Lozan Antlaşması’nın 100’üncü yıldönümünü kutluyoruz

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkmasıyla yakılan Ulusal Kurtuluş Meşalesi devasa bir ateşe dönüşmüş, milyonlarca vatan evladının canına, kanına mal olan Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın zaferiyle “Sevr Antlaşması” adlı utanç vesikası Tarihin çöplüğüne gönderilmiş, asla uygulanmamış ve Tarihte bir paçavra olarak yerini almıştır.
100 yıl önce bugün, Batılı Emperyalistlerle verili koşullar göz önünde bulundurulduğunda Sevr ihanetiyle kıyaslanmayacak denli lehimize maddelerin yer aldığı Lozan Barış Antlaşması imzalanmıştır.
Aradan geçen yüz yılın ardından bugün, tıpkı Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabe’sinde öngördüğü gibi “iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit” etmişlerdir.
Bugünün iktidar sahibi olan AKP’giller’in, Lozan’da bize bırakılan 20 Ada ve 2 Kayalığımızı iradi olarak Yunanistan’ın egemenliğine terk etmesi, Mustafa Kemal’in öngördüğü ihanetin bugünkü en bariz örneklerinden sadece biridir.
Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mıza ve Lozan’a sadece AKP’giller değil, Mecliste muhalefeti oynayan Amerikancı satılmışlar güruhu, Amerikancı Burjuva Kürt Hareketi ve onun yörüngesindeki Sevrci Soytarı Sahte Solcular da düşmandır.
İktidarıyla muhalefetiyle, en sağcısından en solcu geçinenine dek ihanette birbirleriyle yarışan bu güruh, ABD ve AB Emperyalist Haydutlarının farklı misyonlar yüklediği birer enstrümandan başka bir şey değildir.
Partimiz vatan topraklarını kanlarıyla sulayarak bize Laik Cumhuriyet’i armağan eden Kuvayimilliyeci Atalarımızın, Antiemperyalist Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın Önderleri olan Mustafa Kemal, İsmet İnönü ve Silah Arkadaşlarının bizlere bıraktığı mirası sonuna kadar koruyacak, ülkemizin ABD’nin yarısömürgesi olma durumunu ortadan kaldıracak ve Ulusal Kurtuluşu Sosyal Kurtuluşla taçlandıracaktır.
Tüm halkımızı bu kutsal davada Partimize güç katmaya, omuz vermeye davet ediyoruz.
Yeni Sevr’e karşı yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız!
Bağımsızlık bizim karakterimizdir!
Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi ve yerli işbirlikçileri!
HKP Genel Merkezi
Print Friendly, PDF & Email