İPSD İZMİR ŞUBESİ ELEKTRİK VE DOĞALGAZA YAPILAN ZAMLARI PROTESTO ETTİ

IMG-20141002-WA0002İPSD İZMİR ŞUBESİ ELEKTRİK VE DOĞALGAZA YAPILAN ZAMLARI PROTESTO ETTİ

 

              Tayyipgiller gün geçmiyor ki yeni bir zulüm politikası uygulamasın. En son elektrik ve doğalgaza yaptıkları acımasız zamlarla emekçi halklarımızın alım gücünü düşürmüşlerdir.

Yapılan son zamlarla ilgili olarak İPSD (İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği) üyeleri İzmir’de eylem yaptı.

                      Çarşamba günü saat 19.00’da Karşıyaka çarşıda toplanan İPSD üyeleri yaptıkları eylemde Tayyipgillerin zulüm politikalarını protesto etti. “İşsizliğe Pahalılığa  Zama Zulme Son”, “Zam Zam Zam Ucuzluk Ne Zaman”, “Örgütsüz Halk Köle Halktır, Örgütlü Halk Yenilmez”, “AKP İşsizlik Pahalılık Zam Zulüm Demektir” sloganlarının atıldığı eylemde, zamlarla ilgili basın açıklaması yapıldı. 

 

 Konuyla ilgili yapılan basın açıklaması aşağıdadır.

 

 

AKP İŞSİZLİK PAHALILIK ZAM ZULÜM DEMEKTİR !

Sevgi ve saygıdeğer emekçi halkımız,

 Tayyipgiller, iktidar edildiklerinden bu yana, halklarımıza uyguladıkları ekonomik ve siyasi zulüm politikalarını her geçen gün artırmaktadırlar. Gün geçmiyor ki yeni bir zulüm politikası uygulamasınlar.

Şanlı gezi isyanımızın büyüklüğünden ve devrimci ruhundan korkan Tayyipgiller, baskılarını sadece siyasi alanda yapmamaktadırlar. Uyguladıkları ekonomik programla da halklarımızı işsizlik ve pahalılık cehennemine atmaktadırlar. Asgari ücret adı altında sefalet ücretini dayatmaktalar. Çalışanlarımızı modern kölelik olan  taşeron cehennemine teslim etmişlerdir. İnsanlarımız taşeronların bir avuç karı uğruna her gün ölümle burun buruna çalışmak zorunda bırakılmaktadır. Daha  Somanın acısı soğumamışken, Tayyipgillerin rantı uğruna İstanbul’da asansör kazasında işçi kardeşlerimiz katledildi. Ve her geçen gün iş kazası adı altında insanlarımız ölmektedir. Şimdi de ülkemizi sonu belli olmayan ve ABD-AB Emperyalistlerinin çıkarları için, başta Suriye olmak üzere tüm Ortadoğuyu kan gölüne çevirecek bir savaşın içine atmak istiyorlar. Ve  elbette ki bu savaşın ekonomik faturası da emekçi halklarımıza kesilmektedir. Bugün meclis açılıyor ve ne yazık ki ilk gündem maddesi bu savaş tezkeresidir. Bu tezkere daha meclise gelmeden ekonomik alt yapısını oluşturmak için elektrik ve doğalgaza bugüne kadar ki en büyük zammı yaptılar.

Emekçi halklarımız iyi bilir ki bu iki kaleme ve benzine zam geldimiydi. İğneden ipliğe her şeyin fiyatının artacağının göstergesidir. Yani halkın alım gücünün düşmesidir. Yani hayat pahalılığıdır.

Oysa Tayyipgiller, 17 Aralık ve 25 Aralık’ta açığa çıktı ki deveyi hamuduyla götürmüşler. Ve aynı Tayyipgiller saltanalarını sürdürmek için hukuku çiğneyerek halkımızın vergileriyle süper güvenlikli ve süper konforlu saraylar yapmışlar, süper lüks uçaklar dizayn etmişlerdir. Sadece bunlara yapılan harcamaları ifade etmeyi aklımız almıyor, dilimiz yetmiyor. Sadece uçağın maliyeti için telafuz edilen rakam 200 milyon dolar. Dile kolay 200 milyon dolar hırsızlar imparatorunun uçağı için harcanan para emekçi halklarımızın alınteridir. Peki ya saray için harcanan para 1.1 milyar dolar ve daha ek ödenek isteniyor. 1.1 milyar dolar bize hizmet olarak dönmesi için ödediğimiz vergilerden, hırsızlar imparatoru için harcanmış. Ya örtülü olarak el altından ve yandaşlarına yedirdiklerinin hesabını biliyor muyuz. 100 milyarlarca dolardan bahsediliyor. Yani Tayyigillerin lüplediği paralar bile emekçi halklarımızın refahı için yeter de artar bile. Varın gerisini siz düşünün .

Halklarımıza her türlü zulmü reva görenlerin durumu bu. Lüks ve şatafat içinde yaşayacaksınız. Halklarımızı açlığa ve sefalete mahkum edeceksiniz.

Bu devran böyle gitmez. Er geç emekçi halklarımız halk kurtuluş cephesinde örgütlenecek ve bu kötü gidişe dur diyecektir. Emperyalistleri ve yerli satılmışlar cephesini tarihin çöplüğüne atacak ve demokratik halk iktidarını kuracaktır. 01.10.2014

 

İŞSİZLİĞE PAHALILIĞA ZAMA ZULME SON!

                                                                                                                                                     İPSD İZMİR ŞUBESİ

                                                                                                    YÖNETİM KURULU

 

Print Friendly, PDF & Email