Kurtuluş Partisi Gençliği Ege Üniversitesinde Küba Devrimi’ni Kutladı:

 

Kurtuluş Partisi Gençliği Ege Üniversitesinde Küba Devrimi’ni Kutladı:

 

Sosyalizm Bayrağının Göndere Çekilmesinin 54’üncü yılında Küba Devrimi’ni Selamlıyoruz!

01 Ocak 1959’da Fidel, Raul, Che, Camillo Yoldaşların önderliğinde emperyalizme karşı ayağa kalkan ve ABD kuklası Batista Hükümetini deviren yiğit Küba Halkı, 54 yıldır AB-D Emperyalistlerine meydan okumaya devam ediyor.

Kurtuluş Partisi Gençliği olarak 03 Ocak 2013 tarihinde Ege Üniversitesi yemekhanesi önünde bir eylemle Küba Devrimi’ni selamladık.

Yapılan basın açıklamasında, “Kurtuluş Partisi Gençliği olarak, Küba Halkının, Fidel, Raul, Camilo ve Che öncülüğünde 54 yıl önce ABD’nin kuklası Batista diktatörlüğüne son verip gerçekleştirdiği Devrimi selamlıyoruz.” dedikten sonra, Küba Halkının zaferinin dünya halklarında yarattığı umudu ve heyecanı ilk günkü gibi yaşadığımızı belirterek, ülkemizde de devrimi başaracağımıza olan inancımızı dile getirerek:

“Bu topraklarda da eninde sonunda halklar yeniden kıpırdayacak, 1920’lerde yarım kalan işlerini tamamlayarak, Ulusal Kurtuluşu Sosyal Kurtuluşla taçlandıracaklar.

“Bu görev, Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın Düşünce Oğulları Düşünce Kızları tarafından eninde sonunda yerine getirilecek. İşte o zaman Dünya bir kez daha görecek halklar kıpırdadığı zaman neler olduğunu…

“Dünya görecek, insanlığın sürgit hayvan yerine konamayacağını…

“Dünya görecek, insanlığın sömürüsüz, sınıfsız bir dünyaya olan özleminin bitmediğini…” dedik.

Yaşasın Küba Yaşasın Sosyalizm” “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarımızı haykırdık ve yemekhanenin girişine pankartlarımızı astık. 03.01.2013

İzmir’den

Kurtuluş Partisi Gençliği

Print Friendly, PDF & Email