HKP Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın Bağımsızlık Ateşinin sembolü…

HKP Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın Bağımsızlık Ateşinin sembolü TBMM’nin kuruluşunun 97.yıldönümünü

Birinci Meclis’te ve Anıtkabir’de büyük katılımla kutladı

https://www.facebook.com/DunyaSoldanBak/videos/1636502119713255/ 

Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye

Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız

  Antiemperyalist, Antifeodalist, Antişovenist ilkeleriyle emperyalist yedi düvele karşı Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin yönetimini halkın temsilcilerine devreden TBMM’nin açılışının 97. Yıldönümü Ulus’ta bulunan Birinci Meclis’te büyük coşkuyla kutlandı.

Diğer bölgelerden gelen yoldaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen eylemde basın açıklamasını HKP Ankara İl Başkanı Sait Kıran yaptı. “Vuruşa vuruşa kurduğumuz bu Vatanı AB-D Emperyalistlerine ve Yerli Satılmışlara teslim etmeyeceğiz” başlıklı basın açıklamasında; “Birinci Kuvayimilliyecilerden yadigâr ve Antiemperyalist bir Kurtuluş Savaşı’nı tarihte ilk olarak zaferle taçlandırmış ve Laik Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli TBMM’nin 16 Nisan’da oynanan refarandum ihanetiyle sonlandırılmak istendiği vurgulandı ve “AKP’giller ve ‘’Büyük Reis’i’, ömür boyu yargılanmaktan kurtarmak ve BOP haritasını hayata geçirmek için hırsızlık yaparak EVET’i çıkarttılar. Ama başaramadılar ve başaramayacaklar. Yaşananlar kendi düşüşlerinin bir başlangıcı olmuştur” denildi.

Ruhunda, vicdanında, beyninde hala 20 yaşındaki Mustafa Kemal ruhunu taşıyan, bilinciyle de mücadeleye taşıyıp taçlandıran Halkın Kurtuluş Partili Yoldaşlar, daha sonra kortej eşliğinde Anıtkabir’e yürüyüş gerçekleştirdi. Halkın büyük sevgisi ve ilgisiyle karşılaştığımız eylemimizi,  Vatan aşkını söylemekten ve gereğini yapmaktan korkmaktansa, vuruşa vuruşa ölmeyi yeğleriz sözünü vererek sonlandırdık. Çünkü Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımızın önderi Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyeci silah arkadaşları bu vatanı Emperyalist Yedi Düvelden ve Ortaçağcı hainlerden başlarındaki idam fermanı kılıcı sallanırken kurtardılar. Onlar için sözkonusu vatansa gerisi teferruattı. Onlar cesaret vatanına sahip oldukları için bu toprakları vatan yaptılar. O yüzden bu vatana sahip çıktılar. Her an ölmeyi göze almışlardı. İşte bu yüzden başardılar. Bizde başaracağız. Birinci Kuvayimilliyeci atalarımız Halklara söz vermişlerdi onursuz bir yaşam yerine kavga ede ede ölürüz diye. Biz bu ülkenin İkinci Kurtuluş Savaşçılarının da sözü farklı olmazdı. Olamaz da.

Yaşasın İkinci Kuruluş Savaşımız
Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz     

 Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

Print Friendly, PDF & Email