İkinci Kurtuluş Savaşçılarının Mücadele Bayrağını İzmir’de Kurtuluş Partili Gençlik Dalgalandırdı

 

İkinci Kurtuluş Savaşçılarının Mücadele Bayrağını İzmir’de Kurtuluş Partili Gençlik Dalgalandırdı

 

    İzmir Karşıyaka’da Kurtuluş Partili Gençlik, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın bedence aramızdan ayrılışlarının 40 yıl dönümünde, O’nlardan devir aldıkları mücadele bayrağını yaptıkları basın açıklaması ve yürüyüşle dalgalandırdılar.

  Halkımızın yoğun ilgisi ile başlayan yürüyüşte; “Ne ABD, ne AB Tam Bağımsız Türkiye”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Sosyalizm”, “6. Filoyu Unutma, Unutturma”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “ Devrimciler Ölür, Devrimler Sürer” vb. sloganları atıldı. Halkın Kurtuluş Partisi Karşıya İlçe Binası önüne gelindiğinde balkondan sarkıtılan; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın resimlerinin olduğu posterin altında bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşuna halkımızın da katılması oldukça anlamlıydı.

            Karşıyaka çarşı girişine gelindiğinde, Kurtuluş Partili Gençlik adına bir yoldaşın yaptığı basın açıklaması ve Gündoğdu marşının hep birlikte coşkuyla söylenmesi ve posterlerin önüne karanfil bırakılması ile yapılan anma etkinliği sonlandırıldı.

            Emperyalizme, Şovenizme, Feodalizme karşı, Deniz, Yusuf, Hüseyin, Mahir, Mahmut Çal, İbrahim Uzun, Sadi Okçuoğlu, Engin Yüşbaşıoğlu, Doğan Terlemez ve diğer tüm şehitlerimizin, yükselttiği İkinci Kurtuluş Savaşı bayrağı,  Kurtuluş Partili Gençlik tarafından dalgalandırılmaya devam edecek. Devrimciler bedence aramızdan ayrılabilir, ama mücadeleleri ve yiğit kişilikleri mücadelemizde yaşayacak ve sonsuza kadar da yaşamaya devam edecek, siz bizden bir Deniz, Yusuf, Hüseyin aldınız ama binlerce Deniz, Yusuf ve Hüseyin aramızda. O’nların bıraktığı mücadele bayrağını daha da yükseklere çıkartarak, bu ülkenin burçlarına Sosyalizm bayrağını bir gün mutlaka dikeceğiz. 06.05.2012

Yaşasın Marksizm-Leninizm!

Yaşasın Kürt ve Türk Halkının Kardeşliği!

Yaşasın İşçiler-Köylüler!

Yaşasın Tam Bağımsız Demokratik Türkiye!

Kahrolsun Faşizm! Yaşasın Sosyalizm!

Devrimciler Ölür Devrimler Sürer!

İZMİR’DEN KURTULUŞ PARTİLİ GENÇLİK

Print Friendly, PDF & Email