Kallavi akıldane aydınlar, günlerdir Katar Ablukasını…

Kallavi akıldane aydınlar, günlerdir Katar Ablukasını “analiz ediyorlar” ya;
Hiçbiri de olayın odağını, dolayısıyla da gerçek sebebini göremiyor…

Gerçek sebep mi?..

ABD Emperyalist Haydut Devleti’nin Yeni İblis’i Trump, işte netçe, lafı hiç dolandırmadan ortaya koyuveriyor bunu. Görelim:

Videonun Tapesi:

“Körfez ülkelerine gideceğim ki inanın onlar daha fazla ayakta duramazlar. Körfez ülkelerinin sahip olduğu tek şey paradır. 19 trilyon dolar civarında olan borcumuzu onlara ödeteceğim. Bunu biz ödemeyeceğiz, onlar ödeyecekler. Bu borcu Körfez ülkelerine ödeteceğiz. Unutmayın, Körfez ülkeleri, biz olmadan varlıklarını sürdüremezler.” (https://www.youtube.com/watch?v=7x7p6mOBkS0)

Körfez’e gitti mi Trump?

Gitti.

Suudi Kralı’yla birlikte kılıç oyunu filan oynadılar, değil mi, kafa kafaya verip?..

Ve 19 trilyon dolarlık haracın ilk taksidini de Ortadoğu Müslüman Halklarının en hain ve en ağulu düşmanlarından olan, satılmış Amerikan uşağı Suudi Krallığı’ndan 380 milyar dolar olarak aldı. Bunun 110 milyar dolarlık bölümü, silah alımına karşılıkmış. Geri kalanı da işte benzer şeylere…

Tabiî gerisi gelecek bunun, çorap söküğü gibi.

ABD Haydutu için, tabiî ki, Körfez’in en yağlı kuyruğu Suudi Arabistan’dır. Ama Katar da, Birleşik Arap Emirlikleri de, Kuveyt de yabana atılamayacak oranda büyük hazinelere sahiptir. Yani diyeceğimiz; 20’nci Yüzyılın ilk çeyreğinde İngiliz Emperyalistlerinin çökerttikleri Osmanlı’dan koparıp aldıkları bu petrol zengini kukla Arap devletçiklerinin tamamına kesilecektir fatura, ABD tarafından. Herkesin cüssesi oranında tabiî.

Fakat bu fatura durup dururken “size şu kadar ceza kestim, bunu ödeyeceksiniz.”, şeklinde tebliğ edilmez. Her şeyin bir yolu yordamı var, bir üslubu var, emperyalist haydutlar için de.

Hani Ortadoğu’yu ölüm tarlalarına çevirmeden önce ne yaptılar?

Önce hedeflerini ortaya koyan BOP’larını ve onun haritasını tebliğ ettiler. Sonra da, ona uygun davranışa geçtiler. Şeytani yalanlarla ve demagojilerle, önce Irak’a, sonra Libya’ya, sonra da Suriye’ye çullandılar. Bir ucundan da Türkiye’ye girdiler. Fakat Türkiye kartı daha tümüyle açılmadı.

İşte benzer bir senaryoyu, bu kez Körfez’de uygulamaya koydular. Hani, yukarıda tek tek, sıra ile Şeytanlaştırıp, sonra da hedefe koyup, saldırı başlatıyorlardı ya ülkelere; işte onun gibi, burada da ilkin Katar’ı hedefe koydular.

Neymiş?

Katar teröre destek veriyormuş…

Alçak satılmışlar!

Ortaçağcı, cihatçı teröristlere destek vermeyeniniz mi var, Sisi liderliğindeki Mısır’ı bir tarafa koyarsak…

Kaldı ki; tüm dünyada 1950’den beri her türden terörün projelendiricisi, yapımcısı, uygulamaya koyucusu ve yöneticisi, ABD çakal devletidir. Ama işte onlar böyle… Her türlü hınzırlığı, alçaklığı yaparlar, sonra da başkalarını suçlarlar, bu işleri yapmış olmakla. Onların cibilliyeti iktizasıdır bu.

Sonuç olarak; bu şerefsiz emperyalist haydutlar, Körfez Bölgesini de cehenneme çevirecekler. Sonra da, oradan hem istedikleri miktardaki haraçlarını alacaklar, hem de oraları kendi emperyalist çıkarlarına uygun düşecek biçimde yeniden haritalandıracaklar.

Ne diyordu bu emperyalist çakallar, yaptıkları bu aşağılık, insanlık düşmanı işe?

Daha önce de söylemiştik birkaç kez. “Order from Chaos.” “Kaostan düzen çıkarmak.”

İşte Körfez’de de bu aşağılık oyunlarını oynayacaklar ve hem istedikleri düzeni çıkaracaklar, hem de bölgenin devasa zengin yeraltı hazinesi petrolü, petrodolarlar biçiminde kendi kasalarına aktaracaklar, dolduracaklar.

Bu Trump çatlağı, seçildiği ilk günlerde söylemiştik yoldaşlara da: “Bu, keser kaçığı olduğu için, Obama gibi, Hillary gibi, eldivenli konuşmaz. Açık konuşur. Emperyalist niyet ve amaçlarını gizlemeye gerek duymadan ortaya koyuverir. Bu bakımdan da bunun seçilmesi iyi oldu.”, diye.

Körfez cehenneme çevrildikten sonra, bu emperyalist çakal, racon kesici, büyük ağabey rolünde işe el koyacak ve düzenini dikte edecek. Olacak olan budur.

Fakat hep söylediğimiz gibi, ne yazık ki, bu felaket senaryosuna Kaçak Saraylı Reis de anında, balıklama atladı. Medyada yazılıp çizildiğine göre, 5 bin kişilik Türk Askeri Katar’a gönderilecekmiş. Ayrıca, Kaçak Saraylı, bolca çalışan çenesini yine kullandı. “Katar’ın yanındayız.”, dedi.

Yahu, buna hiç dur diyebilen de yok be…

Bu, besbelli ki hiç düşünmüyor, muhakeme yapamıyor. 1 Mart Tezkeresi geçmemesine rağmen İncirlik’i ABD Ordusunun emrine açtın, sınırsız bir biçimde. Böylece Irak’a girilmesinin yolunu açtın. Libya’ya gittin, Suriye’ye gittin. Başika’ya gittin. Rus uçağını düşürdün. Sonra ne oldu? Eline ne geçti? Olumlu anlamda mercimek taneciği kadar olsun bir şey elde edebildin mi?

Kaldı ki çok şey kaybettin. Rezil rüsva oldun, ele güne karşı. Kendinle birlikte Türkiye’yi de mahvettin. Ne ulusal onurumuzu bıraktın, ne saygınlığımızı…

Tüm dünyanın gözünde madara ettin ülkemizi.

İnsan, azıcık ders çıkarır olaylardan yahu. Akıllanır biraz. Her seferinde atladım, her seferinde kaybettim, en çok zarar gören ben oldum, der bir.

Hiç böyle bir şey aklına gelmiyor. Yine anında atlıyor; dalıyor felaketin göbeğine. Böylece de, emperyalist haydut ABD’nin kurbanları arasına giriveriyor. Tabiî Türkiye’yi de sokuveriyor oraya.

Diyoruz ya yoldaşlar sürekli; bu AKP’giller Türkiye’nin, vatanımızın ve halklarımızın felaketi olmuştur, diye. İşte aynen öyle… Felaketten felakete sürüklüyorlar ülkemizi.

Sonunda ne yazık ki, BOP’un Türkiye ayağı da hayata geçirilecek. Bu emperyalist çakallar ve bu yerli işbirlikçi hainler bunu da yapacaklar. Halkımızı büyük felaketler bekliyor, karanlık ve acı günler bekliyor.

Üstelik, Ordu da mahvedilmiş durumda. Pensilvanyalı satılmış imam Feto ve Tayyipgiller bu kötülüğü de başarıyla gerçekleştirdiler.

Bunların 5 bin kişilik Türk Ordusu’nu Katar’a göndereceği söylendi ya; Suudi Arabistan’ın sosyal medya kullanıcıları, şu resimleri paylaşarak “Türkiye bu orduyu Katar’a gönderecek”, diye, hemen dalgasını geçmeye başladı bunlarla. Ve de, acıdır ki, Türkiye’yle…

Saygıdeğer Halkımız;

İşte tekrarlayıp durduğumuz gibi, bunların bu vatana, bu millete ve bu halka ettiği kötülükler, verdiği zararlar saymakla bitmez.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

10 Haziran 2017 

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email