İL BAŞKANIMIZ AV. TACETTİN ÇOLAK İLE İL YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ AV. BURAK ÇELEBİCAN’IN BÜROLARINI BASAN VE KENDİLERİNE SALDIRAN BAŞBAKANLIK KORUMALARI YARGILANDI

İL BAŞKANIMIZ AV. TACETTİN ÇOLAK İLE
İL YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ AV. BURAK ÇELEBİCAN’IN BÜROLARINI BASAN VE KENDİLERİNE SALDIRAN BAŞBAKANLIK KORUMALARI YARGILANDI
 
AKP İl Binasının açılışı için 30/09/2009 tarihinde İzmir’e gelen Başbakan Tayyip Erdoğan’ın geçtiği yerlerde tam bir polis terörü estirilmişti.
Bu terörün estirildiği yerlerden bir tanesi de İl Örgütümüzün faaliyet gösterdiği Halit Ziya Bulvarı idi. O gün tüm cadde trafiğe kapatıldığı gibi, aynı caddedeki işyerlerine giren çıkan herkes aramadan geçirilerek bırakılıyordu. İl Başkanımız Avukat Tacettin ÇOLAK, bu polis terörüne karşı müdahalede bulunmuş ve “Halkından korkan Başbakan olur mu? Sabahtan beri insanlara zulmediyorsunuz, artık yeter!…” diyerek bürosunun penceresinden uygulamayı protesto etmişti.
Hemen sonrasında da başta Başbakanlık korumaları olmak üzere onlarca polis tarafından bürosu basılmış ve aynı büroda çalışan İl Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Burak ÇELEBİCAN’la birlikte çeşitli darp ve hakaret fiillerine maruz kalmıştı.
Başbakanlık korumalarınca gerçekleştirilen bu saldırı nedeniyle İl Başkanımız ve İl yöneticimiz tarafından yapılan şikâyet sonucunda, Başbakanlık Koruma Müdürü Zeki BULUT, Koruma Memurları Refik FARSAKOĞLU, İsmail DALKIRAN ve Aydın AKGÜL hakkında İzmir 18. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2010/982 E. Sayılı dosyasında KAMU DAVASI açılmıştı.
Açılan davanın ilk duruşması bugün (08/10/2010) İzmir 18. Sulh Ceza Mahkemesi duruşma salonunda yapıldı. Duruşmada il başkanımız Av. Tacettin ÇOLAK ve il yöneticimiz Av. Burak ÇELEBİCAN’ın ve olayın görgü tanıklarının ifadeleri alınmıştır. Sanık polislerin ifadeleri talimatla Ankara Sulh Ceza Mahkemesi’nce alınacaktır.
 
Bundan sonraki duruşma 27/01/2011 tarihinde yapılacaktır.
AKP, iktidarının ortaçağcı politikalarına karşı çıkan tüm güçlerin sindirilmeye ve susturulmaya çalışıldığı, en basit hak arama mücadelesinin zorbalıkla engellendiği bu günlerde böylesi bir yargılamanın hukuksal öneminin büyük olduğunu düşünüyoruz. Dahası bu davanın, her gittikleri yerde terör estiren bu korumalar hakkında açılan ve muhtemelen cezalandırılma ile sonuçlanacak olan ilk dava olması bakımından da ayrı bir öneme sahip olduğunu düşünüyoruz.
Partimiz gerek bu davayı takip etmede, gerekse emekçi halkamıza yönelik her türlü saldırı karşısında duyarlı olmaya devam edecektir.
 
HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ
     İZMİR İL ÖRGÜTÜ        
Print Friendly, PDF & Email