HOPA_BİR GİDİP BİN GELECEĞİZ HALKLARIMIZA SÖZÜMÜZDÜR

ÖDP Genel Merkezi’ne ve Halkımıza…

BİR GİDİP BİN GELECEĞİZ HALKLARIMIZA SÖZÜMÜZDÜR

ÇEKTİRDİĞİNİZ ACILARIN HESABINI DA ENİNDE SONUNDA SORACAĞIZ

Hep dediğimiz gibi, Tayyipgiller’de en ufak insani kırıntı yok. Bunların sadece suretleri insan. Dünyaya insan olarak geldiler ama insan olarak ölemeyecekler. İnsanlık tarihinde kara bir leke olarak anılacaklar bu insan müsveddeleri. İnsanlık bunları hak ettikleri yer olan tarihin çöplüğüne fırlatıp atacak.

Bu söylemlerimizin hiçbiri abartı değil, hepsi gerçeği yansıtmakta. Hakaret olsun diye söylenmiş sözler değil. İçinde en ufak bir acıma duygusu olan, insani duygulara sahip olan, kısacası insan olan insan, ölen bir insan için “Tabiî bu arada bir tanesi de kalp krizi geçirerek, kimliğini bilmiyorum, üzerinde durmaya da gereğini duymuyorum kalp krizi sonucu ölmüş” demez. Ölen Tayyipgiller’in zulmüne karşı mücadele yürütmüş ise, İnsanlığın Kurtuluşu için mücadele etmiş ise, “Su Haktır Satılamaz” diye haykırmış ise ve ölen Devrimci ise, İnsanlık düşmanı Tayyipgiller için böyle ölümler sevinilecek ölümlerdir.

Çünkü bu insanlık düşmanları bilirler ki, kendilerinin sonunu getirecek olanlar Devrimcilerdir. Kendilerini insanlığın kurtuluş davasına adayan Devrimcilerin, Halklarımıza kan kusturan, acılar çektiren, işsizlik ve pahalılık cehennemine mahkûm eden, Parababalarını ve onların gerici iktidarlarını alaşağı edeceklerini çok iyi bilirler.

İşte bu yüzdendir Devrimcilere olan düşmanlıkları.

Bu yüzdendir Devrimcileri birer birer kırmaları.

Devrimcilerde görürler kendi ölümlerini, bu yüzden azgınca saldırırlar savunmasız insanlara, gazla, bombayla, kurşunla, panzerle…

Artvin Hopa’da “Su Haktır Satılamaz” diye haykıran, sularımızın Parababalarına peşkeş çekilmesine isyan eden insanlara karşı saldırıları insanlık dışı oldu Tayyipgiller’in. Bu insanlıktan çıkmış güruhun saldırıları sonucu Partiniz üyesi bir yoldaş da şehitler kervanına katıldı: METİN LOKUMCU.

Emekli Öğretmen. Ama köşesine çekilip emekliliğin tadını çıkaranlardan, keyif sürenlerden değil. Örgütlü mücadeleye inanan bir devrimci. Parababalarının zulmüne karşı mücadele veren onurlu bir insan. Metin Lokumcu insan doğup insan ölenlerden.

Metin Lokumcu Devrim Şehidi olarak anılacak insanlardan.

İnsanlığın Kurtuluşu Mücadelesinde düşen insanlar insanlık izin vermediği sürece unutulmazlar.

Metin Lokumcu’da insanlığın unutmayacağı insanlar kervanına katıldı.

Ne mutlu O’na.

Tüm ÖDP’li Arkadaşların başı sağ olsun.

ÖDP Üyesi Metin Lokumcu hepimizin şehidi. Tüm Devrimcilerin başı sağ olsun.

Ant olsun ki bu acıların, bu ölümlerin hesabı sorulacak.

Parababaları ve O’nların iktidarları bu hesaptan kurtulamayacaklar.

 

02.06.2011

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

BAŞKANLIK KURULU

Print Friendly, PDF & Email