Kadın ve Çocuk düşmanı AKP’giller, 6284 sayılı kanuna saldırmaya devam ediyor!

AKP’giller 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri öncesinde, Molla Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah’ı ve Hizbullahçı katil sürüsü HÜDA PAR ile kanlı ellerine ve ağulu dillerine kadınları dolayıp, Laik Cumhuriyet’imizin kadınlara sağladığı tüm hakların izini tozunu bırakmamacasına ortadan kaldırmak üzere kadın düşmanlığında ortaklaşmışlardı. Bu ortaklığın simgesi ise AKP’giller’in reisinin bir gece yarısı kararnamesi ile hukuksuz bir şekilde çekildiğini açıkladığı İstanbul Sözleşmesi’nin iç hukuktaki düzenlemesi olan ve 8 Mart 2012’de Mecliste kabul edilen 6284 sayılı kanunun hedef alınması olmuştu.

6284, kadına yönelik şiddetle mücadelede uygulamaya dönük, İstanbul Sözleşmesi’nin çizdiği genel çerçevenin pratikte nasıl hayata geçirileceği konusunda şu andaki en kapsamlı iç hukuk metnidir. Kadınların beyanını esas alır. Kadına yönelik fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete karşı koruyucu maddelerden oluşur.

Ne yazık ki bu Ortaçağcı Gericiler İttifakı, Amerikancı muhalefetin payandalığı sayesinde14 Mayıs 2023 seçimlerinde yeniden iktidar oldu. 21 yıllık AKP’giller iktidarı süresince, kadın ve çocuk düşmanı açıklamalarıyla gündem olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yeni bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan da 6284 Sayılı Kanunu hedef alan açıklamalar art arda gelmeye başladı.

İthal Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, basında yer alan haberlere göre: “Kadınlar kanunu uygulamayın’ diyor. Korktuğu için değil, ‘Seviyorum kocamı’ diyor. Kanun değişmemeli. Ancak uygulamada bir hata var ise bunun üzerine gidilmeli” şeklinde ipe sapa gelmez bir açıklama yaparak 6284 Sayılı Kanunu tartışmaya açtı. Bununla da yetinmeyip, kadın düşmanlığı yapma görevini eksiksiz yerine getirmek için: “Süresiz nafaka bence adil bir durum değil. Mağdur olan erkeklerimiz varsa onun da yanındayız” açıklamasıyla erkekleri korumaya devam etti.

Bütün bunlara ek olarak Amerikancı- Ortaçağcı AKP’giller iktidarı “aile birliği” için Amerikancı-Ortaçağcı Birleşik Arap Emirlikleri’yle (BAE) anlaşma yaptı. AKP’giller’in Kaçak Saraylı Reisi’nin vatan satarak para dilendiği Körfez turu kapsamındaki BAE ziyareti sonucunda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Aile birliğine yönelik tehditlerle ortak mücadele” anlaşmasının yapıldığı duyuruldu!

Yapılan açıklamada: “Emine Erdoğan’ın Türkiye’de sosyal hizmetler alanında yapılan pek çok önemli projeyi gündeme getirmesi, BAE makamlarını harekete geçirdi. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen BAE Devlet Bakanı ve Toplum Kalkınma İdaresi Genel Direktörü Hessa Bint Essa Buhumaid, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bakan Göktaş’ın kadın, çocuk, engelli ve yaşlılara yönelik örnek projeler konusunda bilgi paylaştığı görüşmede ailenin korunması başlığında nelerin yapılabileceği de ele alındı. İki bakan aile birliğine yönelik tehditlerle ortak mücadele iradesinin uluslararası ölçeğe taşınması konusunda mutabık kaldı.” (https://www.veryansintv.com/aile-birligini-korumak-baeye-kaldi/) denildi.

Bu kadın ve çocuk düşmanı anlaşma ile, Amerikancı CIA, Pentagon, Muaviye- Yezid İslamcıları; ülkemiz kadınlarını da 1400 yıl öncesi köleci Arap toplumunun gelenek-göreneğine mahkum etme hain planında bir adım daha atmış oldular.

Ortaçağcı gericilik, iktidarını kadını alt konumda tutma, ezme ve kadın düşmanlığı üzerine kurmuştur tarih boyunca. Dolayısıyla tek başına sınıf olarak egemen olduğu çağın özlemini çeken Antika Tefeci-Bezirgân Sermaye, Ortaçağcı Faşist Din Devleti’ni kurmak için her zaman yaptığı gibi öncelikle kadınları kullanmaktadır. Kadınların saçını kanlı zalim ellerine; oturuşunu, kalkışını baldıran akıtan zehirli dillerine dolamaktadır.

Bizler bir kez daha haykırıyoruz:

Bu ülkenin İkinci Kurtuluş Savaşçısı Kurtuluş Partili Kadınlar olarak kadınlarımızı bundan yüzlerce yıl geriye, Ortaçağ’ın kör karanlıklarına götürüp, hapsetmelerine izin vermeyeceğiz. ABD-AB Emperyalizmine, satılmış yerli Parababalarına, Ortaçağcı Gericiliğe, Mecliste çevrim içi oyun oynayan Amerikancı iktidara ve Amerikancı muhalefete karşı Demokratik Halk İktidarını mutlaka zafere ulaştıracağız. Kadınlarımızın sözde değil gerçekte eşitliğine ve özgürlüğüne giden yolu mutlaka açacağız.

29.07.2023

Kurtuluş Partili Kadınlar

Print Friendly, PDF & Email