Kanlı Zalim ABD Emperyalistleri ve Bekçi Köpeği Siyonist İsrail’den İran’da büyük katliam

İran, ülkede 1979 yılından bu yana yaşanan en büyük ve en kanlı saldırı olarak nitelendiriyor, 100’ün üzerinde sivil ve masum insanın katledildiği bu saldırıyı. ABD Emperyalist Haydudunun 4 yıl önce katlettiği İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin anma törenlerinde patlatılan bombalarla katlediliyor insanlar. Saldırıyı üstlenen yine ABD Emperyalist Alçağının yapımı IŞİD. Muhtemelen üstlenmesi sağlandı. Açıkça biz yaptık diyemiyorlar bu kadar yüksek sivil kaybından dolayı. Çok açık düşecekler Dünya Halklarına karşı. Kendi Frankeştaynları IŞİD üstlenirse kendilerini gizleyebileceklerini düşünüyorlar, ABD Emperyalist Haydudu ve Filistin Halkını an itibarıyla soykırıma uğratan Siyonist İsrail. Ama Dünya Halkları bunu yutmaz. Çünkü tüm dünya bilir ki bu kadar büyük çaplı bir katliam CIA ve MOSSAD desteği olmadan gerçekleştirilemez.

Ne kadar biz yapmadık derlerse desinler Dünyanın Mazlum Halkları Kanlı Zalim ABD Emperyalistlerinin acımasızlığını, katliamcılığını, Halk Düşmanlığını Hiroşima ve Nagazaki’den biliyor, Vietnam’dan, Kore’den, Küba’dan, Latin Amerika’dan biliyor, Irak’tan, Libya’dan, Suriye’den biliyor.

Zaten Mazlum Halkların ölüm meleği ABD Emperyalist Haydudu ve Ortadoğu’da Bekçi Köpekliği yapsın diye Filistin Topraklarının üzerine kurulan yapay devlet Siyonist İsrail öteden beri İran’ı istikrarsızlaştırmak, Irak, Libya ve Suriye’de olduğu gibi parçalamak hedefine ulaşmak için çabalıyor. Onun için Kasım Süleymani gibi komutanları katlediyor, Kirman’da olduğu gibi büyük ve kanlı katliamlar gerçekleştiriyor.

Kahraman Gerilla Che nasıl da güzel tanımlamış haydut, çakal ABD Emperyalist Devletini: “İnsan Soyunun En Büyük Düşmanı.” Özellikle 1950’den bugüne tüm dünya halklarını kana, gözyaşlarına, acılara boğdular ve halen de boğmaya devam ediyorlar. Bu Alçak Haydut, Ortadoğu’daki 22 ülkenin sınırlarının değişmesi ve parçalanması anlamına gelen BOP ve GOP çerçevesinde son 20 yıldır da Müslüman Halklara kan kusturuyor, gözyaşlarına boğuyor, acılara mahkum ediyor, önderlerini katlediyor.

Kanlı zalim ABD ve Siyonist İsrail, İran’ın Suriye Halkına ve önderi Yiğit Beşar Esad’a destek olmasını unutamıyor.

İnsan soyunun en büyük düşmanı kanlı zalim, İran’ın ABD Emperyalizmine karşı duruşunun mimarlarından General Kasım Süleymani’yi unutamıyor.

ABD Emperyalist alçağının Ortadoğu’ya yönelik olarak bin ülkeli dünya projesinde İran’da istediği sonucu alamaması çıldırtıyor bu haydudu.

Bu katliam da ABD Emperyalist Haydudunun İran’da yaşadığı travmanın bir sonucu. Mesaj da veriyor alçaklar: “Benim halk düşmanı projelerimin önünde engel olmayın, başınıza gelecek olan bu olur”, diyorlar. Halklara korku salıyorlar, “Bana karşı mücadeleniz boşuna”, diyorlar.

Ama ne kadar teknolojik, askeri, ekonomik güce sahip olurlarsa olsunlar, zalimin zulmüne karşı ayağa kalkmış halklar karşısında emperyalistler kağıttan kaplandır. Vatanı için, halkı için ölümü, “vurmak da vardır, vurulmak da. Hepsi vız gelir ve de gelmelidir”, diyerek göze almış insanı yenecek bomba daha icat edilmedi.

İnsanlık tarihi bunun örnekleriyle doludur. İşte Emperyalist Yedi Düvele ilk olarak yenilgiyi tattıran Çanakkale Savaşı ve Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mız. İşte Küba Devrimi. İşte Vietnam Halkının Şanlı Direnişi. Ve işte Suriye Halkının ABD Emperyalistlerine karşı yiğit direnişi.

Eninde sonunda ABD Emperyalist Alçağı layık olduğu yere, Tarihin çöplüğüne gönderilecek ve o zaman bu cinayetler, katliamlar son bulacaktır.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak İran Halkının acılarını paylaşıyoruz. İran Halkına başsağlığı, yaralılarına da acil şifalar dileklerimizi iletiyoruz.

Biz inanıyoruz ki eninde sonunda bu katliamların hesabı ABD Emperyalistlerinden ve Siyonist İsrail’den sorulacak.

İnsanlık kendine bu acıları yaşatanları unutmadı, unutmayacak.

04 Ocak 2024

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email