İzmir’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Mücadele Kararlılığımızı Halkımızla Paylaştık

İzmir’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Mücadele Kararlılığımızı Halkımızla Paylaştık.

Halkın Kurtuluş Partili Kadınlar olarak; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle saat 13’de Karşıyaka Çarşıda, partili kadın erkek yoldaşlarımızın katılımıyla bir basın açıklaması yaptık. Açıklamamızda parababaları düzenine karşı binlerce yıldır biriken öfkemizle ve mücadele kararlılığımızla kadın erkek eşit ve sınıfsız bir düzen talebimizi haykırdık. Artan kadın cinayetlerine ve kadına şiddete karşı çıktık. Laiklik özgürlüktür şiarıyla orta çağcı gidişe karşı sloganlarımızı haykırdık.

Basın açıklaması bitince; Karşıyaka çarşıdan sloganlarımızla pankartlarımızla yürüyüş yaparak, salon etkinliğimize geçtik.

İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği ve partili kadınlar olarak düzenlediğimiz salon etkinliğimiz coşkulu bir katılımla başladı.

İPSD Şube Başkanı arkadaşımızın açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğimiz İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak’ın kadın sorunu ve ülke gündemine dair coşkulu değerlendirmesi ile devam etti.

Sinevizyon gösterisinden sonra İzmir Barosu üyesi Av. Gökçe Serdar bize hukuk alanında kadının haklarını ve Türkiye’deki kadın hakları kazanımlarını anlatan coşkulu bir sunum yaptı. Katkıları için kendisine çok teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Sonrasında yoldaşımız Prof. Dr. Özler Çakır hocamızın kadın sorunun tarihsel gelişimi ve çözüm yolları konusunda yaptığı eğitici sunumla bir kez daha bilincimizi ve inancımızı bilemiş olduk.

Kadın arkadaşlarımızın ve bir genç erkek yoldaşımızın şiddet mağduru kadınların yaşadıklarını canlandırmaları, genç yoldaşımızın zeybek oyunu gösterisi ve bir erkek yoldaşımızın okuduğu şiir katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Müzik dinletisiyle etkinliğimiz sona erdi

“Kadın erkek el ele örgütlü mücadeleye”

“Halkız haklıyız kazanacağız”

 Sloganlarıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü etkinliğimiz sona erdi.

İZMİR’DEN HALKIN KURTULUŞ PARTİLİ KADINLAR

Print Friendly, PDF & Email