KURTULUŞ PARTİSİ GENÇLİĞİ’NDEN KARŞIYAKA’DA COŞKULU KIZILDERE ANMASI

 

KURTULUŞ PARTİSİ GENÇLİĞİ’NDEN KARŞIYAKA’DA COŞKULU KIZILDERE ANMASI

30 Mart 1972… Mahir ÇAYAN ve 9 arkadaşını (ON’ları) ölümsüzlüğe uğurladığımız günün adı… İkinci Kurtuluş savaşçılarını İzmir- Karşıyaka’da bir yürüyüş ve basın açıklamasıyla andık.

Özellikle Halk Kurtuluşçu Liseliler‘in yoğun katılım gösterdiği eylemimiz, sloganlarla başladı. İZBAN-Metro önünden başlayıp İskeleye kadar süren yürüyüşümüz boyunca sık sık, “FAŞİZME KARŞI YA BİRLEŞMEK YA ÖLÜM!”, “KIZILDERE ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!”, “YENİ SEVR’E KARŞI YAŞASIN 2. KURTULUŞ SAVAŞIMIZ!” sloganları atıldı.

Çevredeki insanların alkışlarıyla ve sloganlara eşlik ederek destek verdiği yürüyüşümüzün ardından basın açıklaması okundu. Kurtuluş Partisi Gençliği adına basın açıklamasını okuyan Yoldaşımız açıklamasında, 27 Mayıs Politik Devrimi, 1. Anti-Emperyalist Kurtuluş Savaşımız ve önderi Mustafa Kemal, ordu gençliğinin devrimci geleneği, iki basamaklı devrim anlayışı, vazgeçilmez ilkelerimiz ANTİ-EMPERYALİZM, ANTİ-ŞOVENİZM, ANTİ-FEODALİZM konusunda, Mahirler’le fikir birliği içinde olduğumuzu ve Kurtuluş Partisi‘nin onların düşüncelerinin örtüştüğünü söyledi.

Basın açıklamasından sonra hep birlikte Gündoğdu Marşı söylendi. Aşırı rüzgara rağmen bizleri izleyen çok kişi vardı. Oldukça coşkulu geçen eylemimiz AB-D Emperyalizmini ve Ortaçağcı İrticayı bu ülkeden kovmak ve yerine Kürt kardeşlerimizle beraber KÜRT-TÜRK Halk Cumhuriyeti’ ni kurma sözüyle son buldu. Hedefimiz Mahir Yoldaşın dediği gibi “İSTİKLALİ TAM TÜRKİYE (TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE)” dir.30.03.2012

 

 

KIZILDERE ŞEHİRLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

FAŞİZME KARŞI YA BİRLEŞMEK YA ÖLÜM!

YAŞASIN İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞIMIZ!

 

 

KURTULUŞ PARTİSİ GENÇLİĞİ  / İZMİR

Lütfen resimlerin üzerine tıklayınız.

{gallery}kizildere_2012{/gallery} 

Print Friendly, PDF & Email