Kurtuluş Partisi Silivri’deydi, Yine En Öndeydi!

 

Kurtuluş Partisi Silivri’deydi, Yine En Öndeydi!

 

“Hava kurşun gibi ağır”dı bugün Silivri’de.

“Bağır bağır bağırıyor”du kitle.

Buz gibi rüzgâra rağmen AB-D-CIA-Tayyipgiller-Fethullah operasyonu olan “Ergenekon Operasyonu”nun uydurma “Davası”na tepkilerini göstermek için toplanmıştı insanlar bugün yine.

Tayyipgiller Yargısının savcılarının “mütalaa” vermesinin ardından ilk duruşma yapılacaktı.

Yapılamadı!

Türkiye’nin dört bir yanından otobüslerle Silivri’ye gelmişti binlerce insan. Bariyerler bu kez bir sıra değil; art arda konulmuş üç kat demirdendi. Üstelik kaynak yapılarak birbirine bağlanmış, kazıklarla yere çakılmıştı. Ancak hiçbiri engel olamadı gelen kitleye. Kurtuluş Partililerin önderliğinde barikatlar yıkıldı, Mahkemenin görülmesi engellendi.

“Ergenekon Operasyonu”nun başladığı ilk gün onun bir CIA operasyonu olduğunu gören ve buna karşı mücadele eden Kurtuluş Partisi bugün (8 Nisan 2013) yine Silivri’de idi, yine en öndeydi. Türkiye’nin değişik illerinden liselisiyle, 60 yaşında teyzesiyle, işçisiyle, gençliğiyle sabahın erken saatlerinden itibaren Silivri zindanının önünde toplanmaya başlayan Kurtuluş Partililer bayraklarıyla, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın II. Kurtuluş Savaşı’mız” pankartıyla,“Antiemperyalist I. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi Mustafa Kemal ve en büyük müttefiki Lenin” Pankartı ve “İnsanların en alçağı, din kisvesi altında dünya menfaati sağlayandır.” pankartıyla polis barikatlarının en önündeydi eylem boyunca.

Yıllardır süren haksız dava nedeniyle kitle çok doluydu, kızgındı, kinliydi. Barikatlara ilk yüklenme sabah saat 08.00’da gerçekleşti. Kurtuluş Partisi oradaki kitle ile beraber “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Ergenekon Yalanı ABD’nin Planı”sloganlarıyla devirdi barikatları. Jandarma gazıyla, copuyla müdahale etti bu girişime. Kitle akın akın geliyordu Mahkemenin önüne doğru. Aradan bir-iki saat geçmedi ki, kitle barikatları yıkarak Mahkeme kapısına yöneldi yeniden. Barikatlar aşıldı. Jandarma yetmedi bu sefer. Polis çıkartıldı kitlenin önüne. Polis daha da acımasızca saldırıyordu. Biber gazıyla, gaz bombalarıyla, coplarıyla, su sıkarak kitleye müdahale ettiler. Gazdan göz gözü görmez oldu, onlarca insan yaralandı. Gaz bombası ve biber gazı Mahkeme salonuna kadar girdi. Tüm bunlar olurken Kurtuluş Partisi sloganlarıyla, bayraklarıyla kitlenin en önündeydi kararlıca. Yılmadan, bir adım bile gerilemeden mücadele etti bugün yine…

Bu tepkiler nedeniyle Mahkeme yargılama yapamadı. Duruşma, 11 Nisan Perşembe gününe ertelendi.

Bugün bir kez daha görüldü ki Emperyalistler ve Yerli Uşakları yanılıyorlar!

Onlar Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı ve önderi Mustafa Kemal’in izini tozunu ne kadar silmeye çalışırlarsa çalışsınlar yok edemezler. Ülkemiz halkları dünyanın ilk başarılı Ulusal Kurtuluş Savaşı olan I. Kurtuluş Savaşı’nı nasıl kazandıysa; II. Kurtuluş Savaşı’nı da kazanacak ve Emperyalistleri de, Yerli Uşaklarını da, sahte mahkemelerini de yerin dibine gömecektir.08.04.2013

                                                                                                                                                                              Kurtuluş Partililer

 

 

{gallery}silivri_8_nisan_2013{/gallery} 

 

Print Friendly, PDF & Email