HKP İzmir İl Örgütünden Konferans : BOP İsrail-Kıbrıs ve Tayyipgiller

“BOP: İSRAİL-KIBRIS VE TAYYİPGİLLER” KONFERANSI İZMİR’DE YAPILDI

İzmir İl Örgütümüz tarafından düzenlenen Konferansımız 07 Ocak Cumartesi günü İl Merkezi’mizin Toplantı Salonu’nda yapıldı. Konferans, İl Başkanımız Tacettin Çolak’ın açış konuşması ile başladı.

İl Başkanımız, her ay bir konferans yapılması kararının bir devamı olarak bu Konferansın gerçekleştirildiğini, sunum yapacak olan Yoldaş’ımızın geniş bilgi ve deniyim sahibi biri olarak bizleri aydınlatacağına inandığını belirterek sözü Konferansın konuşmacısı Kurtuluş Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı’ya verdi.

Çıngı; ilk olarak Tayyip Erdoğan’ın Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile ilgili olarak geçmişte, değişik zamanlarda ve değişik yerlerde yaptığı ve birbirinin tam zıddı olan konuşmalarından oluşan kısa bir sinevizyon gösterimi ile konuşmasına başladı.

Sinevizyonda, Tayyip, ilkin “ellerinde bir takım haritalar gösteriyorlar ve bizim de bu planı hazırlayanların içinde olduğumuzu iddia ediyorlar, bunu ispatlayamayanlar şerefsizdir, alçaktır” gibi sözlerle hakaret dolu bir konuşma yapıyor. Ardından da başka konuşmalarında kendisinin “Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanı olduğunu ve ABD tarafından hazırlanan bu projede kendisine de önemli sorumluluklar verildiğini” ifade ediyor. Buna benzer konuşmaları birden fazla yapıyor.

Tayyip’in ilkin inkârdan geldiği bir konuyu daha sonra sahiplendiğini ve önceki konuşmasındaki hakaret fiillerinin kapsamına kendisinin de kaçınılmaz olarak girdiğini belirterek konuşmasını sürdüren Çıngı; AB-D Emperyalizminin Büyük Ortadoğu Projesi ile neyi murat ettiğini, dünyayı 1000 parçalı eyalet devletçikler haline nasıl getirmek istediklerini, masum halkların nasıl birbirleriyle boğazlaştıklarını ve emperyalistlerin bu boğazlaşmalara nasıl zemin hazırladığını, dünyadan örnekler vererek anlattı.

Birinci Emperyalist Evren Savaşı’yla Osmanlı İmparatorluğu’nun Sevr bataklığına itilerek; Osmanlı’nın Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu’daki topraklarının özellikle İngiliz Emperyalistlerince nasıl yağmalandığını, Ortadoğu’nun bugünkü BOP benzeri proje ve planlarla nasıl bölünüp parçalandığını somut örneklerle anlattı.

Ve bugün de aynı Ortadoğu’nun bu kez de ABD Emperyalistlerince “BOP”la yeniden dizayn edilmek istendiğini, bir kez daha küçük küçük devletçikler halinde bölünüp parçalanmak istendiğini yine günümüzden somut örneklerle aktardı.

Irak’ın işgalinin sonuçlarını, Suriye’nin içine itildiği olayları, İran’nın nasıl sindirilmek istendiğini ve “Füze Kalkanı Projesi”nin amaçlarını ve sonuçlarını, Tayyipgiller’in bu olaylardaki rolünü ve Tayyip’in AB-D Emperyalistlerinin nasıl bir piyonu olduğunu güncel örneklerle kanıtladı.

Yeni Sevr’i amaçlayan AB-D Emperyalizminin benzer planlarını Tayyipgiller eliyle ülkemizde de uygulamaya koyduğunu, bunda da hızla yol aldıklarını ve Haklarımızın buna karşı uyanık olması gerektiğini belirtti.

AB-D’nin Ortadoğu’daki bekçi köpeği İsrail’in BOP’un yaşama geçirilmesindeki fonksiyonunu örnekleriyle anlatan Çıngı; Kıbrıs’ın da Akdeniz’deki jeostratejik konumu gereği Emperyalistlerin sürekli ilgisini çeken bir yer olduğunu belirtti. Emperyalistlerin işgal ettikleri tüm ülkeleri ikiye, üçe, beşe bölerken, Kıbrıs’ta birliği savunmalarının nedeninin ise; zaten Avrupa Birliği üyesi olan Rum Kesimi sayesinde, birleşmeden sonra Kıbrıs’ın tamamının AB bünyesine dahil olacağının kaçınılmaz olmasından kaynaklandığını vurguladı. 

Çıngı; AB-D Emperyalizminin politikalarının ülkemizdeki uygulayıcısı Tayipgillerin ise tam bir vatan ve hak düşmanı politika uyguladığını, İşçi Sınıfımızın ve Emekçi Halkımızın yine İşsizlik ve Pahalılık cehenneminde yakılmaya devam edildiğini, Tayyipgiller’in, insanlarımızı Allah’la Kandırarak siyaset yaptığını, kendilerine karşı direnç noktası olabilecek güçleri birer bire tasfiye etmeye ve üstyapı kurumlarını ele geçirmeye başladıklarını ve yaşanan bu gericik günlerinin biraz daha devam edebileceğini, ancak “karanlığın en koyu olduğu anın aydınlığa en yakın olunan zaman olduğu”nun da bir gerçek olduğunu vurgulayarak, Halkın Kurtuluş Partisinin, Halkı örgütleyip, ordulaştırmak için savaştığını ve bunun başarılmasıyla da bu karanlıklardan çıkılacağını, Demokratik Halk İktidarının kurulacağını belirtti.

Verilen kısa bir aradan sonra soru-cevap bölümüyle devam eden Konferansımız, başarıyla sonuçlandı.

 

İzmir’den Kurtuluş Partililer

Lütfen resimlerin üzerine tıklayınız.

 

{gallery}konferans{/gallery}

 

 

Print Friendly, PDF & Email