Maksut Öğretmen yalnız değildir!

 

Maksut Öğretmen yalnız değildir!

Gezi olaylarından sonra iyice korkuya kapılan Tayyipgiller’in ilerici olan bütün unsurlara yönelik saldırıları devam ediyor. Son olarak Tayyipgiller’in Milli Eğitim Bakanlığı, Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Maksut Balmuk’a “bir yıl kademe durdurma ve müdürlük görevinden el çektirme cezası” verdi.

Maksut Balmuk ismi medyada son zamanlarda sıkça duyulmaya başlandı. Çünkü MEB, Gezi Direnişi’ne katılan, destek veren okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilere yönelik başlattığı cadı avında ilk soruşturmalardan birini Maksut Öğretmen’e açmıştı.

Daha sonrasında ise kendi twitter hesabından 4+4+4 Ortaçağcı eğitim sistemini hazırlayanlara yönelik sarf ettiği “züppe” sözünden dolayı, yukarıda sözünü ettiğimiz ceza verildi, Maksut Öğretmen’e. Kısacası Tayyipgiller, Maksut Öğretmenin Mustafa Kemalci, ilerici, demokrat, laik kimliğini gördüler ve topyekûn saldırıya geçtiler.

Maksut Öğretmen’e yönelik yapılan bu saldırıları protesto etmek için Eğitim-İş Sendikası İstanbul Şubeler Platformu, 29 Kasım günü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasını Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir yaptı. V. Demir konuşmasında özetle, halka yönelik ağza alınmaz küfürler savuran Adana Valisi Coş’u “yedirtmeyiz” diyenler, Maksut Öğretmen’e bu gerekçeyle görevden el çektirme ağır cezası verdiler. Bu saldırılar Demokratik, Laik, Bilimsel Eğitim Mücadelemizde bizlere geri adım attıramayacaktır, dedi.

Basın açıklaması sırasında sık sık; “Maksut Öğretmen Yalnız Değildir”, “Baskılar Bizi Yıldıramaz”, “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş” sloganları atıldı. 29.11.2013

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partili

Kamu Emekçileri

Print Friendly, PDF & Email