HKP’den İzmir’de Joe Biden Protestosu

IMG_20160123_151229HKP’den İzmir’de Joe Biden Protestosu

Halkın Kurtuluş Partisi iki gündür Türkiye’de bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı İzmir Konak’ta protesto etti. Bugün saat 15.00’da Konak Kemeraltı girişinde toplanan HKP İzmir İl Örgütü bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

“Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganlarıyla başlayan protesto eylemi HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak tarafından yapılan basın açıklamasıyla devam etti. Açıklamada Joe Biden’ın tüm Dünya Halklarına kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen ABD Emperyalizminin temsilcisi olarak Türkiye’deki uşaklarına yeni talimatlar vermek üzere gönderildiğini belirten Çolak, meclisteki dört Amerikancı partinin de Joe Biden’la görüşmesine değinerek HKP’nin emperyalizme karşı kararlıca mücadelesine devam edeceğini vurguladı. Açıklamanın ardından eylem “Yankee Go Home”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” sloganlarıyla sonlandırıldı.

IMG_20160123_145451

Açıklamanın tamamı aşağıdadır:

Sömürge Valisi Joe Biden, ülkemizden defol!

Dünya halklarına kan kusturan, insanlık tarihinin gördüğü en büyük katliam devleti ABD Emperyalizminin temsilcileri bir kez daha emir erlerine buyruklarını dikte etmek için Türkiye’ye geldi.

Bu kez ABD Emperyalizminin Başkan Yardımcısı Joe Biden o kanlı ayaklarıyla ülkemiz topraklarını kirletiyor. Sebeb-i ziyareti malum: Kendilerinin iktidara getirdiği işbirlikçilerine yeni emirler, yeni talimatlar verecek. Bizim yerli uşaklar da topuk selamını çakıp “emredersiniz efendim”, diyerek halklara yönelik yeni zulüm ve katliam politikalarının uygulanmasında kendilerine düşen görevi yerine getirecekler.

Bu sahne Türkiye ve Türkiye gibi Amerikancılar tarafından yönetilen ülkeler için hiç de yabancı olmadığımız bir sahnedir. Kanlı zalim ABD Emperyalizminin temsilcileri bir sömürge valisi edasıyla gelir, gerekirse işbirlikçilerinin kulaklarını çekerek bölgedeki sömürülerini nasıl daha fazla katmerlendireceklerini anlatır, emirlerini verir ve giderler.

Basın kaynaklarından elde edilen bilgilere göre Joe Biden’in Türkiye ziyaretindeki ağırlıklı gündem maddesi“güvenlik”miş. “Türkiye’nin sınır güvenliği ile ilgili yeni adımlar atılacak”mış. “IŞİD’e karşı alınacak önlemler tartışılacak”mış.

Ey dünyanın Başhaydut devletinin eli kanlı temsilcileri!

Ey insanlık dışı katliamların alçak failleri!

Ey insan soyunun en büyük düşmanları!

Sizin dünya halklarının güvenliğinden bahsetmeye hakkınız yoktur. Çok iyi biliyoruz ki böyle bir kaygınız, derdiniz de yoktur. Çünkü dünya halklarının önündeki en büyük tehlike bizzat siz ve satın aldığınız işbirlikçilerinizdir.

Alçak emperyalist çıkarlarınız için dünyanın her yerinde gözünü kırpmadan işgaller yapan, savaşlar çıkaran sizlersiniz.

Geçmiş dönemlerde gerek fiili işgallerinizle gerekse dünyanın dört bir yanında tertiplediğiniz faşist darbelerle, kurduğunuz ve desteklediğiniz faşist diktatörlüklerle yüzbinlerce masumun kanını döken sizlersiniz.

Yakın dönemlerde Yugoslavya’da barış içinde yaşayan halkları birbirine karşı kışkırtıp on binlerce masum insanın hayatını kaybetmesine, ülkenin yedi parçaya bölünmesine sebep olan sizlersiniz.

Afganistan’a saldırarak oradaki Sosyalist İktidarı deviren, Afgan Halkını Ortaçağ karanlığına mahkum eden sizlersiniz.

“Ortadoğu’daki sınırların yeniden çizilmesi gerek” diyerek, aşağılık BOP Haritasını yaşama geçiren, Ortadoğu halklarını kana, gözyaşına bulayan sizlersiniz.

5 milyondan fazla masum insanın canına kıyarak Irak’ı üç parçaya bölen, onbinlerce Müslüman kadının ırzına geçen, kundaktaki bebeklere varıncaya dek katleden, Müslümanların camilerini bombalayan sizlersiniz.

Muammer Kaddafi’yi alçakça ve canavarca katlederek Libya’yı cehenneme çeviren, 100 bin civarında masum insanın ölümüne sebep olan, ülkeyi parçalayan, mezhep kavgalarını körükleyerek insanları birbirine düşüren sizlersiniz.

Suriye’nin meşru iktidarına karşı dünyanın dört bir yanından topladığınız Ortaçağcı sapıkları örgütleyen, silahlandıran ve oluk oluk insan kanı akmasına sebep olan, ülkeyi fiilen 3 parçaya bölen de sizlersiniz.

Şu anda da gözünü Türkiye’ye diken, ülkemizi de en az üç parçaya bölmek için halkları ayrıştıran, halklar arasına kan davası sokan, ülkemizde yaşanan BOP Savaşının her iki tarafının da iplerini elinde tutarak bölünme sürecini hızlandıran sizlersiniz.

Tabiî bu insanlık suçlarının hiçbirini tek başınıza işlemediniz. Katliam politikalarınızı hayata geçirmek için her daim işbirlikçiler buldunuz.

Bizler Türkiye’de satın aldığınız uşakları, işbirlikçileri çok iyi biliyoruz. Her aşamasında projelendirerek kurduğunuz, belki de dünyanın en büyük organize katliam ve hırsızlık örgütünü de iyi biliyoruz.

Kendine siyasi parti süsü vererek, bir taraftan din sömürüsü yapıp insanları kandıran, diğer taraftan devletin kasasını boşaltan, kamu malı namına ne varsa yandaşlarına peşkeş çeken AKP’gilleri de iyi biliyoruz.

Alçak emperyalist çıkarlarınız uğruna Irak’ı işgal ettiğiniz zaman “Kahraman Amerikan askerlerinin sağ salim ülkelerine, evlerine dönmeleri için Allah’ıma dua ediyorum.”, diyen işbirlikçi BOP Eşbaşkanını da iyi biliyoruz.

Evet, bizler, dünyanın mazlum halkları bunların hepsini biliyoruz. Ama sizin bilmediğiniz bir şey var: Halklar isyan huyludur. Bakmayın şu anda dünyanın bütün okyanuslarında bayrak dalgalandırdığınıza. Bakmayın şu an Ortadoğu’da ve dünyanın diğer bölgelerinde rahatça at koşturduğunuza, işbirlikçiler eliyle aşağılık politikalarınızı hayata geçirdiğinize. Her zaman ifade ettiğimiz gibi halkların örgütlü gücü karşısında emperyalizm kağıttan kaplandır.

Eninde sonunda, düşündükçe dehşete kapıldığınız, uykularınızı kaçıran sonla tanışacaksınız. Tüm dünya halklarının örgütlü, birleşik mücadelesi sonucunda mutlaka yenileceksiniz. Ve halklardan merhamet, af dilemek zorunda kalacaksınız. İşte o zaman halkın adaletiyle yüzleşeceksiniz. Layık olduğunuz, hak ettiğiniz cezayı tadacaksınız.

Bizler Türkiye’de bu mücadeleyi Halkın Kurtuluş Partisi öncülüğünde başarıya ulaştıracağız. Birken bin, binken milyon olacağız. Parababalarının seçim aldatmacalarını, göstermelik demokrasi söylemlerini halkımıza anlatacağız, örgütleneceğiz ve yeni Gezi’ler yaratarak bu zulüm düzenini bir daha geri gelmeyecek şekilde yıkacağız. Demokratik Halk İktidarını kurup devamında Sosyalizmi inşa edeceğiz. Başta Türkiye Halkları olmak üzere tüm dünya halklarına sözümüzdür: İnsanı hayvan yerine koyan bu emperyalist düzeni eninde sonunda ortadan kaldıracağız. Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz! 23.01.2016

 

Print Friendly, PDF & Email