Maraş katliamı 2010

 
MARAŞ KATLİAMI İZMİR YAMANLAR'DA YAPILAN BİR YÜRÜYÜŞLE LANETLENDİ.
 
            Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü Maraş Katliamını, 32.Yıldönümünde lanetledi. 100’ün üzerinde insanımızın katledildiği gün olan 24

 

 Aralık'ta İzmir’in Yamanlar Mahallesinde bir araya gelen Kurtuluş Partililer saat 19:00'da parti pankartı, parti bayrakları ve meşalelerle İPSD binasının önünden yürüyüşe başladılar. Yürüyüş boyunca Halk alkışlarla destek verdi. Mahalle arasından devam eden yürüyüş Kubilay Caddesinden de geçilerek açıklamanın yapılacağı Yamanlar PTT binasının önünde sonlandırıldı.
 Burada ilk açıklamayı İPSD İzmir Şube Başkanı Yusuf GENÇER yaptı. GENÇER açıklamasında; "Bu katliamın Kontrgerilla'nın sivil kanadı olan MHP’li Faşistler tarafından uygulamaya konulduğunu, Kontrgerilla'nın da AB-D Emperyalistleri tarafından yaratıldığını" söyledi.
         
 
 
          Ardından Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Başkanı Av. Tacettin ÇOLAK konuştu. ÇOLAK konuşmasında; "Bu katliamı lanetlemenin bir insanlık görevi olduğunu ve parti olarak duyarlılığımızın gereğini yerine getirdiğimizi" belirtti. "Son zamanlarda demokrasi adına adım adım şeriat uygulamalarının yaşama geçirildiğini ve Tayyipgillerin asıl amacının ülkemizi ortaçağın karanlığına götürmek istediğini" vurguladı.      
Yürüyüş ve konuşmalar sırasında sık sık “Maraş’ın Hesabı Sorulacak”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek”, “Maraş’ın Katili Kontrgerilla”, “Kahrolsun MİT-CIA-KONTRGERİLLA”, “Maraş’ı Unutma Unutturma”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Halkın Partisi Kurtuluş Partisi”, “Davamız Halkın Kurtuluş Davasıdır”, “Halkız Haklıyız Kazanacağız”, “Kahrolsun Faşizm Yaşasın Sosyalizm”, “Şeriat Ortaçağdır” sloganları atıldı.
Print Friendly, PDF & Email