“Katil Amerika, Ortadoğu’dan defol” diyemeyen…

“Katil Amerika, Ortadoğu’dan defol” diyemeyen her siyasi, her aydın, her akademisyen, her sanatçı, her gazeteci ya gafildir, ya korkaktır, ya da haindir…

 

Katil Amerika, Yeni Sevr anlamında BOP yapıp ortaya koymuş mu?

Koymuş…

Haritasını da yayımlamış mı?

Yayımlamış…

Fas’tan Basra Körfezi’ne kadar 22 ülkenin sınırları ve haritaları yeniden belirlenecek, dedi mi, ABD Eski Dışişleri Bakanı Condolleezza Rice?

Dedi…

Ve bu aşağılık harita ABD Emperyalist Çakal Devleti’nin kan içici ordusunun dergisinde de yayımlandı mı?

Yayımlandı.

İtalya’daki NATO Koleji’nin dersinde de, hem de bir Türk subayı olduğu halde, duvara asılıp işlendi mi bu harita?

İşlendi…

Ve Emperyalist Çakal, baş müttefiki AB Çakallarıyla birlikte 1990’dan bu yana bu haritayı hayata geçirmek için Türkiye’nin içinde bulunduğu Ortadoğu, Asya ve Kuzey Afrika’yı kan gölüne çevirmiş mi?

Çevirmiş…

Uluslararası hukukun en temel yasalarını ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’ni hiçe sayarak dost ve kardeş Müslüman ülkelere saldırıp 10 milyon masum Müslümanın canına kıymış mı?

Kıymış…

Devlet başkanlarının kimini astırıp, kimini linç ettirmiş mi?

Ettirmiş…

Ülkemiz de şu an bu BOP Savaşının kapsamı içinde mi?

Evet, içinde…

Her gün hayatlarının baharında gencecik Türk ve Kürt gençleri bu savaş yüzünden toprağa düşmekte mi?

Düşmekte…

Bu emperyalist haydut ABD, 1950’den itibaren uygulamaya soktuğu “Yeşil Kuşak Projesi” sonucunda 10 milyonlarca Ortaçağcı Muaviye-Yezid Dincisini ya da CIA-Pentagon Dincisini yetiştirip Müslüman Halkların başına bela etmiş mi?

Etmiş…

FETÖ de, Tayyipgiller de birebir bu projenin ürünleri ve devşirmeleri midir?

Devşirmeleridir…

2016’daki bu İki Ortaçağcı Çıkar Amaçlı Suç Örgütünün elbirliğiyle yıktıkları Laik Cumhuriyet’in Mirasını paylaşma savaşından başka hiçbir şey olmayan savaş sonucunda 400 insanımızın kanını akıtmış mıdır?

Akıtmıştır…

Başarısızlığa kurgulanan bu Ganimet Paylaşım Savaşı’nın askeri planlayıcısı da, yürürlüğe koyucusu da, komuta edicisi de ABD Haydutu ve onun CIA’sı, Pentagon’u mudur?

Evet, öyledir…

Meclisteki Amerikancı Dörtlü Çete’nin (AKP’nin, CHP’nin, MHP’nin, HDP’nin) hepsini bu emperyalist haydut, emri altına alıp yönetmekte midir?

Evet, aynen öyledir…

Ülkemiz her geçen gün, kerte kerte BOP cehennemine doğru bu yerli-yabancı hain güçler tarafından sürüklenip götürülmekte midir?

Götürülmektedir…

Bu emperyalist, insan soyunun başdüşmanı haydut; namusa, onura, insani değerlere, hakka hukuka, vatanseverliğe ve tam bağımsızlığa en ağulu şekilde düşman mıdır?

Evet, düşmandır…

Sadece Ortadoğu’ya kötülükler yağdırmakla kalmıyor bu alçak. Latin Amerika Halklarına da durup dinlenmeden zulüm yapıyor, şerefsizlik yapıyor.

Bu alçağın casus örgütü CIA’nın şefi, bakın hiç utanıp arlanmadan neler söylüyor:

“CIA Başkanı’ndan Venezuela itirafı

“CIA Direktörü Pompeo, ABD’nin Venezuella hükümetini devirmek üzere çalıştığını itiraf etti. Pompeo konuya ilişkin açıklamasında CIA’nin bölgedeki kanlı müdahalelerine atıfta bulunarak dalga da geçti. CIA’den gelen itiraf üzerine Venezuella, Meksika ve Kolombiya’dan açıklama talep etti.

“ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Michael Pompeo, Venezuela hükümetini devirmek üzere çalıştıklarını ‘üstü kapalı’ olarak itiraf etti. Aspen Enstitüsü adlı düşünce kuruluşu tarafından düzenlenen güvenlik konferansında katılımcılardan birinin sorusu üzerine konuya değinen Pompeo, Venezuella’daki hükümeti devirmek için bölgedeki iki ülkeyle işbirliği yaptıklarını da söyledi.

“Aspen Enstitü’nün yayımladığı konuşma dökümlerine göre Pompeo, Venezuella’da bir geçiş olabileceği konusunda umut dolu olduklarını ve CIA’nın bölgedeki dinamikleri ‘anlamak’ için elinden gelenin en iyisini yaptığını ifade etti.

“Venezuella’daki durumu görüşmek üzere Mexico City ve Bogoto’yı ziyaret ettiğini açıklayarak, “Hem kendileri hem de bizim için daha iyi sonuçlar elde etmek üzere, yapabilecekleri şeyleri anlamalarına yardımcı olmaya çalışıyordum” diyen CIA Direktörü, Meksika ve Kolombiya’nın da Washington’ın planlarına dahil olduğuna işaret etti.

“CIA’nın pek çok hikayesi var’

“ABD’nin Venezuella’da yaşananlarla bağlantısı bilinen bir gerçek olsa da resmi olarak ilk kez bu kadar net bir şekilde ifade ediliyor. Pompeo açıklamayı, ABD ve Venezuella vatandaşlığına sahip olduğunu vurgulayan Vanessa Neumann adlı katılımcının sorusu üzerine yaptı. İş dünyası için risk analizleri yaptığı belirtilen Asymmetrica adlı bir şirketin sahibi olan Neumann “Venezuella’da eli kulağında bir rejim değişikliği göründüğünü ve öyle umduklarını” söyleyerek, CIA Direktörü’ne “ABD’nin Venezuella’daki çıkarları veya bu ülkeden gelen tehditlere” ilişkin değerlendirmelerini sordu.

“Pompeo soruyu yanıtlarken CIA’nın bölgedeki kanlı müdahalelerini ima ederek “Güney Amerika, Orta Amerika ve CIA’dan bahsettiğimizde hep çok dikkatliyimdir, burada pek çok hikaye var” diyerek dalga geçti ve Aspen’in yayımladığı dökümlere göre, bu ‘espri’ salonda kahkahalara neden oldu. CIA’nın bölgedeki çok sayıda ülkenin tarihinde yer alan ‘hikayeleri’ kanlı darbeler, diktatörler ve ölüm mangalarını içeriyor.

“Pompeo’nun itirafları, Venezuella Devlet Başkanı Nicholas Maduro’nun sert tepkisine yol açtı. Maduro televizyonda yayınlanan açıklamasında, TeleSur’un aktardığına göre “CIA Direktörü, ABD yönetimi ve CIA’in Meksika ve Kolombiya hükümetleriyle doğrudan işbirliği içinde, Venezuella’daki anayasal hükümeti devirmeye ve sevgili ülkemize nüfuz etmeye çalıştıklarını söyledi” ifadelerini kullandı.

“Meksika ve Kolombiya hükümetlerini petrol çıkarları için ABD ile gizlice anlaşmakla suçlayan Bolivarcı lider Maduro “Umutsuz olduklarını biliyorum, çünkü Meksika sadece beş yıllık petrole sahip, petrolü tükendi. Kolombiya’nın 6 yıllık petrolü kaldı ve Venezuella’nın petrolünün müttefikleri oligarşiler ile emperyalizme ait olduğuna inanmak istiyorlar” dedi. Maduro, Venezuella’yı daha önce ekonomik yaptırım uygulamakla tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump’ın, CIA Direktörü Pompeo’nun sözlerini açıklamaya çağırdı. (http://www.birgun.net/haber-detay/cia-baskani-ndan-venezuela-itirafi-171814.html)

İşte bu alçak haydutun içyüzü budur, arkadaşlar…

Görüyorsunuz, artık şerefsizce planlarını, niyetlerini, yapmış oldukları alçaklıkları gizlemeye hiç gerek duymuyorlar. Halkımızın deyişiyle; “Köpeksiz köyde değneksiz geziyorlar.” gayrı…

Hatırlanacağı gibi, ABD Emperyalist Haydutu, 1954’le 2012 arasında Latin Amerika’da onlarca faşist darbe yaptırtmıştı. Milyonlarca insanı katlettirmişti, bu darbeler sürecinde. Milyonlarcasını işkencelerden geçirtip zindanlarda yatırtmıştı. On binlercesini kaçırıp kimvurduya getirerek yok ettirdi. Kayıplar dendi, kurbanların adına. Açlığa, yoksulluğa, acılara boğdu Latin Amerika’yı da bu 60 yıl boyunca…

Gördüğümüz gibi, bu alçaklıklarından utanacağı yerde, dalgasını geçiyor CIA Başkanı.

Bu zulümlerden, bu katliamlardan sanki bir alay konusundan söz eder gibi, bir eğlenceden söz eder gibi söz ediyor. Ne yazık ki salonda kendisini izleyenlerden bir teki de kalkıp hak ettiği şekilde bir tepki gösteremiyor bu şerefsize. Onlar da gülüyorlar sadece…

İnsanlığın düştüğü, düşürüldüğü durumları görebiliyor musunuz, arkadaşlar?

Üstelik de bu şerefsiz haydut, hâlâ yapmaya devam edeceğiz Latin Amerika’da 1954’ten beri yaptığımız şeylerin benzerini, diyor. Aslında açıkça suç işliyor tabiî uluslararası hukuka göre. Ama nerede bu şerefsiz çakaldan hesap soracak bir güç dünyada…

İşte bu haydutun insan soyuna verdiği zararlardan, ettiği kötülüklerden, kıydığı canlardan ve emperyalist aşağılık projelerinden söz etmeden, eğer namusluysanız hiçbir siyasal, sosyal olaydan söz edemezsiniz.

Eğer Gerçek İnsanım ben, diyorsanız; bu kanla beslenen emperyalist hayduta karşı, başlıkta bizim dediğimizi diyeceksiniz!

“Katil Amerika defol ülkene!”, diyeceksiniz.

Saygıdeğer arkadaşlar;

Her kim ki bu namusluluğu, bu yürekliliği, bu bilgeliği ve bu cesareti gösteremez; size ne anlatırsa anlatsın, neden bahsetmiş olursa olsun “Geç kardeş…”, diyeceksiniz, “Bize masal anlatma. Masallarla avutmaya kalkma bizi. Bize hikâye dinletme.”

“Ya gerçeklerden bahset, ya da sus!”

Saygıdeğer arkadaşlar;

Tarihteki bütün insan düşmanı zalimlerin sonu geldiği gibi, bu ABD-AB Çakallarının da sonu gelecek. Bunlar da yıkılacak. Tarihin lanetli sayfaları arasına defolup gidecekler… Tabiî yerli hain işbirlikçileriyle birlikte…

Evet, aynen böyle olacak.

Gerçek namuslular, insan olmanın sorumluluğunu gerçek anlamda duyan ve yerine getirenler ve Gerçek Devrimciler de sadece ona ve yerli işbirlikçilerine karşı savaşanlar olacaktır. Kararlıca, yiğitçe ve bilinçlice savaşanlar olacaktır…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

27 Temmuz 2017

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

 

Print Friendly, PDF & Email