KURTULUŞ PARTİSİ GENÇLİĞİ YUSUF ZİYA ÖZCAN’I PROTESTO ETTİ

 

KURTULUŞ PARTİSİ GENÇLİĞİ YUSUF ZİYA ÖZCAN’I PROTESTO ETTİ

Tayyipgiller’in YÖK’teki eski temsilcisi Yusuf Ziya Özcan’ı Konya’da protesto ettik.

Yusuf Ziya Özcan son dönemde, hükümetin eğitim alanında gerici politikalarını uygulayan kişilerden biri.  

Peki neler oldu bu dönemde? YÖK Başkanlığı yaptığı dönemde türbanı üniversitelere sokan kişi Özcan. Harçlara yüzde 500 zam yapmak istemiş, kamuoyunun baskısı nedeniyle yapamamıştı. Bunun yerine 2014-2015 eğitim-öğretim yılında geçerli olmak üzere kredi başına katkı payı uygulaması ile yüzde 300’lere varan zamlı harç sistemini kabul etti. Yani alttan 3 ders fazla ders bırakana veya okul uzatanlara yüzde 300 zam geliyor.

Yusuf Ziya Özcan, üniversiteye hazırlanan binlerce öğrencinin ve onların velilerinin emeğinin, parasının, hakkının gasp edildiği şifre skandalında, emrindeki ÖSYM Başkanını görevden almayarak, hırsızlığa sahip çıkmıştı.

Aynı zamanda Özcan, “fırsat eşitliği” adı altında katsayı farkını yok seviyesine getirerek İmam Hatip Liselilerin (İHL) bütün üniversitelere girmesini sağlayan kişi. Efendileri gibi bu ülkeyi Ortaçağ’ın karanlığına götürmek için canla başla çalıştı. Başarılı da oldu. Bu başarılarının ödülünü de Polonya Büyükelçiliği’ne atanarak aldı. Hem de Dışişleri Bakanlığı’nın teamüllerini bozarak. Teamül olarak Dışişleri Bakanlığı, diplomatları bakanlık personeli içerisinde çekirdekten yetiştirir.  Yusuf Ziya Özcan Dışişleri Bakanlığı personeli olmamasına rağmen, efendileri tarafından büyükelçi yapıldı.

Yusuf Ziya Özcan’ın Konya’ya gelmesine dönecek olursak; Yusuf Ziya Özcan 27 Nisan tarihinde Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Fethullah Gülen’e doğrudan bağlı Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Şehircilik ve Üniversite”  konulu konferansa konuşmacı olarak davet edilmişti. Konya Ticaret Odası’nda gerçekleşen bu konferansa Konya Kurtuluş Partisi Gençliği olarak biz de katıldık. Amacımız tabii bu zatı dinlemek değil, onu protesto etmek, Tayyipgillere Konya’nın dahi dikensiz gül bahçesi olmadığını göstermekti.

  “Türbanı üniversitelere sokan YÖK Başkanımız” diye kürsüye davet edilen Özcan sözlerine başladığı anda bir arkadaşımız ayağa kalkarak “Sizin üniversitelerle ilgili söz söylemeye hakkınız yok, ben Kurtuluş Partisi Gençliği adına konuşuyorum, üniversitelerin ticarethanelere dönüştürülmesi ve tüm üniversitelerin laiklikten yoksunlaşması sizin döneminizde gerçekleşmiştir” dedi. Genç arkadaşımız sözlerini tamamlayamadan sivil polisler ve güvenlik görevlileri tarafından grubumuza müdahale edildi. Salondan çıkarılırken bir arkadaşımızın “Bu mu sizin ileri demokrasi anlayışınız?” demesi üzerine salondan destek alkışları aldık. Salondan “Gün gelecek devran dönecek Tayyipgiller halka hesap verecek” sloganı ile çıktık. 

Ana haber bültenlerinde ve basın bültenlerinde geniş yer tutan protestomuz amacına ulaştı. Bundan sonra da Ortaçağcılara karşı mücadelemiz sürecek. 27.04.2012                                            

  Yaşasın Demokratik Laik Anadilde Eğitim Mücadelemiz!

 

  Yaşasın Gençliğin Devrimci Mücadelesi!

 

  Yaşasın  Kurtuluş Partisi Gençliği!

 

Konya Kurtuluş Partisi Gençliği

 

Print Friendly, PDF & Email