İZMİR HALKI KATİL AKP DİKTATÖRLÜĞÜNE KARŞI ALANLARDAYDI

İzmir Halkı Katil AKP Diktatörlüğüne Karşı Alanlardaydı 

        22 Mayıs günü AKP’nin faşist kolluk kuvvetlerince İstanbul Okmeydanı’nda katledilen Uğur Kurt’u anmak ve katillerden hesap sormak için 23 Mayıs’ta saat 18.00’de Alevi Dernekleri Federasyonu’nun çağrısıyla Basmane Meydanı’nda toplanarak Konak Meydanı’na yürüdük. Yürüyüş boyunca “Katil AKP Halk Hesap Verecek”, Hırsız, Katil, Halk Düşmanı AKP”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganları atıldı. HKP İzmir İl Örgütü olarak Gezi Şehitlerimizin ve Uğur Kurt’un fotoğraflarının bulunduğu dövizlerle, flamalarımızla oradaydık. Konak Meydanı’nda bir açıklama yapıldı ve AKP’in Alevi düşmanı politikalarına karşı birlik ve mücadele mesajları iletildi.

 

            25 Mayıs Pazar günü de Alsancak Sevinç Pastanesi önünde yine Alevi Dernekleri Federasyonu’nun çağrısıyla toplandık. “Kahrolsun AKP Diktatörlüğü”, “Katil Devlet Hesap Verecek” sloganlarıyla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdük. Meydanda yapılan açıklamada AKP’nin Alevi-Sunni çatışması için ortam yaratmaya çalıştığı ancak Alevilerin bu oyuna gelmeyip AKP hükümetine karşı verdikleri mücadeleyi sürdürecekleri belirtildi.

            Gün geçmiyor ki AKP hükümetinin eli bir masumun kanına bulanmasın. Tayyipgiller diktatörlüklerini sağlama almak için insanları, doğayı katletmeye devam ediyorlar. Onlar için insan hayatının ne kadar değersiz olduğunu günden güne halkımız acı bir şekilde yaşayarak görüyor. Ülkemizin her yerinde hatta yurt dışında bile AKP hükümetine karşı sokaklara çıkanlar, hesap soranlar da bu baskıyla, cinayetlerle orantılı olarak artıyor. Şanlı Gezi İsyanımızdan bugüne “Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam” sloganıyla halkımız Tayyipgillere olan öfkesinin baskıyla, korkuyla yenilmeyeceğini gösteriyor.

            AKP’nin zulmünü yenip, insanın insanca yaşadığı bir düzen kuruluncaya dek mücadeleye devam!

                                                                       Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü

   

Print Friendly, PDF & Email