demokrasi getireceğiz yalanıyla halkları birbirine düşüren, milyonlarca masum Müslümanın kanını döken, ABD-AB Emperyalistlerinin uşakları yerli satılmışlar cephesi, aynı zihniyetin ürünüdür.

12 Eylül Faşizmine giden yolda MİT-CIA-KONTRGERİLLA ve Kontrgerilla’nın özel örgütü MHP tarafından yapılan bu katliam, dünya döndükçe unutulmayacaktır. O dönem ülkemizde yükselen devrimci halk hareketini baskı altına almak ve halkı terörize etmek için yapılmıştır bu katliam.

39 yıl sonra ülkemiz ve Ortadoğu, ABD-AB Emperyalistleri ve yerli satılmışlar cephesi tarafından kan gölüne döndürülmüş durumda. Ülkemiz; AKP’giller ve Feto İblisiyle Ortaçağ’ın karanlığına itilmiş. Mustafa Kemal ve Laiklik düşmanı Ortaçağcı iki hareketin; AKP’giller’in ve Fetocuların, 15 Temmuz kanlı ganimet paylaşım savaşından galip çıkan AKP’giller, OHAL ilan ederek tüm ülkeyi KHK’ler ile yönetmeye başladı. 16 Nisan hileli referandumundan sonra yasa ve hukuk tanımazlık had safhaya ulaştı. 12 Eylül Faşizmi ile yapamadıklarını, arkasına Maraş Katliamı’nın baş aktörü Kontrgerilla’nın özel örgütü MHP’yi de alarak yapmaktadır. Dediğimiz gibi Maraş Katliamı’nı yapanlar ile AKP’giller aynı zihniyetin ürünüdür. Siyasi genetik şifreleri aynıdır. Her iki anlayış da yerli yabancı Finans-Kapital ve Tefeci-Bezirgân Sermayenin sömürü ve soygun düzenine hizmet etmek için dizayn edilmiş hareketlerdir.

Geçen 39 yıl içinde ülkemizde sayısız katliamlar ve yargısız infazlar yapılmıştır. AKP’giller tarafından silahlandırılan, finanse edilen Ortaçağcı hareketler Maraş Katliamı’nı aratmayacak katliamlara imza atmışlardır, başta Suriye olmak tüm Ortadoğu’da. Ülkemizde her yerde tarikatlar hüküm sürmektedir. Eğitim tarikatların isteğine göre şekillenmekte. Son günlerde Ortaçağcı gericiler yeni provokasyonlar peşindeler. Malatya’da, Manisa’da Alevi vatandaşlarımızın evleri işaretlenmekte…

Yani Maraş Katliamı’nın 39. yıldönümünde ülkemizi karanlık ve zor günler bekliyor.  O yüzden biz kazanmak zorundayız. İnsanlık tarihi kanıtlamıştır ki, Örgütlü Halklar Yenilmez!

Zafer her zaman, insanlığın kurtuluşu için mücadele edenlerin olmuştur. İnsanlığın kurtuluşu için kendilerini feda eden devrimciler de, hep insanlığın gönlünde, bilincinde yaşamaya devam etmektedirler.

Kaybedenler ve kaybedecek olanlar da insanlığa çektirdikleri acılarla beslenen sömürgenlerdir. Onlar yok olmaya mahkûmdur. Bugün için bu sömürgenler AB-D Emperyalistleri ve yerli ortaklarıdır. İnsanlık eninde sonunda bu kan emici keneleri ortadan kaldıracaktır.

Yeni Maraş’lar, Sivas’lar yaşamak istemiyorsak; bu topraklarda, tıpkı Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızda  olduğu gibi, halkımızla ve bin yıldan beri birlikte yaşadığımız Kürt kardeşlerimizle omuz omuza vererek, AB-D uşağı hainler cephesini yenilgiye uğratmak zorundayız.

24.12.2017

HKP
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email