Mahir Çayan ve arkadaşlarını anmak isteyen yoldaşlarımıza gözaltı!

Mahir Çayan ve arkadaşlarını anmak isteyen yoldaşlarımıza gözaltı!

Kızıldere anması için Kadıköy Boğa’da toplanan yoldaşlarımız, Kurtuluş Partisi Gençliği ve parti amblemimizin bulunduğu bayraklar, Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir.” sözünün yer aldığı bayraklar, “Kahrolsun Emperyalizm” yazan dövizler, Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan’ın posterleri nedeniyle gözaltına alındı!

Bu gözaltı meşru değildir!

Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir.” Partimiz legal bir partidir. Amblemli bayraklarımızı taşımak suç değildir!

“Kahrolsun Emperyalizm” demek suç değildir!

Mahir Çayan, Deniz Gezmiş ve arkadaşları terörist değildir!

Onlar Antiemperyalist, Antişovenist, Antifeodalist devrimci gençlerdir. Onlar vatansever, halksever, bu ülkenin devrimci gençleridir.

Biz Kurtuluş Partisi Gençliği olarak “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!” “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!” “Şeriat Ortaçağdır!” “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” diyerek onların bıraktıkları mücadeleyi devam ettirdiğimizi söylerken, Mahir Çayan’ın, Deniz Gezmiş’in ve arkadaşlarının “6. Filo Defol” eylemlerini, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” “Ya İstiklal Ya Ölüm!” sözlerini unutup vahşice katledilmelerinin yıldönümlerinde nasıl olur da anmayız? Yoldaşlarımızı anmak bizim en meşru hakkımızdır!

Korkuyorlar!

Gençliğin; Parababaları düzeninin, emperyalizmin, sömürünün kökünü kazıyacağından korkuyorlar!

Korkuyorlar!

Gençliğin insanca yaşam için mücadelesinden, yerli yabancı Parababalarının kökünü kazıyıp İşçi Sınıfının yücelttirilmesinden korkuyorlar!

Korksunlar!

Çünkü yıkılacak bu hain düzen!

Bizler Deniz Gezmiş’lerin,Yusuf Arslan’ların, Hüseyin İnan’ların, Mahir Çayan’ların, Hüdai Arıkan’ların, Cihan Alptekin’lerin, Nihat Yılmaz’ların, Ertan Saruhan’ların, Ahmet Atasoy’ların, Sinan Kazım Özüdoğru’ların, Sabahattin Kurt’ların, Ömer Ayna’ların, Saffet Alp’lerin Yoldaşları olarak, mücadelelerini bıraktıkları yerden devam ettiriyoruz! Onlar ölmedi, devrimci kavgamızda yaşıyor!

İnsanlığın onurlu mücadelesini sürdürmekten, halkların kurtuluşu için mücadele etmekten başka bir amacı olmayan yoldaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz! 01.04.2018

Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!

Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!

Yaşasın Gençliğin Devrimci Mücadelesi!

Kurtuluş Partisi Gençliği

Print Friendly, PDF & Email