Kanunsuzlar; kanunsuzluk yapmaya devam ediyor!

AKP Diktatörlüğü dizginsiz bir şekilde muhaliflere saldırmaya devam ediyor.

Seçim sürecinde bugünlerin yaşanacağını hep söyledik. Bizzat Genel Başkan’ımız Nurullah Efe Ankut; “Tayyip bir daha kazanırsa felaket olur” diye defalarca yazdı/söyledi.

AKP’nin hukukun üstünlüğü, demokratik hakların kullanılması, düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı gibi bir siyasal anlayışı yoktur.

Tayyipgiller iktidarının hiçbir demokratik hakka tahammül etmediğini/etmeyeceğini, operasyonların, gözaltıların, tutuklamaların artarak süreceğini de hep söyledik.

Merdan Yanardağ’a yönelik gözaltı operasyonu da bunun bir örneğidir. Gözaltına alınması basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğüne vurulan yeni bir darbedir.

Yargı tamamen iktidarın operasyon silahı olarak kullanılmaktadır. Bu haldeki bir yargı; AKP yandaşlarının her türlü saldırgan, hakaretamiz sözlerine “ifade özgürlüğü” diye işlem yapmazken; Merdan Yanardağ gibi bir gazetecinin ifade özgürlüğünü operasyon gerekçesi yapmaktadır.

Bu gözaltı aynı zamanda Halka ve diğer muhaliflere yönelik bir gözdağı verme amaçlıdır.

Canlı yayındayken Merdan Yanardağ’a uygulanan haksız-hukuksuz operasyonu şiddetle kınıyoruz. TELE 1 ve Merdan Yanardağ ile dayanışma içindeyiz.

26 Haziran 2023

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email