İstanbul’da Yandaş Vakıflara yapılan peşkeşlere HKP’den suç duyurusu!

Halkın Kurtuluş Partisi 28 Ocak 2019 tarihinde Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker tarafından “İBB’den vakıflara ‘hizmet’ raporu” başlıklı bir yazısı üzerine harekete geçerek Kadir TOPBAŞ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı, Mevlüt Uysal İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yeni Başkanı, Suçun işlenmesine oylarıyla katkı veren Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, Suç işlenmesine onay veren zamanın İl Genel Meclisi üyeleri, Ensar Vakfı Yöneticileri, Türgev Yöneticileri, Türkiye Gençlik Vakfı Yöneticileri, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı Yöneticileri, Okçular Vakfı, T3 (Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yöneticileri), Rapordan tespit edilecek diğer Vakıfların Yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusuna konu yazıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hemen hemen tümünün yönetiminde Recep Tayyip Erdoğan’ın akrabaları olan Ortaçağcı Vakıflara yaptığı yardımları gösteren STK (Sivil Toplum Kuruluşu)-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu 2018 isimli 56 sayfalık rapor aktarılıyor.

2018 ve öncesini kapsayan bu rapora göre İBB’nin vakıf, dernek, okul, okul spor salonlarına yaptığı desteğin toplam tutarı: 847 milyon 592 bin 858 lira, 27 kuruş.

Haberden da anlaşıldığı gibi halkımızın alınteri olan kamu malları bir avuç Ortaçağcı Gericiye yeyim ettiriliyor. Üstelik bu vakıfların bazılarının isimleri çocuk tacizleri ve tecavüzleri ile anılıyor.

Hırsız, vurguncu, talancılarla savaşmayı kendine görev edinmiş HKP Avukatları her zaman olduğu gibi yine bu vurguna da sessiz kalmadı ve 30.01.2019 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesini verdiler.

Bu düzen böyle gittikçe mücadele de her alanda devam edecek! Ta ki zalimler yeryüzünden silinene dek! 30/01/2019

Halkız Haklıyız Kazanacağız!

HKP Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email