Koltuk hırsından vazgeç, kazanması kesin görünen İmamoğlu’nu aday göster! Aksi halde Tayyip’e bir seçim daha hediye etmiş olursun!

Ülen Sorosdaroğlu Kemal nam Hafız!

Sana aylardır söylüyoruz; sen ibişsin oğlum, senden lider olmaz, diye. Amerika seni o koltuğa 2008’de çalışmaya başlayıp 2010’da; Mustafa Kemal’lerin, İnönü’lerin CHP’sini bitiresin ve Tayyipgiller iktidarı karşısında figüran rolü oynayasın diye çöktürdü, bir kaset kumpasıyla.

Sana dedik ki aylar öncesinden, Tayyip karşısında kazanma ihtimali kesin olan Ekrem İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan et. Koltuk hırsından vazgeç. Bak, işte 30 Aralık 2022’de seni uyarmışız yazdığımız, tezimizi gerekçelendiren uzunca bir makaleyle.[1]

Fakat sen söz dinlemedin. Yeni CHP’de etrafına topladığın, kendin gibi Mecliste devamlı kalmaktan başka hiçbir amacı olmayan, bilimden, bilinçten yoksun çapsızların dolduruşuna gelerek adaylıkta inat ettin. Onların tek dertlerinin Mecliste hep kalıp ballı maaşlar ve “türlü çeşitli ayrıcalıklar” olduğunu göremedin, anlayamadın.

Şimdi de “Altılı Masa” dediğin yapının bileşenlerden dördü beni aday gösterdi, çoğunluğun adayı benim, bu benim hakkım, diye inadında ısrar ediyorsun.

Ülen o dört partinin tamamı ölüsü kokmuş, Ortaçağcı gericilerden, Laiklik ve Mustafa Kemal düşmanlarından ve bir bölümü de Tayyip’in bile; “miadı doldu, artık işe yaramaz”, diyerek kapının önüne koyduğu ABD uşaklarından oluşuyor.

Bunların ideolojice, Kuvayimilliye, Mustafa Kemal ve Laik Cumhuriyet düşmanlığı açısından Fesli Deli Kadir’den olsun zerrece bir farkı var mı?

Onların da tek derdi, CHP’li halkın oylarıyla Mecliste birer bakanlık ve altışar milletvekilliği elde etmek. Tayyipgiller iktidarının devrilip devrilmemesi hiç umurlarında değil.

Senin derdin, CB koltuğu kapmak, onlarınki ise birer bakanlık ve 6 milletvekili kazanmak. Aranızdaki ahlâksızca bir rüşvet pazarlığı ülen.

Tarikat şeyhi Haydar Baş’ın oğlu Hüseyin Baş’ı bile, tabiî Bağımsız Türkiye Partisi adlı partisiyle birlikte masanıza almayı reddettiniz.

Ne dedi Molla Necmettin yetiştirmesi Karamolla Temel?

“Bu adam fazla Atatürkçü.”

İşte etrafına topladığın kişiler ve onların cibilliyeti bu be…

Kaldı ki onların bile tabanı sana oy vermez. Ne demişti Davidson Ahmet, kısa süre önce Akit TV’de, Ali İhsan Karahasanoğlu karşısında?

“Benim ömrüm CHP zihniyetiyle mücadeleyle geçti.”

İşte bu zihniyetteki insanlar ülen çevrene topladıkların.

Gelinen noktada eğer aklını başına devşirip inadından vazgeçmezsen, Psikozlu Tayyip’e ve onun Ortaçağcı Faşist Din Devleti kurmakla meşgul Tayyipgiller iktidarına bir kez daha seçim hediye edeceksin.

Akıllı ol!

Çevrendeki seni dolduruşa getiren çapsızların gazına gelme!

Ekrem İmamoğlu’nu hemen Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlediğini ilan et!

Ancak bu şekilde Tayyipgiller’in ihanet, zulüm, soygun ve hırsızlıklar imparatorluğundan başka bir anlam taşımayan saltanatı devrilebilir, Türkiye’nin yok oluşa doğru götürülmesi durdurulabilir.

Aksi halde, Yeni CHP’ni de eritip hezimete uğratacaksın, kendi siyasi hayatını da sonlandıracaksın…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

3 Mart 2023

Nurullah Efe Ankut
HKP Genel Başkanı

[1] https://www.hkp.org.tr/bizce-imamoglunun-cumhurbaskanligi-adayliginin-hemen-ilan-edilmesi-gerekir/

Print Friendly, PDF & Email