İnsan soyunun en büyük düşmanı ABD Emperyalistlerine karşı Halkların Dostu Maduro Yoldaş’ın yanındayız!

Maduro Halkını düşünüyor, Halkını seviyor, O Halkların Dostu
Trump kendini düşünüyor, Parababalarını seviyor, O Halkların Düşmanı

İnsan soyunun en büyük düşmanı ABD Emperyalistleri, Venezuela Halkının önderi Halkçı lider Maduro’yu sindiremiyor. Maduro’nın halkını düşünmesini, halkı için uğraşmasını, kendini halkıyla özdeşleştirmesini hazmedemiyor. Venezuela Halkının ürettiklerini, Venezuela’nın zenginliklerini, ABD Emperyalistleriyle değil, Venezuela Halkıyla paylaşmasını kaldıramıyor.

ABD Emperyalist Çakalı istiyor ki, petrol zengini bir ülkenin kaynakları kendisine aksın.

O Haydut istiyor ki, o kaynakları kendilerine akıtacak işbirlikçi hainler iktidara gelsin.

O işbirlikçiler dediğinden dışarı çıkmasınlar, gel denince gelsinler, git denilince gitsinler, “bak ekonomini bozarım ha” veya “bak mal varlığını teşhir ederim ha”  tehditleriyle her istenileni yapsınlar, kendi sapık yankileri ölmesin diye ordusunu ölüme göndersinler. Çok isterler ve severler ABD Emperyalistleri böyle işbirlikçileri.

Ama bunları yapmaz Maduro Yoldaş, yapamaz. Çünkü Halkçı O, Sosyalist.

Maduro Yoldaş’ın sınıfsal çıkarı, halkının yanında olmasını, halkıyla birlikte davranmasını, halkıyla birlikte yanmasını gerektiriyor.

Evet, gerçek anlamıyla Marksist-Leninist gibi davranmıyor, hâlâ Halk Düşmanı Parababalarının sömürü düzenini, bu düzenin çarklarını kıramıyor. Ölümcül bir hata olan “Devrimle oynama” yanlışını sürdürüyor. Bunlar hataları. Ama gerçekten seviyor Halkını.

Halkını sevmeyen bir önder alır mı böyle kararları, tüm dünya halklarına örnek bir davranış sergileyebilir mi?

“Venezuela, koronavirüs salgınına karşı önlem paketini açıkladı. Buna göre, altı ay boyunca işten çıkarmalar yasaklandı, işçi maaşları konusunda devlet devreye girdi, tüm kiralar ertelendi, kredi tahsilâtları beklemeye alındı.

“Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, koronavirüs salgınının ekonomik etkilerine karşı koyabilmek adına bir dizi önlemi içeren yeni bir paketi açıkladı. Paket, işten çıkarmayı yasaklayan, kredi ve kira ödemelerini askıya alan maddeleriyle öne çıktı.

“Devlet televizyonundan bir açıklama yapan Maduro; “Ülkedeki tüm işleri, bütün işletmelerin ve şirketlerin operasyonunu korumak konusunda mutlak bir kararlılığımız ve inancımız var”, dedi.

“Telekomünikasyon hizmetleri kesilemeyecek

Pakete göre altı ay boyunca bankalar kredi tahsilâtlarını beklemeye alacak, telekomünikasyon hizmetleri kesilemeyecek, ev ve işyeri kiraları askıya alınacak. Ayrıntılar netleşmese de mülk sahiplerine belli bir tazminat verilecek.

“ ‘Kapitalist sistem koronavirüs karşısında pes etti, 2008’den ezber reçeteler işe yaramaz’

“Küçük ve orta işletmelere işçi maaşları konusunda yardım öngören plan altı ay boyunca işten çıkarmaları yasakladı.

“(…)

 “Şimdiye kadar 84 vakanın (01 Nisan İtibarıyla 143 vaka 3 ölüm. BN) saptandığı ülkede henüz bir ölüm yaşanmadı. Alarm durumuna geçen hükümet, ülke çapında bir ay süreyle karantina ilan etti.” (https://tr.sputniknews.com/guney_amerika/202003241041671866-venezuella-salgina-karsi-onlem-paketi-acikladi-kredi-tahsilatlari-kiralar-askida-isten-cikarma/)

Şimdi ister mi ABD Şeytanı ve manyak Başkanı Trump böyle bir lideri?

İstemez!

O, ülkenin kasasını boşaltan lider ister, halkının kaynaklarını söğüşleyen lider ister, böylesine bir salgında bile Parababalarının kârlarını, o salgınla mücadele paketini açıklarken bile, birinci sıraya yerleştiren, sonra; “yüzünüz gülüyor”, diyen lider ister. Emperyalist Haydut kendine hizmette kusur etmeyecek lider ister.

Ve baktı ki Haydut ve bunak Başkanı Trump,  Maduro o tür liderlerden değil, başlıyor en aşağılık saldırılarına, tehditlerine.

ABD, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro hakkında, ‘uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı’ suçlamasıyla iddianame hazırlarken, Maduro’nun yakalanması veya tutuklanması için bilgi verilmesi karşılığında 15 milyon dolar ödül koydu.

“ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ABD Adalet Bakanlığının ‘uluslararası uyuşturucu kaçakçılığında rolleri olduğu’ gerekçesiyle Maduro ile Venezuela yönetimindeki bazı kişiler hakkında iddianame hazırladığı bildirildi. Venezüellalı yetkililer ‘narko-terör’ ile suçlandı.

​“Maduro’nun yanı sıra hakkında iddianame hazırlanan kişilerin, iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) Birinci Başkan Yardımcısı ve Kurucu Meclis (ANC) Başkanı Diosdado Cabello, Venezuela Askeri İstihbarat Şefi Hugo Carvaja, eski Tümgeneral Cliver Alcala Cordones, Sanayi ve Tabiî Üretim Bakanı Tarık el Aissami olduğu belirtildi.

“Maduro ile ilgili bilgi paylaşanlara ‘15 milyon dolara kadar’ ödül 

“Açıklamada, Maduro’nun tutuklanması ya da yakalanması için bilgi paylaşan kişilere 15 milyon dolara kadar, hakkında iddianame hazırlanan diğer kişilere ilişkin bilgi verenlere de 10 milyon dolara kadar para ödülü verileceği kaydedildi. 

“Söz konusu kişilerle ilgili, ‘Bu kişiler, Maduro rejiminde üst düzey görevlerde bulunurken, Venezuela hava üssünden ayrılan uçakların ve ülkenin limanlarını da kontrol ederek, ülkeden narkotik maddelerin sevk edilmesine yardımcı oldular’ ifadesi kullanıldı. 

“Açıklamada, ‘ABD, Venezuelalıların özgür ve adil bir seçim yoluyla demokrasilerini yeniden sağlamasına yardımcı olmaya kararlı’ değerlendirmesinde bulunuldu.” (https://tr.sputniknews.com/abd/202003261041694376-abdden-venezuella-lideri-maduronun-tutuklanmasina-yardim-edenler-icin-15-milyon-dolar-para-odulu/)

Alçak hayduda bakın, kendi aşağılık amaçlarını, politikalarını gizlemek ve dünya halklarına bu adice yaklaşımını meşrulaştırmak ve perdelemek için uyuşturucu kaçakçılığı yalanına başvuruyor.

ABD Emperyalistlerinin hiç vazgeçmediği, hep yapageldiği yöntemler, suçlamalar, yalanlar bunlar.

Halklar bilmez mi Emperyalist Haydutların himayesinde, kollamasında uyuşturucu kaçakçılığının yapıldığını. ABD Emperyalist Haydutları, halkları o kadar düşünmüş olsaydı, dünyada uyuşturucu kaçakçılığının merkezi sayılan Müttefiki Kolombiya ile bütün ilişkilerinin kesilmesi lazımdı.

Ama dertleri o değil tabiî ki.

Dertleri Halkçı Maduro.

Dertleri Sosyalist Maduro.

Korkuları, acaba Maduro ve Onun yönetimindeki Venezuela, örnek olur mu bütün Latin Amerika’ya.

ABD Emperyalist Haydudu ve Manyak Başkanı, kendilerini efendi, dünya halklarını köle görüyorlar ya, işi artık fütursuzluğa götürüyorlar.

“ABD yönetimi, Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve kendini geçici devlet başkanı ilan eden ‘muhalif’ Juan Guaido’ya kenara çekilmeleri çağrısında bulunarak, ülkede ‘müşterek bir hükümet kurulması’ teklifinde bulundu.

“ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ‘Barışçıl ve demokratik bir hükümet kurulması durumunda Venezüella’ya uygulanan yaptırımları kaldırılabiliriz’ ifadesini kullandı.

“ABD’nin Venezuela’da yaşanan siyasi krizi sonlandırmayı amaçladığını belirten Pompeo, ‘Bu teklif, serbest ve adil bir başkanlık seçimine imkan veren ve Venezuela’ya yönelik ABD yaptırımlarını sona erdirecek bir geçiş hükümetinin kurulması çağrısında bulunuyor’ değerlendirmesini yaptı.

“Pompeo, Guaido’ya olan destek ve bağlılıklarında herhangi bir azalma olmadığını ve seçimlere girmesi durumunda kazanacağına inandıklarını belirterek, buna rağmen tarafsız ve adil bir hükümet kurulması adına Guaido’nun kenara çekilmesi gerektiğini belirtti.

“Maduro yönetimi tarafından siyasi bir geçiş hükümeti kabul edilene kadar ülkeye yönelik yaptırımların artarak devam edeceğini vurgulayan Pompeo, şunları kaydetti:

“ ‘Maduro rejiminin küresel Kovid-19 salgını konusunda yeterince hazırlık yapmaması ve beklentileri karşılayamaması bile durumun ciddiyetine ışık tutmaktadır. Bu teklif, Venezuela’nın iyileşmesine yardımcı olmak ve Venezuela halkının tercihlerine saygı duyulmasına olan taahhüdümüzü göstermektedir. İster asker, ister sivil, ister genç, ister yaşlı olsun tüm Venezuelalıları ideolojik eğilimlerinden ve parti bağlarından sıyrılmaya ve bu teklifi ciddiye almaya davet ediyoruz.’ ” (https://tr.sputniknews.com/abd/202003311041728960-abdden-venezuellaya-yaptirimlarin-kalkmasi-icin-gecis-hukumeti-sarti/)

Emperyalist dünyanın jandarması ya, bu cüreti kendinde görüyor alçak haydut.

Venezuela Halkının seçtiği bir lidere, sen kenara çekil, hadi ben de özveri göstereyim, benim adamımı da ben kenara çektireyim; “tarafsız ve adil geçici seçim hükümeti”, kurulsun, nasıl olsa ben adamımın kazanması için her türlü üç kağıda baş vuracağım, o yüzden, seçimlere gidilsin, teklifinde bulunuyor.

Bu kadar pervasızlığa isyan edilir ve yuh çekilir.

Bir de ne diyorlar insan soyunun en büyük düşmanının temsilcileri; “Maduro rejiminin küresel Kovid-19 salgını konusunda yeterince hazırlık yapmaması ve beklentileri karşılayamaması bile durumun ciddiyetine ışık tutmaktadır”.

Halkımızın bilge deyişiyle; “dinime söven bari Müslüman olsa”… Halk düşmanı Parababası faşist ruhlu başkanı Trump, salgını küçümsediği ve gerekli önlemleri zamanında almadığı için ABD şu anda salgının merkezi ve her geçen gün ölümler artıyor. Yeterli önlem almayan İtalya, İspanya, İngiltere ve Türkiye’nin  hali de ortada…. ABD emperyalist haydutlarının halk düşmanı politikalarına, merkezinde insan olmayan ve kendi halkının beklentilerini karşılamayan sağlık politikalarına hangi ışığı tutacaksınız.

ABD Emperyalist Haydudunun ve kendisi de bir Parababası olan Bunak Trump’un tutacak bir ışığı olamaz.

Onların bütün politikaları, uğraşları halkları karanlıklara mahkûm etme üzerinedir.

Onların sınıf karakteri aydınlığa izin vermez.

Onlar halk düşmanıdırlar.

Onlar insanlığın yüzkarasıdırlar.

Bırakalım Dimitrov anlatsın bunları:

“Kapitalistlerin bütün amaçları kâr, zenginlik, kendi sınıf hâkimiyetlerini pekiştirmek ve emekçi halkı alabildiğine soymak ve sömürmektir. Kapitalistler, sadece bankalar, büyük şirketler, borsalar, Sanayi Birlikleri (…) ve diğer bazı firmalar tarafından yönetilen bir hükümet istemektedirler. Ulusun bütün ekonomik kültürel ve politik hayatını, devlet gücü kullanarak, sermayenin çıkarlarına dayandırmaya çalışmaktadırlar.” (Dimitrov, Faşizme Karşı Birleşik Cephe, s. 19)

İşte böyle bir hükümet kurmadığı, halkının çıkarlarını ön plana aldığı için, petrol gelirlerini halkına dağıttığı için düşmanlık besliyorlar Maduro Yoldaş’a ABD Emperyalistleri ve bunak başkanı Trump.

Ama Venezuela’nın liderleri sineye çekmiyorlar bütün bunları. El pençe divan durmuyorlar; efendim neylerse güzel eyler demiyorlar, ABD işbirlikçisi hain liderleri gibi:

“Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, ABD yaptırımlarının kaldırılması karşılığında, Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve muhalif lider Juan Guaido’nun olmadığı bir geçiş hükümeti önerisine ilişkin, ‘Venezuela’da kararlar Karakas’ta alınır, ne Washington’un ne de başka bir başkentin himayesi altındayız’ dedi.

“(…)

“Arreaza, ABD’nin teklifinin, Donald Trump hükümetinin Venezüella’ya müdahale etmeye yönelik ilgisinin kanıtı olduğuna dikkati çekerek, ‘Biz her zaman iyi ilişkiler içinde olmak istedik. Ancak onlarda Venezuela’da iktidarın ve Venezuela petrolünün kontrolünü ele geçirme takıntısı var. Biz, Venezuela’da söyleneni yaparız, Trump’ın emirlerini değil’ şeklinde konuştu.” (https://tr.sputniknews.com/guney_amerika/202004011041729027-venezuelladan-abdye-yanit-biz-burada-halkin-dedigini-uygulariz-trumpin-emirlerini-degil/)

 “Maduro, ABD’nin kendisinin yakalanması veya tutuklanması için bilgi verilmesi karşılığında 15 milyon dolar ödül koymasına sert tepki gösterdi. Nicolas Maduro, ‘Donald Trump hükümeti, aşırı derecede bağnaz, bayağı, sefil bir hareketle bir dizi sahte suçlama başlattı. Tıpkı 19. yüzyılın ırkçı kovboyları gibi, savaşmaya hazır olan devrimcilerin başına ödül koyuyorlar. Sen sefil birisin Donald Trump. O sadece ırkçı ve üstünlük yanlısı davranmıyor, uluslararası ilişkileri bir zorba gibi yönetiyor’ ifadelerini kullandı.” (https://tr.sputniknews.com/guney_amerika/202003271041697410-madurodan-trumpa-tepki-19-yuzyilin-irkci-kovboylari-gibi-savasmaya-hazir-olan-devrimcilerin-basina/)

Onurlu olmanın sesidir bu sesler.

Zalim karşısında boyun eğmemenin, dik durmanın, Emperyalist Hayduttan gelecek bütün tehlikeleri göğüsleyebilirim cesaretinin, halklara ve halklara liderlik yaptığını iddia edenlere örnektir bunlar.

Çoğalacak bu sesler.

Bütün dünyayı saracak bu sesler gerçek devrimcilerin önderliğinde.

Mazlum Halkların kulağına tatlı bir melodi olacak Gerçek Devrimcilerin şefliğini yaptığı sesler. Ama İnsan Soyunun Düşmanlarının kulaklarını yırtacak Devrimci Sesler. Ve o dalga kurtaracak insanlığı. 02.04.2020

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

Print Friendly, PDF & Email