HKP; VATAN TOPRAKLARIMIZI PEŞKEŞ ÇEKENLERİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

AYM formu resmiEge Denizi’nde Türkiye’ye ait 16 Ada 2014 yılından bu yana Yunanistan’ın işgali altındadır. Bugün için işgal altındaki ada sayısı 17’ye  çıkmış durumdadır.12 yılda Eşek, Koyun, Hurşit, Bulamaç, Fornoz, Nergizçik, Kalolimnoz, Keçi, Sakarcılar, Koçbaba, Ardacık, Gavdos, Dhia, Dionisades, Gaidhouronisi ve Koufonisi olmak üzere 16 Ada işgal edildi. Son olarak Ardıççık’la birlikte işgal edilen Ada sayısı 17 oldu.

Ancak ülkenin iktidar koltuklarını işgal eden AKP’gillerin bu işgale seyirci kaldıkları gibi, adaları peşkeş çektikleri de söylenmektedir. Meclisteki Amerikancı diğer muhalefet partileri de işgale sessiz kalmaktadırlar.

Partimiz, adalarımızın işgal edilmesi ile ilgili olarak 2015 yılı Mart ayında Çeşme Adliyesi’ nden verdiği dilekçe ile suç duyurusunda bulunmuştu. Bu başvurumuza Ankara Cumhuriyet Savcılığı Takipsizlik Kararı verdi. Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği hiçbir gerekçe belirtmeden itirazımızı reddetti. Savcılık ise, aylar öncesi verdiği Takipsiz Kararın şikayetçi taraf olarak bize tebliğ dahi etmedi. Yani AKP’nin hukuk bürolarına dönüştürülmüş olan yargın hali pür melali işte böyle, Ne gerekçe belirtme ihtiyacı duyuyor, ne de verdiği kararları tebliğ etme…

AYM BAŞVURU RESMİ CÜPPELİ

İşte bu açık hukuksuzluk karşısında Parti olarak 17 Mayıs 2016 günü Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru yaptık.

Başvuru formunu Anayasa Mahkemesi’ne gönderilmek üzere İzmir Adliyesi Asliye Ceza Mahkemeleri Ön Bürosuna verdik.

Bakalım ülkenin en yüksek mahkemesi Vatan Topraklarımızın göz göre işgaline karşı ne yapacak?

Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği Kararı

Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği Kararı

 

AYM Alındı Belgesi

AYM Alındı Belgesi

 

AYM EGE ADALARI BİREYSEL BAŞVURU  FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Print Friendly, PDF & Email