KURTULUŞ PARTİSİ’NDEN CİHANER’E DESTEK

KURTULUŞ PARTİSİ’NDEN CİHANER’E DESTEK

Halkın Kurtuluş Partisi, namuslu, yurtsever, laik İlhan Cihaner’i 25 Şubatta Ankara’da Yargıtay’da yapılan duruşmada da yalnız bırakmadı. Kurtuluş Partililer nasıl ki 28 Mayısta, 11 Haziranda ve 18 Hazirandaki duruşmalarda, gerek basın açıklamalarıyla, gerekse Kurtuluş Partili Hukukçuların duruşmayı takibiyle yiğit savcı Cihaner’in yanında olduklarını gösterdilerse 25 Şubattaki duruşmada da onu yalnız bırakmadılar.

 

Bilindiği gibi Tayyipgiller “Ergenekon Davası” maskeli CIA operasyonuyla, bütün yargı mensuplarını Zekeriya Özleştirmek, Ferhat Sarıkayalaştırmak, Osman Şanallaştırmak, Osman Canlaştırmak istiyorlar. Yani gerçek bir yargı değil de yandaş bir yargı oluşturmak istiyorlar. Kendilerinin vurgunuyla, ihanetleriyle uğraşan kim varsa onları Silivri zindanına göndermek istiyorlar. Din tüccarı Tayyipgiller, tarikatlarla iç içeler, onlara dayanıyorlar. En büyük müttefikleri de ABD’nin kucağında dincilik iblis Fettullah Gülen’dir. İşte yiğit savcı İlhan Cihaner, bu ortaçağcı tarikat örgütlenmelerinin, bu CIA örgütlenmelerinin üzerine gittiği için yargılanıyor.

 

Kurtuluş Partililer bu gerçekleri bir kez daha haykırmak için duruşma esnasında Yargıtay önündeydiler. Tayyipgillerin güvenlik güçleri tarafından içeri girmeleri engellenen Kurtuluş Partililer Yargıtay önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı yapan Genel Başkan Yardımcısı Av. Metin Bayyar Tayyipgillerin namuslu, yurtsever, laik kesimleri sindirmek için Ergenekon maskeli saldırıyı kullandığını, bu kapsamda yargılanan İlhan Cihaner’in yanında olduklarını vurguladı.

Basın açıklamasının ardından Kurtuluş Partisi avukatları duruşmaya gözlemci olarak katıldı. Dava Adalet Bakanlığı’ndan soruşturma izni alınmadığı gerekçesiyle, dava dosyasının tekrar Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesiyle ertelendi.

Print Friendly, PDF & Email