KPSS Mağdurları İzmir’de, Ankara’da ve İstanbul’da sınavın iptali ve koşulsuz atama için eylem yaptı

 

KPSS Mağdurları İzmir’de, Ankara’da ve İstanbul’da sınavın iptali ve koşulsuz atama için eylem yaptı 

İnternet üzerinden örgütlenen KPSS İPTAL EDİLSİN GRUBU ve AYÖP(Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu) KPSS’de yaşanan kopya olayını protesto etmek için 29.07.2012 Pazar günü, İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda, Ankara’da Sakarya Meydanı’nda, İstanbul’da ise Galatasaray Lisesi önünde  bir araya gelerek  basın açıklaması yaptı.

“A-B-C-D-E Kopyacı, Şifreci AKP”, “KPSS İptal, Ali Demir İstifa”, gibi sloganları atarak yürüyen gruba halkımız da alkışlarla ve sloganlara katılarak yoğun bir ilgi gösterdi. .

İzmir’de grup adına Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP)  İzmir İl Temsilcisi Volkan Erol, basın açıklamasını gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalarda, “Neredeyse her yıl bir skandala imza atan ÖSYM’nin bu yıl da bu geleneği sürdürdüğü, daha 2 yıl önce polislik sınavında soruların cemaat dershanesi tarafından servis edildiği, mülakatlarda cemaat-tarikat bağlantılarının kollandığı, YGS’deki şifre skandalı, TUS’ta yaşanan şaibelerin ÖSYM’ye karşı yarattığı güvensizlik ortamı dağılmadan 2012 KPSS’de de bir şaibeyle karşı karşıya kalındığı, 2010 KPSS ve 2012 KPSS sınavlarının faillerinin bilinmesine rağmen bir türlü sorumlularının yakalanmadığı(!)” dile getirildi. 2012 KPSS’nin derhal iptal edilmesi, soruları satanların, sınav bitmeden internet ortamına düşürenlerin derhal yargı önüne çıkarılması ve Ali Demir’in istifa etmesi istendi. 

Ayrıca her üç ilde de, 04 Ağustos’ta Ankara’da yapılacak olan “Öğretmensiz Okullara, Ücretli Öğretmenliğe, Emek Sömürüsüne, Soru Sızdıranlara Dur Demek İçin Ankara’dayız” eylemine yönelik çağrılar yapıldı.  

Tayyipgiller, iktidara geldiklerinden bu yana yapılan sınavların sorularını yandaşlarına sızdırarak, emek hırsızlığı yapmış ve gece gündüz demeden bu sınavlarda başarılı olmak için emek verenleri enayi yerine koymuştur. Biz Kurtuluş Partililer olarak bu haksızlığa sessiz kalmadık, İzmir’de, Ankara’da ve İstanbul’da yapılan bu eylemlere katılarak destek verdik ve Emek hırsızlığına karşı tepkimizi gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. 29.07.2012

                                         

KURTULUŞ PARTİLİ KAMU EMEKÇİLERİ

Print Friendly, PDF & Email