MARAŞ KATLİAMI 33. YILDÖNÜMÜNDE KURTULUŞ PARTİLİLER TARAFINDAN İZMİR’DE LANETLENDİ

MARAŞ KATLİAMI 33. YILDÖNÜMÜNDE KURTULUŞ PARTİLİLER TARAFINDAN İZMİR’DE LANETLENDİ

         Bundan 33 yıl önce CIA tarafından planlanan MİT ve MHP’li (Kontrgerilla) faşistler tarafından uygulamaya konulan Maraş Katliamı İzmir’in Yamanlar Mahallesinde Kurtuluş Partililer tarafından yapılan bir meşaleli yürüyüşle protesto edildi.

          24 Aralık Cumartesi günü saat 17.00 de İPSD Şubesi önünde toplanan Kurtuluş Partililer Maraş Katliamını protesto eden dövizler ve parti bayrakları açarak yürüyüşü başlattılar. Yürüyüş boyunca geçilen sokaklardan ve Kubilay Caddesinden halkın yoğun ilgisi ve desteği oldu.

          Yürüyüş sırasınca megafondan sık sık katliamı lanetleyen konuşmalar yapıldı sloganlar atıldı.

          Yürüyüşten sonra açıklamanın yapılacağı yere gelindiğinde halkın ilgisi daha da artmıştı. Kubilay Caddesi Okul Durağında yapılan açıklamayı Halkın Kurtuluş Partisi Bayraklı İlçe Başkanı Yusuf GENÇER yaptı. GENÇER konuşmasında “bu vahşi katliamı unutturmayacaklarını, CIA-MİT-KONTRGERİLA tarafından tezgâhlanan ve uygulanan bu katliamın ergeç hesabının sorulacağını “ söyledi. Eylem atılan sloganlar ve alkışlarla sonlandırıldı.

Yapılan Açıklama:

MARAŞ KATLİAMI’NIN SORUMLUSU KONTRGERİLLA’DIR

MARAŞ KATLİAMI’NI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

 

33 yıl önce K. Maraş, insanlığın tüylerini ürperten bir katliam yaşadı. K. Maraş’ın ilerici insanları, Alevi Halkı kadın, çocuk, ihtiyar denmeden faşist katliama uğradılar.

24 Aralık 1978, Türkiye Halkları adına bir kara gündür. “Ak Günler” diyerek iktidara gelen Ecevit Hükümeti döneminde yaşanan bu katliam, 12 Eylül Faşizmine giden yolun önemli bir kilometre taşıdır.

Hamile kadınların bıçaklandığı, yavrularının karnından çıkarıldığı, ağaçlarda ilerici insanların bedenlerinin günlerce asılı kaldığı, Alevilerin oturduğu evlerin duvarlarına konan işarete göre saldırıların yapıldığı ve onlarca insanımızın yaşamını yitirdiği bu Katliamı başlatan faşist Ökkeş Kenger’dir. Sonradan adını Ökkeş Şemdinler olarak değiştirse de Türkiye Halklarının belleğinde o “Katil Ökkeş” diye bilinecektir.

Çiçek Sineması’na bomba atarak K. Maraş Halkını provoke eden Ökkeş, şimdi de katliamın suçunu devrimci örgütlere atmaya çalışıyor. Tıpkı önderleri Nazi Göbbels gibi…

Güneş balçıkla sıvanmaz. K. Maraş’ta katliamı yapan faşistlerdir. K. Maraş Katliamını örgütleyen Kontrgerilla’dır. Hassas bölgelerde yaptıkları katliamlarla faşist darbeye giden yolu açmışlardır.

Resmi rakamlara göre 111 Solcu-Alevi İnsanımız vahşice katledildi. 1000’den fazla kişi yaralandı, işyerleri yakıldı, harabeye çevrildi.

İnsan sefaletleri tarafından, “Esma Suna karnında 8 aylık çocukla kurşuna dizilmiştir. Doktorlar, anne karnındaki 8 aylık çocuğun da kurşunlanmış olarak çıkarıldığını otopsi raporunda belirtmişlerdir. Bir gözü kör olan 90 yaşındaki Cennet Çimen’in diğer gözü tornavida ile oyulmuştur. Sonra vurularak öldürülmüş ve ayaklarına araba tekerleği geçirilerek baş aşağı tuvalet çukuruna dikilmiştir.”

Bu vahşete ait örnekler çoğaltılabilir. Yaşanan bu katliamı planlayan CIA’dır, uygulatan MİT’tir, uygulayan MHP’li Kontrgerilla tetikçileridir. Panama’daki Kontrgerilla okulunda eğitilmiş Alpaslan Türkeş’in komandolarıdır:

“MİT her şeyi önceden biliyordu

“Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’e gönderilen 3 Ocak 1979 tarihli rapor, olayların organize edilmesinde MİT’in rolüne işaret ediyor. Gazeteci Rıdvan Akar ve Can Dündar’ın Ecevit’in arşivinden elde ettiği raporda, “Yeni vuku bulan Kahramanmaraş olayı başta Türkeş, Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Yusuf Ö. olmak üzere, MİT’ten Şahap H. Ali K., Mehmet K., Avukat Metin E., Nart K.’nın müşterek planlamaları ile çıkarılmış” deniliyor.” (Radikal, 23 Aralık 2011)

Türkiye’de Kontrgerillayı örgütleyen, besleyen ABD ve AB Emperyalistleridir. K. Maraş Katliamı’nın sorumluları yıllarca bu devleti idare etmişlerdir. En sorumlu bakanlıklarda bulunmuşlardır. Ama bu vahşetin üzerine gidilmemiştir. Çünkü gerçek derin devlet ortaya çıkarsa ağababaları ABD ve AB Emperyalistlerinin kanlı yüzleri ortaya çıkacaktır.

Gerçek Kontrgerilla’nın üzerine gitmek yerine; Mustafa Kemalci laik, yurtsever aydınların, bilim insanlarının ve Devrimci Ordu Gençliği gelenekli askerlerin üzerine, bir CIA tezgâhı olan Ergenekon operasyonuyla, Balyoz operasyonlarıyla gitmekte, kendilerine muhalif güçleri sindirmeye çalışmaktadırlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar halkın örgütlü gücü Tayyipgiller’in ve arkasındaki AB-D Emperyalistlerinin oyununu bir gün mutlaka bozacaktır,

Çorumda, Sivas’ta yaşanan katliamlarını yapanlarla K. Maraş katliamını yapanların bir farkı yoktur. Şeriatçı güçler de faşist güçler de AB-D Emperyalistlerinin tetikçilerdir. Bir taraf halkı Allah ile kandırırken, diğerleri de gençliğin ve halkın yurtsever duygularını Sahte Milliyetçilikle sömürmektedir.

BOP Eşbaşkanı olarak dün Irak’ta Müslüman kanı dökenler, Libya Halkının üzerine bomba yağdıran uçaklara esas emri veren komuta merkezinin İzmir olmasını kabul edenler, bugün Suriye’de sözde “Özgür Suriye Ordusu”nu besleyerek ve eğiterek AB-D Emperyalistlerinin Suriye üzerine yürüttükleri savaş planlarında koçbaşı görevini üstlenmektedir.

1971’de Sinan Cemgiller’in katledildiği topraklarda, Malatya-Kürecik’te bulunan ancak bir süredir kullanılmayan Kürecik Radar Üssü”, ABD’nin emriyle “Füze Kalkanı Projesi” için yeniden faaliyete geçiriliyor. Tayyip Hükümeti, sözde karşı çıktığı Siyonist İsrail’in istemi doğrultusunda, ABD subaylarının denetiminde füze kalkanını yaşama geçiriyor.

Geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen ABD Savunma Bakanı, yüzsüzce, “bu konunun ayrıntılarını görüşmeye geldik”, diyerek hainane amaçlarını açıkça söylüyor.

Çünkü, “Beni iktidardan uzaklaştırmayın, kullanın” diyen Tayyipgiller, ödün üzerine ödün veriyor ABD Emperyalistlerine…

Ama bu oyun da bozulacak. Halklarımız, Para Tanrısına tapanların ve sahte milliyetçilerin arkasında ABD Emperyalistlerinin olduğunu ve onları işlerine geldiği zaman kullandığını ve bunların halk düşmanı olduğunu mutlaka anlayacaklardır.

Bu gerici dalga mutlaka durdurulacak ve insanın insanı sömürmeyeceği Bağımsız, Demokratik Laik Türkiye’de Halk İktidarı kurulacaktır.

Türkiye Halklarına kan kusturanlar, katliam yapanlar mutlaka cezalandırılacaklardır.

Halk iktidarında zaman aşımı yoktur, Halkın adaleti halk düşmanlarından hesap soracaktır. Bundan adımız gibi eminiz, çünkü biz Kurtuluş Partiliyiz. 24 Aralık 2011

 

MARAŞ KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ 


HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

Lütfen resimlerin üzerine tıklayınız.

{gallery}maras_2011{/gallery}

 

Print Friendly, PDF & Email