KIVILCIMLI’NIN MÜCADELESİ MUTLAKA ZAFERE ULAŞACAK (İstanbul Konferans 2011)

KIVILCIMLI’NIN MÜCADELESİ MUTLAKA ZAFERE ULAŞACAK

Halkın Kurtuluş Partisi Türkiye Devriminin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’yı bedence aramızdan ayrılışının 40’ıncı yıldönümünde, bir salon toplantısıyla andı.

11 Ekim’de Kıvılcımlı’nın mezarı başında gerçekleştirilen anma sonrası, 27 Kasım günü de Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde saat 12.00’da bir etkinlik düzenlendi.

Büyük heyecan ve coşkunun hakim olduğu anmada, Kurtuluş Partililer, Kıvılcımlı’nın ömrünü adadığı halkların kurtuluş mücadelesini mutlaka zafere ulaştıracaklarına söz verdi.

Kurtuluş Partisi İstanbul İl Başkanı Pınar Akbina’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik Ankara İl Örgütü İl Sekreteri Av. Doğan Erkan’nın Kıvılcımlı’nın Yaşam ve Mücadelesini konu alan konuşmasıyla devam etti.

Ardından DİSK Örgütlenme Daire Başkanı ve Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir konuşma yaptı. İşverenin sendikasızlaştırma girişimlerine karşı mücadele başlatan ve bunu zafere ulaştıran Birnak Direnişçileri de söz aldı.

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, Türkiye’nin ve dünyanın güncel meselelerini Lenin sonrasının Marksizm-Leninizmi olan Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın teorik hazinesinin ışığında değerlendirdi.

Etkinlik Kurtuluş Partisi Gençliği adına Evrim Bin’in, iktidarın gençlik üzerindeki baskılarını ve buna karşı verdikleri mücadeleyi anlatmasıyla devam etti.

Anma İskenderun’lu Yoldaşların sunduğu müzik etkinliğiyle sona erdi.

 

{gallery}usta-anma-2011{/gallery}

Print Friendly, PDF & Email