Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivali’nde, 16 Haziran 2012 Cumartesi günü, Partizan-İşçi Köylü-Özgür Gelecek’le aramızda geçen olay üzerine…

 

Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivali’nde, 16 Haziran 2012 Cumartesi günü, Partizan-İşçi Köylü-Özgür Gelecek’le aramızda geçen olay üzerine…

 

Bu konu ile ilgili bir açıklama yazıp 18 Haziran Pazartesi akşamı internet sitemize koymuştuk. Aradan bir iki saat geçer geçmez, gece yarısından sonra, önce Kartal Belediye Başkan danışmanı, hemen sonrasında da Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivali Organizasyonu’ndan sorumlu kişi telefonla bizi aradı. Festival bitinceye kadar bu olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmamamızı, özellikle rica ettiklerini, dostça bildirdi bize, her iki yetkili de.

Bu festival sürecinde bize karşı dostça davranmış olan bu insanları üzmek, tedirgin etmek bize uymazdı. Kaldı ki aynı talebi daha önce de bu olayla ilgili hakem rolü üstlenen Esnaf Komitesi temsilcileri de bize iletmişti. Bu nedenle sitemizdeki yazıyı kaldırdık. Festival bitiminde yeniden yerine koyacağız.

Bu yüce gönüllü davranışımızdan dolayı hem Belediye yetkilileri, hem de Esnaf Komitesi yetkilileri bize teşekkür ve takdirlerini ilettiler.

Bu konuda bilgi edinmek isteyen yoldaşlarımız telefonla bize ulaşabilirler. Dışımızdan arkadaşlar ise ilgi duymaları halinde Halk Cephesi’ne, TKP-Yazılama’ya, O2 Yayınevi yetkililerine ve çevre esnafına başvurup bilgi edinebilir. Çünkü bunlar da olayın tümünün birebir tanığıdır.

Halkın Kurtuluş Partisi

Print Friendly, PDF & Email