HKP’den, ülkemiz topraklarına yerleştirilmek istenen Patriot Füzelerine ve NATO’ya karşı eylem

HKP’den, ülkemiz topraklarına yerleştirilmek istenen Patriot Füzelerine ve NATO’ya karşı eylem


Kurtuluş Yolu/İzmir

 Patriot Füzelerinin ülkemize yerleştirilmesini protesto eden Kurtuluş Partililer, 15 Aralık’ta Şirinyer İZBAN istasyonundan, NATO Karargâhına kadar yürüyüş yaptılar. Saat 13.00’da bir araya gelen Partililer, dövizler ve pankartlar açarak, sloganlarla yürüyüşe geçtiler.

NATO’nun Şirinyer’deki Karargâhının önüne doğru yürüyen Partilileri polis, Karargâhın önüne sokmamak için engellenmeye çalıştı. Ancak Partililerin kararlı duruşu ile polise geri adım attırıldı. NATO Karargâhının karşısındaki yol kapatılarak açıklama yapıldı.

NATO Karargâhı önünde Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak tarafından bir açıklama yapıldı.

T. Çolak konuşmasına, polisin eylemi engelleme girişimini kınayarak başladı.

T. Çolak, konuşmasında “Patriotlar, Emperyalistlerin Suriye’ye ya da İran’a yapacakları bir müdahale anında NATO-ABD Üslerini ve İsrail’i korumak içindir, halkımızı ve topraklarımızı korumakla hiçbir ilgisi yoktur.” dedi. 

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen T. Çolak, “İncirlik, Kürecik, Patriotçuk derken ülkemizi emperyalistlerin silah deposuna çevirdiniz.

“Halklara kan kusturacak bu ölüm makinelerini ateşleme emrinin verileceği komuta merkezini güzel İzmir’imizin topraklarına yerleştirdiniz. Bilin ki bu silahlar patlamaya başladığı zaman, sizi efendileriniz bile kurtaramayacak. Bu ülkenin tarihinde Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı gibi bir anıt var ve siz bu anıttan korkmaktasınız.

“Biliyoruz, korkunuzu da “Ergenekon, Balyoz” gibi operasyonlarla gidermeye çalışıyorsunuz; ama nafile. Siz uşaklıkta devam ettikçe halklarımız örgütlenecek, size gereken cevabı verecektir. Tıpkı bundan 89 yıl önce olduğu gibi efendileriniz Batılı emperyalist haydutlarla birlikte bu topraklardan denize döküleceksiniz. Bunu adımız gibi biliyoruz!” dedi.

Yürüyüş ve açıklama sırasında sık sık Katil NATO Ortadoğu’dan Defol”, “Katil NATO Patriotlarınla Defol”,”Patriotlar Halklara Zulümdür”, “Hoşt Amerika, Puşt Amerika”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Sosyalizm”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”,  “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek” sloganları atıldı.

T. Çolak’ın konuşmasının bütününü aşağıda yayımlıyoruz:

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Patriotlar, Emperyalistlerin Suriye’ye ya da İran’a yapacakları bir müdahale anında

NATO-ABD Üslerini ve İsrail’i korumak içindir,

Halkımızı ve Topraklarımızı korumakla bir ilgisi yoktur!

Gazetecilerin Patriotlarla ilgili bir sorusuna karşılık Tayyip; “Bu topraklar aynı zamanda NATO’nun da topraklarıdır” demiş ve ülkemize ne kadar NATO askeri geleceğini bilmediğini, bunun çok da önemli olmadığını söylemişti. Bunları söyleyebilen birisi, ancak kendini, halkını ve topraklarını kayıtsız şartsız ABD-AB Emperyalizmine teslim etmiş biri olabilir.

NATO, 1949 yılında emperyalist devletler tarafından kurulmuş ve o günden bugüne kadar dünya halklarına hep acı çektirmiş bir askeri örgüttür. Irak’ta, Afganistan’da, Yugoslavya’da, Libya’da yaptığı katliamlarla ABD-AB emperyalistlerinin savaş ve katliam örgütü olduğunu kanıtlamıştır. Emperyalistlerin başhaydudu ABD ise NATO’nun asıl yöneticisidir. Yani herkesin de bildiği üzere NATO, ABD demektir.

O zaman soruyoruz: “Bu topraklar aynı zamanda NATO’nun da topraklarıdır” demek neyin itirafıdır?

Mantıklı düşünme yetisini yitirmemiş birisi bu soruya mutlaka şu cevabı verecektir:

Tayyipgiller ve onların öncülü olan sağcı iktidarlar, kendilerini emperyalizme öylesine teslim etmişlerdir ki, ihanetleri zaman zaman böyle dillerine yansımakta, çıplak gerçek bir anda ağızlarından böyle çıkıvermektedir. Bu topraklara, sınırımızdaki devletlerle savaşmak için 1000’i geçkin AB-D-NATO askeri gelecek ve sen bunun sayısının önemli olmadığını söyleyeceksin…

Ortadoğu’yu yangın yerine çevirip, halklarını katliamlarla parça parça bölerek doğal kaynaklarını sömürme projesi olan BOP’un eşbaşkanı olacaksın, halklarımızı ateşin içine atacaksın; sonra o kadar da önemli değil, diyeceksin.

Tayyipgiller’in NATO-ABD uşaklığı kapsamında en son hamlelerinden biri de ABD’nin emri doğrultusunda Patriot Füze Sistemlerinin Türkiye’ye kurulması talebi oldu bildiğimiz gibi. Türkiye’nin talebiymiş gibi gösterilerek getirilecek patriot füzeleri, sözde bizi bölge ülkelerinden ve Suriye’den korumak için kuruluyor. Asıl amaç, en sıradan insanın da bildiği gibi, Suriye’ye ve İran’a karşı ABD operasyonlarını gerçekleştirebilmek için olanakları genişletmek ve İsrail’i korumaktır. “Türkiye’nin savunulması”, halklarımızı bu emperyalist oyununa ikna etmek için yapılan bir demagojidir. Böylece Halklarımızla komşu ülke halkları arasına düşmanlık tohumları ekilmek isteniyor.

Emperyalistler, Suriye’ye ve İran’a karşı yapacakları bir saldırıda Kürecik’e konuşlandırdıkları “Füze Savunma Sistemi” dedikleri radar sistemlerini kullanacaklardır. Bu da ülkemizi, AB-D Emperyalistlerinin saldırısına uğramış bu ülkelerin savunma amacıyla yapacakları saldırıların hedef haline getirmektedir. Patriot Füze Sistemleri ve Kürecik’e konuşlandırdıkları “Füze Savunma Sistemleri” herhangi bir saldırı sırasında halkımızı değil, NATO üslerini, AB-D’nin çıkarlarını ve İsrail’i koruma amaçlıdır. Bizim için ise emperyalistlerin yaratacağı bir savaşa girmek zorunda kalacağımız bir tuzaktır ancak.

Tayyipgiller’in ülkemizi BOP Savaşının bir parçası durumuna getirdiği bugünlerde; Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru konuşuyor. Şu andaki durumdan hoşnut olmadıklarını, savaşın iyice ateşlenmesi gerektiği yönündeki görüşlerini dile getiriyor ve şöyle devam ediyor: “Giderek artan istikrarsızlığa, sınırlarımızın ihlal edilmesine ve vatandaşlarımızın tehlike altına atılmasına tepkisiz kalamayız. Suriye rejimi NATO’nun güneydoğu sınırı için ciddi bir tehdit haline gelmiştir” diyor. Dışişleri Bakan Yardımcısı, Patriotlar’ın Suriye’deki krizi çözemeyeceğini de vurgulayarak, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacı sayısının ise 200 bini aştığını” vurguluyor.

İsrail’i savunmak, İran ve Suriye’ye (gereğinde Irak’a, Rusya’ya) saldırmak için emperyalistlerin ülkene radarlar, füze sistemleri kurmasına izin vereceksin sonra da bunu demagojilerle savunmaya kalkacaksın…

 

Kurtuluş Partisi olarak uyarıyoruz onları!

İncirlik, Kürecik, Patriotçuk derken ülkemizi emperyalistlerin silah deposuna çevirdiniz. Halklara kan kusturacak bu ölüm makinelerini ateşleme emrinin verileceği komuta merkezini güzel İzmir’imizin topraklarına yerleştirdiniz. Bilin ki bu silahlar patlamaya başladığı zaman, sizi efendileriniz bile kurtaramayacak.

Bu ülkenin tarihinde Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı gibi bir anıt var ve siz bu anıttan korkmaktasınız. Biliyoruz, korkunuzu da “Ergenekon, Balyoz” gibi operasyonlarla gidermeye çalışıyorsunuz; ama nafile. Siz uşaklıkta devam ettikçe halklarımız örgütlenecek, size gereken cevabı verecektir. Tıpkı bundan 89 yıl önce olduğu gibi efendileriniz Batılı emperyalist haydutlarla birlikte bu topraklardan denize döküleceksiniz. Bunu adımız gibi biliyoruz! 15.12.2012

 

Yankee’nin Patriot’unu İstemiyoruz!

Katil NATO Ortadoğu’dan Defol!

Katil ABD-Tayyipgiller Suriye’den Elinizi Çekin!

Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız!                                           

 

HKP

İzmir İl Örgütü

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

    

Print Friendly, PDF & Email