Katil ABD, Ülkemizden, Ortadoğu’dan ve Karadeniz’den Defol!

Gerek Kanlı Zalim ABD’nin Savunma Bakanlığının, gerekse dünyanın bu başhayduduna hizmette sınır tanımayan AKP’giller’in resmi açıklamalar yoluyla belirttikleri gibi, bugün ve yarın ABD Emperyalizminin iki savaş gemisi ülkemizin Boğazlarından geçerek Karadeniz’e gidecek.

Bu iki geminin Karadeniz’e geçme amacı, kendisinin rakibi olan ve bugün Ukrayna ile savaş aşamasına gelen Rusya’ya karşı gövde gösterisinde bulunmak, safına çekmek istediği Ukrayna’ya ise “Sen Rusya’ya kafa tutmaya devam et, çünkü arkanızda biz varız”, demektir.

Biliyoruz ki Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra, başta Sovyetler Birliği’nin hâkim olduğu coğrafya olmak üzere, dünyanın her yanında ABD Emperyalistleri ve kan dökme araçları NATO alçakça saldırılarda bulundular.

Sovyetler Birliği’nin çözülmeye uğradığı tarih olan 1991 yılından bugüne dek dünyamız, ABD Emperyalizminin saldırıları sonucu savaşlara sürüklendi. Önce Yugoslavya’ya saldırdılar, başta AB-D Emperyalizmi gelmek üzere NATO’su ve AB Emperyalizminin askerleri ile. Parçalara böldüler Yugoslavya’yı, halkları birbirine düşürdüler, Tarihin asla unutamayacağı katliamlar gerçekleştirdiler. Ve bununla da kalmayıp yıllar içinde Irak’a, Afganistan’a, Libya’ya, Suriye’ye saldırdılar.

Sonuçta Sovyetler Birliği dağılmıştı bir defa. Emperyalizmin saldırganlıklarına; dur, diyebilecek bir güç yoktu ortada. Bunu fırsat bildiler ve asıl amaçları olan “Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)”’u hayata geçirebilmek için azgınca saldırdılar tüm bu ülkelere. Ve henüz tam anlamıyla amaçlarına ulaşamasalar da adım adım ilerliyorlar…

Ülkemize gelince; bu projelerini hayata geçirmek için kendilerine uşaklıkta sınır tanımayacak AKP’giller’i devşirip iktidara getirdiler. Ve AKP’giller’in şefi de hizmetkârı olduğu ABD’li efendilerine karşı, “Ben Büyük Ortadoğu Projesinin Eşbaşkanıyım” diyerek bu mükâfata cevabını verdi. Ve bugün de Boğazlar’ımızdan savaş körüklemek amacıyla giden ABD Emperyalizminin savaş gemilerine seslerini çıkartamadılar. Geçmişte birçok kez benzerlerini yaptıkları gibi…

ABD Emperyalizmi “kan kokusu almış bir köpekbalığı” gibi dünyanın neresinde bir olay gerçekleşse kanlı ayaklarını oraya basar. Bugün de ABD Emperyalizmi Rusya ve Ukrayna arasındaki “Donbass” bölgesinden kaynaklanan gerilimi fırsat bilerek iki adet savaş gemisini Montrö Sözleşmesi ile kontrolünü almış olduğumuz Boğazlar’ımızdan geçiriyor.

ABD Emperyalizminin bunu yapmaktaki tek amacı, zaten yeterince gergin olan bölgede küçük bir kıvılcımla başlayabilecek savaşa körükle koşmaktır. Çünkü ABD Emperyalizmi sadece savaştan, sömürüden ve kandan anlar, bunlardan beslenir. Yoksa herhangi bir halkı düşünmez, onun iyiliğini istemez.

ABD Emperyalizmi, hangi hak ve güçle, kendi ülkesinden binlerce kilometre uzakta olan iki ülkenin arasında yaşananlara karşı ülkesinin savaş gemilerini Karadeniz’e göndermektedir?

ABD Emperyalizmi, bu ülkelerden biri dahi katliam örgütü olan NATO üyesi değilken, neye dayanarak savaş çığırtkanlığı yapıp ülkeleri tehdit etmektedir?..

Uluslararası Hukuk bu olayın neresindedir?

İşte Karadeniz bu derece kaynar durumdayken, ABD Emperyalistlerinin Boğazlar’ımızdan adeta bir savaşa gidercesine iki tane savaş gemisini geçiriyor olması, ülkemiz açısından felakettir.

Ancak belli ki bu felaket ülkemizdeki Amerikancı iktidar AKP için bu bir sorun oluşturmamaktadır. Çünkü onlar ABD Emperyalizminin hizmetkârı durumundadır. AKP’giller, ABD savaş gemilerinin Boğazlar’ımızdan geçmesine ses çıkarmayarak, Karadeniz’de patlak verecek muhtemel bir savaşta, arada sırada kendi tabanını kontrol etmek için ABD’ye kafa tutar gibi görünse de,  NATO’nun ve ABD Emperyalizminin hizmetçisi olacağını netçe göstermiştir.

Unutulmamalıdır ki Karadeniz’de bir savaş ihtimali varken, AKP iktidarı çok az bir zaman önce asıl niyetini; Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nden çekilebiliriz, diyerek göstermiştir.

Aslında bu, niyetlerinin açıkça beyanı olmuştur. AKP iktidarı, Montrö Sözleşmesi’nden çekilerek ABD Emperyalistlerine ne derece bağlı olduğunu gösterecektir. Ve tabiî karşılığında iktidarda biraz daha kalmaları sağlanarak mükâfatlarını da alacaklardır, ABD’li efendilerinden.

Kanal İstanbul da bunu için gündeme getirilmektedir AKP’giller tarafından. Böylece Montrö’nün arkasından dolanılmış olacaktır. ABD ve NATO savaş gemileri geçecektir bu kanaldan.

Ancak tüm bu saldırganlığa, ihanete ve ABD Emperyalizminin kışkırtmalarına karşı, savaş gemilerini ülkemizin Boğazlar’ından geçirmelerine karşı, aynen 1968 yılında 6. Filo’ya karşı duran Gerçek Devrimciler olduğu gibi; bugün de biz yani Halkın Kurtuluş Partililer vardır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bizler;

ABD Emperyalistlerinin Boğazlar’ımızı savaş gemileri için “kısa yol” olarak görmesine karşı,

Batılı Emperyalistlere karşı elde silah savaşarak kazandığımız denizlerimizden, topraklarımızdan emperyalist çıkarları için güle oynaya geçmesine karşı buradayız!

ABD Emperyalizminin saldırganlığına karşı buradayız!

Vatan topraklarımızı savunmak için buradayız!

Aynen 6. Filo’ya karşı mücadele eden devrimciler gibi biz de buradayız!

Ve buradan diyoruz ki;

Gün gelecek, başta ABD Emperyalizmi olmak üzere onun hem ülkemizdeki uşaklarını hem de dünyadaki uşaklarını er geç defedeceğiz.

ABD Emperyalizmine karşı yüz yıl önce verdiğimiz gibi bir Kurtuluş Savaşı, İkinci Kurtuluş Savaşı vereceğiz ve bir daha topraklarımıza ayak basmamak üzere defedeceğiz onları!

ABD-AB Emperyalizmini ülkemizde ve dünyanın her yerinde yeneceğiz!

Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!
Katil ABD Ülkemizden ve Karadeniz’den Defol!

14.04.2021

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email