İnsanlığın Baş Düşmanı, Katil ABD’nin Savaş Gemilerinin Boğazlar’ımızdan geçerek Sarayburnu Limanına demirlemesini protesto ettik!

Katil ABD ve 6. Filo, Ülkemizden, Ortadoğu’dan ve Karadeniz’den Defol!
Yankee Go Home!

ABD Emperyalizmi, Rusya’ya karşı Karadeniz’de gövde gösterisi yapmaya devam ediyor. Basında çıkan haberlere göre daha birkaç gün önce bir ABD savaş gemisi Boğazlarımızdan geçerek Karadeniz’e gitmişti. Bugün de yine ağır silahlarla donatılmış katil ABD’ye ait bir savaş gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçerek İstanbul Sarayburnu Limanı’na demirledi. Buradan da Karadeniz’e gidecek.

Kurtuluş Partililer olarak ABD’nin savaş gemilerinin pervasızca Boğazlarımızdan geçerek denizlerimizde gövde gösterisi yapmalarını basın açıklaması ile protsto ettik.

Sarayburnu Limanında bir araya gelen üyelerimiz burada bir açıklama yaptılar. Açıklama İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Çıngı tarafından yapıldı.

Doğan Çıngı Yoldaş’ımızın yaptığı açıklama şöyle;

Ey Amerikan Emperyalistleri;

Siz nereye giderseniz orası biter.

Siz nereye giderseniz orası kan gölüne çevrilir.

Siz nereye giderseniz oradaki çoluk çocuk, kadın erkek katliamlara uğrar.

Tarih bunu bir çok kez gösterdi.

Latin Amerika’ya gittiniz, halkları katlettiniz milyonlarca insanı öldürdünüz. İlerici devrimci hükümetleri yıktınız.

Ortadoğu’ya gittiniz, Afganistan’a gittiniz, Suriye’ye gittiniz çoluk çocuk, kadın erkek demeden herkesi katliamdan geçirdiniz.

Bunu ne diye yaptınız?

Sözde demokrasi götürmek diye.

Gördük demokrasinizi Suriye’de. Üç parçaya, dört parçaya, beş parçaya ayırdınız.

Gördük Ortadoğu’da demokrasinizi. İnsanlara kandan gözyaşından başka hiçbir şey bırakmadınız.

Bugün de gelmişsiniz buraya kanlı ayaklarınızla Karadeniz’e geçmek istiyorsunuz.

Neden Karadeniz’e geçmek istiyorsunuz? ABD Emperyalizminin Karadeniz’de Filosu mu var? Hakkı mı var o denizde? Niçin savaş gemilerinizi bir de Karadeniz’e gönderiyorsunuz?

Çünkü Ortadoğu’da, Latin Amerika’da ne yaptıysanız şimdi Karadeniz’de bunu yapmayı istiyorsunuz. Karadeniz’i bir savaş denizi, bir Amerikan denizi haline getirmek istiyorsunuz.

Ama bu ülkenin Gerçek Devrimcileri buna karşı çıkıyor. 1968’de yoldaşlarımız Mahirler, Denizler sizlere dersinizi verdi.

Geldiğiniz denizlere sizleri döktü.

Bugün biz Halkın Kurtuluş Partililer; Denizler’in, Mahirler’in, 68 Gençliği’nin biricik temsilcileri olarak size dersinizi vermek için buradayız.

Ey ABD Emperyalistleri!

Bilin ki siz ülkemizin neresine giderseniz gidin karşınızda Halkın Kurtuluş Partili gerçek devrimcileri bulacaksınız.

Başta ABD Emperyalizmine ve onun ülkemizdeki işbirlikçilerine karşı mücadele ediyoruz.

Bugün ABD Emperyalizminin savaş gemilerinin buraya, bu kadar rahat bir şekilde gelmesinin bir sorumlusu da işbirlikçi AKP’giller iktidarıdır. Daha geçen hafta yurtdışından fotoğraflar gördük, Tayip Erdoğan’la Biden’ın sıkı fıkı fotoğraflarını. Ne hikmetse bugün de ABD gemisi sanki kendi denizlerinden geçiyormuş gibi ülkemizin denizlerine geliyor, arkamızda gördüğünüz üzere buraya demirliyor. Bunun sorumlusu AKP’giller iktidarıdır.

Biz bağımsız bir devletiz. Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının, Batılı Emperyalistlere karşı verdiği Birinci Kurtuluş Savaşı’yla kuruldu bu ülke.  Onlara teslim etmeyiz.

Mustafa Kemal önderliğindeki Birinci Kuvayimilliyeci Atalarımız, topunuzla tüfeğinizle geldiğiniz bu ülkeden, sizi zorlu ve kahramanca bir savaşla kovmuş, geldiğiniz denizlere dökmüştü.

Ama siz, işbirlikçi iktidarlarınız sayesinde kovulduğunuz topraklara bacadan girmenin yolunu buldunuz.

Ama başta dediğim gibi, geçit yok ABD Emperyalizmine!

Halkın Kurtuluş Partililer var olduğu sürece, İkinci Kurtuluş Savaşçıları var olduğu sürece; ne ABD ne AB Emperyalizmine ne de onun yerli işbirlikçilerine geçit vermeyeceğiz.

Yüzyıl önce birinci Kuvayimilliyeci atalarımızın yaptıkları gibi, biz de bugün sizi geldiğiniz bu topraklardan, işbirlikçi iktidarlarınızla birlikte kovalayacağız bir daha gelmemek üzere.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu bizim vatanımıza, halkımıza borcumuzdur.

Er geç hem ABD-AB Emperyalizmini hem de onun yerli işbirlikçilerini, AKP İktidarını bu topraklardan kovacağız.

Yoldaş’ımızın konuşmasının ardından eylemimiz sona erdi.

Yoğun yağmur altında yaptığımız basın açıklamamızda “Katil ABD, Ülkemizden, Ortadoğu’dan ve Karadeniz’den Defol!” pankartını açtık ve eylemde sık sık; “Katil Amerika Ülkemizden Defol”, “Katil Amerika Karadeniz’den Defol”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” “Karadeniz ABD’nin Gölü Olmayacak”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Gün Gelecek Devran Dönecek ABD Halklara Hesap Verecek” sloganları atıldı.

02.11.2021

HKP İstanbul İl Örgütü

Print Friendly, PDF & Email