Kahraman Gerilla CHE Bu ülkedeki gerçek mirasçıları tarafından anıldı

 

Kahraman Gerilla CHE Bu ülkedeki gerçek mirasçıları tarafından anıldı

 

Aradan 46 yıl geçmesine rağmen, Dünya Halklarının emperyalistlere karşı savaşında yol gösteriyor Che Yoldaş.

Halkların, emperyalistlerin beslemesi yerli işbirlikçilere karşı mücadelesinde hep en önde Che Yoldaş.

Onurun, inancın, kararlılığın, yiğitliğin, azmin simgesi Kahraman Gerilla Che’yi, dünya halkları unutmadılar, unutturmayacaklar sonsuza kadar. İnsanlığın kurtuluşu uğruna kendini vakfeden Spartaküs’ler, Şeyh Bedrettin’ler, Marks, Engels, Lenin, Kıvılcımlı Usta’lar gibi, Che Yoldaş da daha yüzyıllar boyunca insanlığın zulme karşı savaşında yaşamaya devam edecek.

Bedence aramızdan ayrılışının 46’ncı yılında (9 Ekim günü), Kahraman Gerilla Che’yi Parti Binamızda Kübalı yoldaşlarla birlikte yaptığımız bir etkinlikle andık.

Küba Büyükelçiliği Müsteşarı Jorge Luıs Fernandez Chamero Yoldaş ve Partimizi temsilen MYK Üyemiz M. Cihan Çakır Yoldaş katıldı konuşmacı olarak bu etkinliğimize.

Etkinliğimiz Che nezdinde bütün devrim şehitleri için saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından Kübalı Yoldaş’ımız Jorge Luıs Fernandez Chamero, konuşmasına tüm yoldaşlarımızı selamlayarak başladı.

Chamero Yoldaş yaptığı konuşmada: Che’nin, ailelerimizin onun gibi olmamızı istediği ve çocuklarımızı yetiştirirken onlara örnek olarak göstermemiz gereken bir kişilik olduğunu; Che’nin, inançlarına duyduğu sadakatin gerektirdiği şekilde düşünüp davranan, “büyük bir sevgi duygusuyla” hareket eden bir insan olduğunu aktardı.

Che’nin sınırsız moral değerlere sahip inançlı bir sosyalist olarak, örnek bir erdeme sahip olduğunu vurgulaya Chamero Yoldaş, Che’nin içtenliği, karakteri, doğallığı, başarıları, kişiliği ve özgünlüğü sebebiyle herkesin kolayca sevebildiği bir insan olduğunu vurguladı.

İnsanî namus, üstün dürüstlük özelliği, tam anlamıyla içtenlik, cesaret ve dayanıklılık ve pratikte bir kişide kolay kolay bir arada göremeyeceğimiz daha birçok özelliğe sahip bir devrimci olduğunu ifade etti.

Che’nin tüm insanlığın kahramanı olduğunu anlatan Chamero Yoldaş, aynı zamanda O’nun kararlılığın ve kişisel cesaretin sembolü olduğunu vurguladı.

Ve Kübalı Yoldaş’ımız konuşmasını “Ve bizler Türkiye’de sizlerde, en insancıl biçimde gözlerinizde, sokaklarınızda, üniversitelerinizde, sıradan, mütevazı insanların yüzlerinde Che’yi görmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Chamero Yoldaş konuşmasını, Che’nin: “İyi devrimciler olarak yetişin. Doğaya hükmetmek için gereken teknikler konusunda kendinizi yetkin hale getirin. Unutmayın ki devrim önemlidir ve onun karşısında bizim kişi olarak değerimiz hiçtir. Her şeyin ötesinde, dünyanın herhangi bir bölgesinde herhangi bir kişiye yapılan haksızlığı yüreğinizde hissedebilin. Bu bir devrimcinin en iyi özelliğidir.” sözleriyle sonlandırdı.

MYK Üyemiz M. Cihan Çakır Yoldaş, Che’nin hayranlık duyulması gereken en önemli özelliklerinden birinin azmi olduğunu vurgulayarak sözlerine başladı.

Che’nin, “Komünist İnsan”ın yaratılması üzerinde durduğunu, bunun için mücadele ettiğini vurgulayan Yoldaş’ımız, Che’nin; “Açık yüreklilikle söylemek gerekir ki, maddi hiçbir ödül beklentisi içermeyen, her şeyin ortaya konduğu gerçek bir devrimde, devrimcinin görevi hem görkemli hem de zordur.” sözlerini aktardı.

Ve yine Kahraman Gerilla’nın; “İnsanlığa duyulan bu canlı sevgiyi, somut bir şeye, harekete geçirici bir örneğe dönüştürmek için her gün mücadele etmek gerekir” sözleriyle konuşmasını devam ettirdi.

Che’nin Enternasyonalist yönünü Che’den yapılan aktarımlarla kabartılandıran Yoldaş’ımız, yine O’nun; “Herkes, her birimiz, ödülün tamamlanmış bir görevden başka bir şey olmadığının ve ufukta görünen yeni insana doğru birlikte ilerlenmesi gerektiğinin bilincinde olarak, titizlikle payımıza düşen fedakârlıkta bulunuyoruz” sözleriyle bir devrimcinin nasıl olması gerektiğini anlattı.

Ve Cihan Yoldaş’ımız sözlerini, “Che Ezilenlerin Sevgisiyle Halkların Umudunda, Alanlarda, Meydanlarda, Barikat Barikat Sokakta; tamamlanmış görevden başka bir ödül beklemeyen Kıvılcımlı’nın gerçek devamcılarında yaşar. Teşekkürler Che, tarihin, hayatın ve örneğin için!” diyerek tamamladı.

Chamero Yoldaş’ımız etkinliğin bitiminde Kahraman Gerilla Che’nin hayatını ve mücadelesini anlatan bir kitap ve CD ile CHE şarkılarından oluşan bir müzik CD’sini Partimize hediye etti. Yoldaşlarımızın bu anlamlı hediyesi için teşekkür ettikten sonra sloganlarımızla Kübalı Yoldaşları uğurladık ve etkinliğimizi sonlandırdık.

Kahraman Gerilla Che Ölümsüzdür!

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email